// دوشنبه, ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۰

معامله‌ مایکروسافت و بتسدا یک قدم نزدیک تر به نهایی شدن

احتمالا باید انتظار داشته باشیم که مایکروسافت کنترل اجرایی زنیمکس و بتسدا را در آینده‌ی نزدیک به‌دست آورد. با جزئیات خبر همراه زومجی باشید.

معامله‌ی ۷.۵ میلیارد دلاری مایکروسافت با زنیمکس، شرکت مادر بتسدا، یکی از خرید‌های بزرگ در صنعت بازی محسوب می‌شود و خیلی جای تعجب ندارد که نهایی شدن آن در گرو تایید سازمان‌های قانونی مختلفی در سراسر جهان قرار دارد. مایکروسافت برای ادغام زنیمکس، بتسدا و تمام استودیوی‌های زیرمجموعه‌ی آن در آن ازطریق یکی از شرکت‌های تازه‌تأسیس خود به نام Vault اقدام کرده است و این معامله در حال حاضر در نهادهای قانونی کشورهای مختلف در دست بررسی است. حال طبق جدیدترین اخبار بازی، به‌نظر می‌رسد که مالکیت مایکروسافت بر بتسدا یک قدم دیگر به واقعیت نزدیک شده است.

کاربری به نام Klobrille در توییتر اعلام کرده که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا اخیرا مجوزی صادر کرده که فروشنده یعنی زنیمکس به محض دریافت آن می‌تواند کنترل اجرایی و حق اداره‌ی مجموعه‌ی خود را به‌طور کامل به خریدار یعنی مایکروسافت بسپارد.

از طرفی شرکت Providence Equity، سهام‌دار اصلی زنیمکس نیز به‌تازگی در وب‌سایت خود به این اشاره کرده که با فروختن سهام زنیمکس، سود شناسایی کرده کرده است. همچنین نام زنیمکس دیگر در فهرست شرکت‌های فعال پراویدنس ایکویتی قرار ندارد.

اخیرا گزارش شده بود که مایکروسافت احتمالا قصد دارد در آینده‌ی نزدیک و پس از نهایی شدن مالکیتش بر زنیمکس، رویدادی برگزار کند و در آن راجع‌به همکاری‌های آینده‌ی این و بتسدا صحبت کند.

نظر شما کاربران زومجی در این خصوص چیست؟ نظرات خود را درصورت تمایل با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.


منبع gamingbolt
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده