// شنبه, ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۱

Weathering with You به عنوان بهترین انیمیشن سال ژاپن انتخاب شد

انیمه‌ی سینمایی Weathering With You ساخته‌ی جدید ماکوتو شینکای جایزه‌ی بهترین انیمیشن سال ژاپن را در مراسم آکادمی ژاپن دریافت کرد.

چهل و سومین دوره مراسم اسکار سینمایی ژاپن Japan Academy Prize ششم مارس امسال در توکیو برگزار شد، که طی آن انیمه‌ی سینمایی Weathering With You (به ژاپنی: Tenki no Ko به‌معنی «فرزند آب‌و‌هوا») به نویسندگی و کارگردانی ماکوتو شینکای موفق به کسب جایزه‌ی بهترین انیمیشن سال ژاپن شد.

مطابق انتظار شینکای این بار هم به سراغ داستانی عاشقانه و احساسی مخلوط با فانتزی‌های ماورایی رفته است تا روایت جذاب دیگری در بین آثار تکرارشونده‌ی سینمایش به ارمغان بیاورد. شینکای که با اثر قبلی خود یعنی Your Name (نام تو) هم نامزد دریافت این جایزه شده بود، در رقابت با انیمه‌ی In This Corner of the World (در این گوشه از دنیا) از کسب این جایزه بازمانده بود.

چهار نامزد دیگر این رقابت هم انیمه‌های قابل توجهی هستند؛ Her Blue Sky (آسمان آبی او) به کارگردانی تاتسویوکی ناگای و البته نویسندگی ماری اوکادا (نویسنده و کارگردان انیمه‌ی سینمایی Maquia: When the Promised Flower Blooms و همچنین خالق شاهکاری به اسم Anohana: The Flower We Saw That Day) یک درام عاشقانه‌ی مدرسه‌ای خوش‌ساخت است. Detective Conan: The Fist of Blue Sapphire بیست و سومین فیلم از مجموعه‌ی معروف کارآگاه کونان و در ادامه‌ی ماجراهای همیشگی این سری معمایی-جنایی محبوب به‌شمار می‌رود. Lupin III: THE FIRST اقتباس دیگری از رمان پلیسی-جنایی معروف موریس لوبلان فرانسوی است که حتی هایائو میازاکی هم اقتباس جذابی از آن‌را در سال ۱۹۷۹ ساخته است، اما جذابیت دیگر این اقتباس جدید را باید در سبک انیمیشن سه‌بعدی کامپیوتری جالب آن هم جست‌وجو کرد. One Piece: Stampede هم چهاردهمین فیلم ساخته شده براساس شاهکار مسلم اوچیرو اودا است که حالا در بیست سالگی خود به سر می‌برد، وان پیس استامپد در ادامه‌ی روندی که می‌توان گفت از فیلم دهم این مجموعه شکل گرفته است غیر از اینکه یک هدیه برای طرفداران آن است، می‌تواند کمی از جذابیت‌های بی‌شمار دنیای وسیع وان پیس را برای نگاه‌های کنجکاو آشکار کند.

مراسم Japan Academy Prize به‌عنوان اسکار سینمایی ژاپن شناخته و از سال ۱۹۷۸ با انتخاب بهترین‌های سال سینمای ژاپن برگزار می‌شود. اما برای چندین سال انیمیشن بخش جدایی نداشت و مثلا هایائو میازاکی با Princess Mononoke (پرنسس مونوکه) و Spirited Away (شهر اشباح) در بخش بهترین فیلم سال برنده‌ی جایزه شده بود، تا اینکه از سال ۲۰۰۷ بخش بهترین انیمیشن سال هم با محوریت انتخاب بهترین انیمه‌های سینمایی سال ژاپن به آن اضافه شد. از این نظر که بهترین انیمه‌های سینمایی سال ژاپن حضور ثابت و تنگاتنگی در این مراسم دارند حالا می‌توان از آن به‌عنوان جذاب‌ترین بخش این مراسم هم یاد کرد که توجه به آن برای کسانی که از حضور کمرنگ انیمه‌ها در جوایزی مثل اسکار ناراضی هستند، جالب‌توجه خواهد بود.


منبع wikipedia
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده