نویسنده: محمد شیرزاده
// پنجشنبه, ۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۷

رابین رایت، بازیگر سریال House of Cards تقاضای حقوق بیشتر دارد

وقتی که رابین رایت، بازیگر سریال خانه پوشالی (House of Cards)، فهمید کمتر از کوین اسپیسی حقوق می‌گیرد، درخواست کرد تا میزان دریافتی‌اش افزایش پیدا کند. با زومجی و جزییات خبر همراه باشید.

رابین رایت، بازیگر نقش «کلر آندروود» در سریال House of Cards، در مصاحبه‌ای که با وبسایت Huffington Post داشت، اعلام کرد:

با خود گفتم باید به من هم به اندازه کوین حقوق بدهید. فیلم‌های زیادی نیستند که در آن‌ها نقش اول مرد و زن به یک اندازه مهم باشند. من به آمار نگاه کردم و دیدم شخصیت کلر آندروود در برخی دوره‌های زمانی از «فرانک آندروود» محبوب‌تر بوده است. در نتیجه به تهیه‌کنندگان گفتم یا باید حقوقم را افزایش دهید و یا این موضوع را رسانه‌ای می‌کنم.

وی همچنین یکی از تهیه‌کنندگان اجرایی این سریال است و چند قسمت از آن را کارگردانی کرده است. او در سال ۲۰۱۴ نیز جایزه گلدن گلوب برای بهترین بازیگر زن در بخش درام را به خاطر بازی در این سریال برنده شد.

به گزارش هافینگتون پست، رایت از نقش‌هایش در فیلم‌های فارست گامپ (Forrest Gump) و عروس شاهزاده (The Princess Bride) لذت برده، اما معتقد است پس از بچه‌دار شدن فعالیت‌هایش کمتر شده‌اند. وی در این رابطه گفت:

به این خاطر که تمام وقت کار نمی‌کردم، اگر حقوق افزایشی نداشته باشم دیگر یک بازیگر سطح اول نخواهم بود. من تبدیل به یک بازیگر درجه دو شدم. دیگر در فیلم‌های پرفروش حضور نخواهم داشت. اگر هنگام بزرگ کردن فرزندانم در چند فیلم مثل نیکول کیدمن و کیت بلانشت ایفای نقش می‌کردم، با همچنین مشکلی روبرو نمی‌شدم. و حالا در سن ۵۰ سالگی می‌خواهم به عرصه برگردم.

حقوق مساوی پس از مقاله جنیفر لارنس به بحث داغ در هالیوود تبدیل شد. لارنس در این مقاله نسبت به کمتر بودن حقوقش در مقایسه با بازیگران مرد فیلم زد و بند آمریکایی (American Hustle) اعتراض داشت. همچنین پاتریشیا آرکت پس از دریافت جایزه اسکار در سال ۲۰۱۵ در سخنرانی خود تقاضای حقوق برابر کرد. از آن زمان نیز یک طرح برای حقوق برابر در کالیفورنیا تصویب شد.

خانه پوشالی جزو ده سریال‌ پیشنهادی زومجی در نوروز ۹۵ بوده است. شما می‌توانید نقد و بررسی فصل سوم سریال را اینجا و نقد فصل چهارم آن را اینجا مطالعه کنید. چندی پیش نیز اعلام کردیم بازی Monument Valley پس از حضور در یکی از قسمت‌های خانه پوشالی با افزایش فروش چشم گیر مواجه شد.

 منبع: Variety


منبع زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده