// شنبه, ۳ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۵

۳ بازار سنتی امارات که در سفر به این کشور نباید از دست بدهید

بازارهای سنتی در امارات، فضایی پر شور و هیجان دارند. غرفه‌های آن‌ها پر از محصولات بومی و محلی است. فضایی سنتی دارند و به خوبی فرهنگ اعراب را نشان می‌دهند.

بازدید از بازارچه‌های سنتی، یک جاذبه‌ی فرهنگی در سفر به امارات است. تقریبا همه گردشگران حتی برای یک بار هم که شده برای بازدید از این بازارها برنامه‌ریزی می‌کنند.

تور امارات فرصت خوبی برای سفر به این کشور و آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم اعراب است. فرقی نمی‌کند که دنبال جاذبه‌های مدرن باشید یا جاذبه‌های تاریخی و سنتی؛ در امارات برای همه سلیقه‌ها، جاذبه‌ای وجود دارد.

در ادامه با تعدادی از بازارهای سنتی امارات آشنا می‌شوید.

بازار شتر، العین

بازار شتر العین امارات

بازار شتر در العین آخرین بازار شتر باقی‌مانده در امارات است. گشت‌و‌گذار در این بازار، فرصت خوبی برای آشنایی با آداب و رسوم مردم محلی است. در امارت ابوظبی، العین را به‌عنوان باغ شهر می‌شناسند؛ چون نسبت به سایر مناطق، سرسبزتر است. اگر می‌خواهید در مورد فرهنگ و سنت‌های عربی بیشتر بدانید، العین بهترین جا است.

دسترسی به بازار سخت است. حدود نیم ساعت از مرکز شهر با تاکسی فاصله دارد. در این بازار، شترها به مزایده گذاشته می‌شوند. بهتر است که در آغاز صبح خودتان را به بازار برسانید تا از گرمای هوا دور بمانید.

بازار فرش، ابوظبی

بازار فرش ابوظبی امارات

بازار فرش بهترین جا برای خرید فرش از همه کشورهای خاورمیانه است. در این بازار بیش از صد فروشگاه وجود دارد که انواع فرش‌های ایرانی، افغانستانی و... را با طرح‌ها، نقشه‌ها و متریال‌های سنتی و بومی می‌فروشند. اگر می‌خواهید فرش‌های اصیل، دست‌بافت و باکیفیت بخرید حتما به این بازار سر بزنید.

فرش‌های دستبافت ایرانی بیشترین قیمت را دارند. البته فرش‌های ماشینی زیبا با قیمت‌های بسیار مناسب هم در این بازار پیدا می‌شود. علاوه‌بر فرش، محصولات دیگری مثل سجاده‌های نفیس هم در این بازار عرضه می‌شود.

بازار طلا، دبی

بازار طلا دبی امارات

بازار طلای دبی، نگینی بر انگشتر بازارهای امارات است. این بازار، مرمت و نوسازی شده است. اگر قصد خرید طلا و جواهرات دارید، هیچ جایی بهتر از بازار طلای دبی نیست. انواع زیورآلات در این بازار با قیمت‌‌های واقعی عرضه می‌شود. این بازار توسط دولت نظارت می‌شود. همه محصولات اصل و مطابق با استانداردها هستند. غرفه‌های بازار طلا تا ساعت ۱۰ شب باز هستند.

برای سفر به دبی از کجارو کمک بگیرید. ما با همکاری معتبرترین آژانس‌های مسافرتی، پکیج‌های متنوعی از تور دبی را عرضه کرده‌ایم تا بتوانید به‌راحتی قیمت تور دبی آژانس‌های مختلف را مقایسه و در کمترین زمان، تور دبی ارزان پیدا و خریداری کنید.

شما می‌توانید علاوه‌بر بازارهایی که معرفی کردیم، فهرست کامل جاهای دیدنی دبی و سایر بازارهای لوکس و مدرن این شهر را در کجارو مشاهده کنید و درمورد جاذبه‌های آن اطلاعات کاملی به‌دست بیاورید. موقعیت مکانی هر جاذبه روی نقشه، امکانات آن‌ها و جاهای دیدنی رایگان در امارات را در کجارو مشاهده کنید و سفرتان را برنامه‌ریزی کنید.


منبع کجارو
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده