// شنبه, ۹ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۲

تماشا کنید: نسخه شخصی سازی شده کنسول مینی NES با پشتیبانی از کارتریج

پس از معرفی نسخه مینی کنسول NES توسط نینتندو، یک گیمر خوش‌ذوق کنسول مشابهی ساخته که از کارتریج هم پشتیبانی می‌کند. با زومجی همراه باشید.

نینتندو چندی پیش نسخه مینی کنسول NES خود را با نام NES Classic Edition معرفی کرد که پاییز امسال عرضه خواهد شد. یکی از مواردی که پس از معرفی این کنسول باعث ناراحتی طرفداران شد، عدم پشتیبانی آن از کارتریج‌های قدیمی و حافظه‌های خارجی است. این مساله باعث می‌شود تا این کنسول فقط از ۳۰ بازی از پیش نصب شده بهره ببرد و امکان عرضه بازی‌های بیشتر برای آن ممکن نباشد. همین محدودیت‌ها باعث شده تا یک گیمر که با نام کاربری «daftmike» معروف است، نسخه‌ای شخصی‌سازی شده از کنسول مینی NES طراحی کند که از کارتریج، حافظه خارجی و حتی پورت لن پشتیبانی می‌کند.

این شخص برای ساخت کنسول شخصی‌سازی شده خود، از بُرد شبیه‌ساز NES کمپانی Raspberry Pi استفاده کرده و برای آن بدنه‌ای به شکل کنسول مینی NES طراحی کرده است. البته کار به همین سادگی هم نبود و طبق اعلام daftmike، وی برای ساخت این کنسول مطالعات زیادی در مورد لینوکس و طراحی سه‌بعدی داشته و اولین برنامه Python خود را هم نوشته است. قطعا جذاب‌ترین بخش این کنسول، قسمت کارتریج آن است که بر خلاف مدل رسمی نینتندو، قابل استفاده است. البته daftmike برای فراهم کردن امکان استفاده از کارتریج‌ها، از فناوری NFC استفاده کرده و یک NFC Reader داخل کنسول تعبیه کرده و برچسب‌های NFC را روی کارتریج‌ها نصب کرده است. به این ترتیب می‌توان از کارتریج‌ها در کنسول استفاده کرد.

این گیمر همچنین یک کنترلر NES در سایز مینی هم طراحی کرده است. در ویدیو زیر می‌توانید این کنسول و نحوه عملکرد آن را تماشا کنید:

دانلود SD360p | دانلود HD720p


منبع Destructoid

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده