نویسنده: تیم کجارو
// چهار شنبه, ۱۹ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۵

گشت و گذار در محله‌های جذاب سن پترزبورگ

محله‌های دیدنی مختلفی در سن پترزبورگ وجود دارد که گشت‌وگذار در آن‌ها بهترین فرصت برای تماشای مردم محلی و فرار از کلیشه‌ها در تورهای روسیه است.

محتوای اصلی این مطلب متعلق به سایت کجارو بوده و بخشی از آن در زومجی بازنشر شده است.

شاید سن پترزبورگ شهر کوچکی باشد، اما چند محله مختلف دارد که هر یک جذابیت‌های خاص خود را دارد و می‌توان گشتی در آن‌ها زد و سرگرم شد. این شهر روی جزایر مختلفی بنا شده که به وسیله چندین پل به هم متصل شده‌اند؛ محله‌های سن پترزبورگ نیز با این پل‌ها به هم راه دارد و تابستان‌ها برخی از پل‌های متحرک جمع می‌شود. می‌خواهیم برخی از زیباترین و جذاب‌ترین محله‌های این شهر را به شما معرفی کنیم تا در سفرتان به این شهر با تورهای روسیه بتوانید از کلیشه‌ها فرار کنید و جریان زندگی روزانه مردم محلی را از نزدیک ببینید. 

برای سفر به سن‌ پترزبورگ ما به شما در انتخاب بهترین تور کمک می‌کنیم. برای انتخاب تورهای ترکیبی روسیه، می‌توانید به کمک کجارو تورهای آژانس‌های همکار را مشاهده و قیمت آن‌ها را مقایسه کنید. ما این امکان را فراهم کرده‌ایم تا بتوانید به‌راحتی و در کمترین زمان، سفرتان را ارزان‌تر از همه جا برنامه‌ریزی کنید.

جزیره واسیوسکی (Vasilievsky Island)

جزیره واسیوسکی مرکز تاریخی سن پترزبورگ است. برخی از قدیمی‌ترین ساختمان‌های شهر در این سمت از رودخانه نوا قرار دارد؛ مثل دانشگاه سن پترزبورگ، موزه قوم‌شناسی Kuntskamera یا آکادمی علوم سن پترزبورگ. جالب است بدانید که تمامی خیابان‌های این منطقه به موازات هم کشیده شده‌اند و عمود بر یکدیگر و منعکس‌کننده طرح اصلی شهر تزار پیتر کبیر هستند. از آنجایی که این جزیره در حال حاضر میزبان دانشجویان زیادی است، طبیعی است که مراکز تفریحی هم زیاد داشته باشد.

پتروگرادسکایا (Petrogradskaya)

پتروگرادسکایا

پتروگرادسکایا نیز یکی دیگر از محله‌های تاریخی سن پترزبورگ است که مکان فوق‌العاده‌ای برای تحسین معماری زیبای شهر محسوب می‌شود. خیابان‌هایش، جذابیت غیر قابل انکار گذشته‌ی این منطقه را هنوز هم دارند؛ در طبقه اول اکثر ساختمان‌ها، کسب و کارهای کوچک فعالیت دارند و طبقه‌های بالاتر مسکونی هستند که بیشتر آن‌ها در طول قرن‌ها حتی کوچک‌ترین تغییری نکرده‌اند.

یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های پتروگرادسکایا قلعه پیتر و پل است که در زمان اوایل تاسیس سن پترزبورگ، اولین دژ مستحکم شهر به‌شمار می‌رفت. در حال حاضر این قلعه به موزه تبدیل شده و کلیسای جامعی که داخل قلعه قرار دارد، مدفن تمامی اعضای خانواده سلطنتی سلسله رومانوو است. اگر به این منطقه رفتید و وقت ناهار بود، می‌توانید رستوران Kommunalka را انتخاب و از غذاهای دوران شوروی آن امتحان کنید. 

پوشکین (Pushkin)

پوشکین

تعریف پوشکین به‌عنوان یکی از محله‌های سن پترزبورگ دشوار است؛ چون تقریبا در حومه شهر قرار دارد. با این حال پوشکین نسبت به سایر بخش‌های شهر، گردشگران زیادی را جذب می‌کند؛ به همین دلیل به جای اینکه به این منطقه به مکانی جدا از شهر نگاه شود، آن را قسمتی از شهر محسوب می‌کنند.

در دوران امپراطوری، نام این منطقه Tsarskoe Selo، به معنی «روستای تزار» بود؛ چون این منطقه اقامتگاه تابستانی خانواده سلطنتی بود. کاخ کاترین (به رنگ آبی آسمانی) هنوز هم پابرجا است و گردشگرانی که علاقه‌مند به بازدید از چنین مکان‌های قدیمی باشکوهی هستند، می‌توانند از فضای داخلی پرزرق و برق و باغ‌های باشکوه آن دیدن کنند.

زندگی در پوشکین تقریبا به شکل سنتی جریان دارد: آخر هفته می‌توانید مردم محلی را ببینید که برای خرید به بازار می‌روند، در پارک‌ها قدم می‌زنند یا از مراسم صبحگاهی کلیسا برمی‌گردند. با این حال، محله پوشکین هم از پیشرفت‌های مدرن در امان نیست و رستوران‌ها و اسپاهای مدرنی در سال‌های اخیر در این منطقه افتتاح شده است. یکی از بهترین رستوران‌های پوشکین، رستوران Daniel است که ترکیبی از غذاهای خوب و فضای داخلی زیبا را به مشتریان عرضه می‌کند. 

اگر می‌خواهید روزی به این شهر سفر کنید و قبل از سفر تمامی جاذبه‌های آن را بشناسید و برای سفرتان برنامه‌ریزی کنید، می‌توانید فهرست کاملی از جاهای دیدنی سن پترزبورگ را در کجارو مشاهده کنید و به اطلاعاتی مثل موقعیت مکان روی نقشه، آدرس دقیق، تصاویر و همچنین جاذبه‌های رایگان این کشور دسترسی داشته باشید.


منبع کجارو
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده