نویسنده: آریا بهپور
// شنبه, ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۱

علاقه ساموئل ال جکسون به نقش آفرینی دوباره در مجموعه جنگ ستارگان

ساموئل ال جکسون بعد از سال‌ها، خواهان ایفای نقش دوباره در قالب شخصیت Mace Windu در جنگ ستارگان شده است.

در سه‌گانه دوم جنگ ستارگان (Star Wars)، شاهد حضور شخصیتی به‌نام میس ویندو (Mace Windu) بودیم که طرفداران زیادی به‌دست آورد؛ یک جِدای قدرتمند با شمشیر نوری بنفش‌رنگ که ساموئل ال جکسون نقش او را ایفا می‌کرد. اکنون بعد از گذشت سال‌ها از آخرین حضور سینمایی میس ویندو، در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون مطلع شدیم که جکسون خواهان حضور دوباره در این نقش شده است.

آخرین حضور میس ویندو در فیلم‌های جنگ ستارگان به اپیزود سوم یعنی انتقام سیت (Revenge of the Sith) برمی‌گردد؛ جایی که شاهد سقوط او از آسمان‌خراشی مرتفع بودیم و زندگی این عضو شورای جدای‌ها به پایان رسید (یا حداقل بینندگان چنین تصور کردند). ولی ساموئل ال جکسون به‌تازگی در برنامه‌ی تلویزیونی The Late Show و در گفت‌وگو با استیون کلبر از این موضوع صحبت کرده است که تمایل دارد یک بار دیگر در این نقش به‌یادماندنی کارنامه‌ی خود بازی کند.

هرچند همه‌چیز نشان از مرگ این شخصیت دارد و بعد از قطع شدن دستش توسط آناکین اسکای‌واکر، به‌وسیله نیروی عظیم دارت سیدیوس از ارتفاع زیادی سقوط کرد، ولی به قول جکسون در دنیای جنگ ستارگان با شخصیت‌هایی طرف هستیم که از اتفاقات مرگبارتری هم نجات پیدا کرده‌اند. مثل دارت ماول در اپیزود اول یعنی شبح تهدید (The Phantom Menace) شاهد نصف شدن بدن او توسط اوبی وان کنوبی و سقوط از ارتفاعی بسیار زیاد بودیم، ولی بعدها با قدرت بیشتر برگشت و در آثاری چون Solo: A Star Wars Story و مجموعه‌های انیمیشنی Star Wars: The Clone Wars و Star Wars Rebels حضور پیدا کرد. جکسون در این مورد می‌گوید:

ماجراهای زیادی در مورد جدای‌هایی داریم که با یک دست به کار خود ادامه داده‌اند و با همان یک دست هم شمشیر نوری خود را کنترل کرده‌اند و به اهدافشان رسیده‌اند. جدای‌ها هم می‌توانند مثل گربه‌ها از ارتفاع زیادی سقوط کنند و زنده بمانند.

البته این اولین‌بار نیست که جکسون در مورد احتمال زنده ماندن میس ویندو صحبت می‌کند و سه سال قبل هم شاهد صحبت‌هایی از او در این زمینه بودیم.

درحالی‌که آخرین اپیزود از سومین سه‌گانه جنگ ستارگان با عنوان Star Wars: The Rise of Skywalker در تاریخ ۲۰ دسامبر ۲۰۱۹ (۲۹ آذر ۱۳۹۸) اکران خواهد شد، طرفداران این مجموعه مطمئن هستند که بعد از آن هم شاهد فیلم‌های بیشتری از طرف لوکاس فیلم و والت دیزنی خواهند بود و شاید در این بین ماجراهای جدیدی از میس ویندو را هم شاهد باشیم.


منبع IGN
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده