// چهار شنبه, ۲۵ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۴:۳۱

باب ایگر تایید کرد که دیوید بنیاف و دی بی وایس وظیفه نوشتن فیلمنامه فیلم بعدی جنگ ستارگان را بر عهده خواهند داشت.

فیلم Star Wars: The Rise of Skywalker (جنگ ستارگان: رستاخیز اسکای واکر)، فیلم بعدی دنیای جنگ ستارگان برای اکران در تاریخ ۲۰ دسامبر ۲۰۱۹ (۲۹ آذر ۱۳۹۸) برنامه‌ریزی شده است و مدتی پیش کمپانی والت دیزنی تاریخ اکران سه قسمت جدید از مجموعه فیلم Star Wars (جنگ ستارگان) را برای اکران تا سال ۲۰۲۶ رسما تایید و اعلام کرد.

 حال در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، اطلاعات جدیدی از فیلم‌های جدید این مجموعه منتشر شده است. طبق خبری که io9 منتشر کرده، باب ایگر، رئیس والت دیزنی در جریان نشست MoffettNathanson Media & Communications در نیویورک صحبت کرد. او در صحبت‌های خود تایید کرد که دیوید بنیاف و دی بی وایس، سازندگان سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت)، وظیفه نوشتن فیلم بعدی جنگ ستارگان را بر عهده خواهند داشت. در واقع پیش از این نیز می‌دانستیم که بنیاف و وایس قرار است روی یک سری جدید از مجموعه جنگ ستارگان کار کنند، اما در حال حاضر اطلاعات جدیدی از این پروژه در دسترس نیست و تمرکز این دو پیش از این روی فصل هشتم سریال Game of Thrones بوده که قسمت پایانی آن بامداد دوشنبه هفته آینده منتشر خواهد شد.

دیوید بنیاف و دی.بی. وایس

سه قسمت بعدی فیلم Star Wars به ترتیب در تاریخ ۱۶ دسامبر ۲۰۲۲ (۲۵ آذر ۱۴۰۱)، ۲۰ دسامبر ۲۰۲۴ (۳۰ آذر ۱۴۰۳) و ۱۸ دسامبر ۲۰۲۶ (۲۷ آذر ۱۴۰۵) اکران خواهند شد. در حال حاضر دو مجموعه جدید براساس دنیای جنگ ستارگان در حال ساخت است که دومین مجموعه قرار است توسط به کارگردانی و نویسندگی رایان جانسون، کارگردان و نویسنده فیلم Star Wars: The Last Jedi (جنگ ستارگان: آخرین جدای) کار خود را آغاز کند که ظاهرا تا پس از پایان سری بعدی، ساخت آن آغاز نخواهد شد. پیش از این StarWarsNet گزارش داده بود که ساخت و فیلمبرداری اولین فیلم در پاییز امسال آغاز خواهد شد و اتفاقات آن در دوره Old Republic که صدها سال پیش از اتفاقات فیلم‌های اصلی اتفاق خواهد افتاد، جریان دارد که مدتی پیش نیز کاتلین کندی، رئیس لوکاس فیلم تایید کرد که این استودیو برای ساخت یک اقتباس سینمایی یا تلویزیونی براساس آن برنامه دارد.

در حال حاضر ساخت سریال The Mandalorian (ماندالوریان‌) و یک سریال پیش درآمد براساس فیلم Rogue One: A Star Wars Story (روگ وان: داستانی از جنگ ستارگان) برای سرویس استریم دیزنی پلاس تایید شده است و اکران فیلم‌های بعدی جنگ ستارگان تا سه سال آینده آغاز نخواهد شد و این فیلم‌ها قرار است با یک فاصله دو ساله اکران شوند که در بین هر قسمت شاهد اکران یک قسمت از فیلم Avatar (آواتار) خواهیم بود. با این حال، هنوز کارگردان قسمت جدید جنگ ستارگان انتخاب و معرفی نشده است.

منبع Gamespot
کاراکتر باقی مانده