// دوشنبه, ۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۵

چگونه آسان و ارزان بلیط هواپیما تهیه کنیم؟

در چند سال گذشته، خرید اینترنتی بلیط هواپیما به مقصدهای داخلی و خارجی به تدریج جایگزین فروش بلیط توسط آژانس‌های مسافرتی شده است.

مقاله‌ مرتبط:

جای تردیدی وجود ندارد که همگان از مزایای سفر ازطریق آژانس‌های مسافرتی مطلع هستند و حداقل تاکنون یک بار سفر از این طریق را تجربه کرده‌اند. ولی شاید این سؤال پیش آمده که با وجود حاکمیت اینترنت در زندگی‌های امروزی و امکان خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل در مدتی کوتاه، چرا فعالیت آژانس‌های مسافرتی همچنان رو به رشد است؟

برای مثال، براساس مطالعه انجام‌گرفته در سال ۲۰۱۶ توسط انجمن آژانس‌های مسافرتی آمریکا با نام «ارزشیابی راهکارهای آژانس‌های مسافرتی در حفظ پول و زمان مشتریان» تقریبا اکثر شرکت‌کنندگان در نظرسنجی از عملکرد آژانس‌ها رضایت داشته و در حدود ۲/۳ از آن‌ها اذعان کرده‌اند که تجربه سفر آن‌ها رضایت‌بخش بوده است؛ همچنین ۶۹ درصد نیز از صرفه‌جویی در زمان و هزینه سفر ازطریق انجام رزرو توسط آژانس‌ها ابراز خشنودی کرده‌اند. ولی آیا راهکارهای بهتری نیز برای صرفه‌جویی بیشتر در زمان و هزینه وجود دارد؟

بلیط هواپیما

در سال‌های اخیر، پدیده‌ای به‌نام وب‌سایت‌های اینترنتی فروش بلیط رواج یافته که روزانه بر تعداد مشتریان آن‌ها افزوده می‌شود. برای درک بهتر نحوه عملکرد این وب‌سایت‌ها در برنامه‌ریزی و صرفه‌جویی در هزینه سفر مثال‌هایی واقعی از تجربه مسافران و گردشگران گردآوری شده است. نخستین مورد مربوط‌به تجربه سفر فردی از ایالت نیو-اینگلند آمریکا به فرودگاه بین‌المللی کلیمانجارو در تانزانیا است. به‌دلیل محدودیت پروازهای انجام‌گرفته به مقصد کلیمانجارو، پروازها از مسیر اروپا (از هارتفورد، کنیتکت آمریکا به آمستردام، هلند) ملزم به دور زدن از نایروبی بود. در این حالت، سفر با وجود مسافت طولانی تنها دارای یک توقف بود و از اتلاف وقت بیشتر جلوگیری می‌شد.

تنها مشکل موجود مربوط‌به قیمت بالای بلیط بود. ازاین‌رو، مسافر مربوط برای حل این مشکل دو بلیط جداگانه (به‌جای یک بلیط) را از سایت مک کیب (McCabe) برای همان پروازها به‌صورت قانونی خریداری و با این کار از پرداخت چند صد دلار اضافی صرفه‌‌جویی کرد. در مورد دیگری نیز یکی از مسافران به‌جای پرداخت چند هزار دلار برای بلیط پرواز هاوایی ازطریق این شرکت بلیط پرواز فرست کلاس را با مناسب‌ترین قیمت خریداری و با این کار در حدود دو هزار دلار در هزینه سفر صرفه‌جویی کرد.

بلیط هواپیما

به‌تازگی، بر تعداد این سایت‌ها و شرکت‌های فروش بلیط اینترنتی در اقصی نقاط جهان افزوده شده و به‌راحتی می‌توان ازطریق آن‌ها بلیط‌هایی با قیمت مناسب را تهیه کرد. البته این مسئله به‌معنی ناکارآمدی آژانس‌های هوایی نیست؛ بلکه کارکرد آن‌ها بسیار تخصصی‌تر شده است؛ زیرا دامنه خدمات این وب‌سایت‌ها محدود است و همانند آژانس‌ها کلیه خدمات مربوط‌به سفر را ارائه نمی‌کنند. به همین منظور، روزنامه نیویورک تایمز برای آزمایش خدمات این دسته از وبسایت‌های گردشگری سه بلیط برای مقصدهای دور را با نام‌های اشخاص مختلف رزرو کرد و در پایان، نتیجه سفر را به لحاظ کیفیت امکانات و رفاه سفرهای بین‌المللی به‌ویژه در بخش بیزینس کلاس (به لحاظ مالی) بسیار مطلوب ارزیابی کرد.

بلیط هواپیما

نکته جالب توجه اینکه این وب‌سایت‌ها به‌دلیل همکاری مداوم با شرکت‌های هوایی از امتیازهای خاصی نیز برخوردار هستند و مشتریان خود را نیز از این امتیازها نظیر کوپن‌های تخفیف، بلیط‌های ارزان‌تر، امکان انتخاب صندلی و... بهره‌مند می‌کنند. نمونه‌های این وبسایت‌‌ها در داخل کشور نیز به‌صورت قانونی در حال خدمت‌رسانی به مسافران هستند.

برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما می‌توانید با استفاده از کجارو ارزان‌ترین بلیط هواپیما به مقصد مورد نظر خود را از بین پیشنهاد ده‌ها فروشنده معتبر بلیط هواپیما در کشور بیابید و بلیط خود را به آسانی تهیه کنید.

بلیط هواپیما

در حال حاضر، تعداد بسیاری از مردم در سراسر جهان به شکل سنتی سفر می‌کنند و مقدار زیادی از هزینه و زمان خود را به‌دلیل توقف‌های پروازی، تاخیرها و... در این سفرها از دست می‌دهند؛ درحالی‌که می‌توان در کوتاه‌ترین زمان ممکن و بدون نیاز به مراجعه به آژانس‌ها بلیط‌هایی با قیمت مناسب در پروازهای درجه یک به مقصدهای مختلف تهیه و ضمن صرفه‌جویی در زمان و هزینه سفری راحت را تجربه کرد.


منبع کجارو
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده