// سه شنبه, ۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۵

مهم‌ترین هزینه‌های سفر به دبی

دبی با جاذبه‌های شگفت‌انگیز خود یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری جهان است. آیا می‌خواهید بدانید هزینه سفر به دبی از ابعاد مختلف چقدر است؟

دبی در سال‌های اخیر آنچنان پیشرفت کرده که حتی مدرن‌ترین شهرهای جهان را هم پشت سر گذاشته و گویی از تقویم سبقت گرفته است. در چند سال اخیر عظیم‌ترین پروژه‌های گردشگری جهان در این شهر اجرا شده و برج‌ها و آسمان‌خراش‌های سر به فلک کشیده آن شما را متحیر می‌کند.

این شهر همچنان در پیشرفت و توسعه پیشتاز است و قطع به یقین در آینده هم این‌چنین خواهد بود. شاید شما هم آرزوی سفر به این شهر فوق مدرن و رویایی را دارید؛ اما نمی‌دانید که هزینه‌های سفر به دبی تقریبا چقدر است و نمی‌توانید حداقل پول مورد نیاز برای سفر به این شهر را برآورد کنید. این مقاله می‌تواند برای کسب اطلاعات مفید در این زمینه کمک‌کننده باشد.

معمولا اغلب گردشگران تصور می‌کنند که دبی مقصد گران‌قیمتی است. اما آیا واقعا این چنین است؟ در ادامه با بررسی هزینه سفر به دبی از ابعاد مختلف، تا حدودی به پاسخ این سوال می‌رسیم. پس اگر شما هم چنین سوالی در ذهن خود دارید، با ما همراه باشید.

هزینه سفر به دبی

به طور کلی باید بگوییم که هزینه سفر به دبی بسته به نوع سفر شما (سفری ارزان‌، متوسط یا لوکس) کاملا متفاوت است؛ بنابراین لزوما هم مقصد گران‌قیمتی نیست. اگر بخواهید سفری ارزان به دبی داشته باشید، متوسط هزینه برای هر نفر در یک روز ۱۱۴ دلار و در یک هفته ۸۰۱ دلار است. در صورتی که بخواهید سفری اقتصادی به دبی داشته باشید، متوسط هزینه روزانه هر نفر ۲۹۱ دلار و هزینه هفتگی ۲۰۳۳ دلار است و برای سفری لوکس به دبی هزینه روزانه هر فرد ۷۷۸ دلار و هزینه هفتگی ۵۴۴۳ دلار است.

در ادامه قیمت تور دبی، هزینه اقامت و سایر هزینه‌های سفر به دبی را بررسی می‌کنیم.

قیمت تور دبی

قیمت تور دبی در زمان نگارش این مقاله از یک میلیون و ۹۵۳ هزار تومان برای اتاق دو تخته در هتل سه ستاره تا پنج میلیون و ۹۵۵ هزار تومان متغیر است. این قیمت برای تورهایی است که مدت زمان آن‌ها از ۳ تا ۵ شب متغیر است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت تور دبی، مقایسه تورهای متنوع از آژانس‌های گردشگری مختلف با یکدیگر و انتخاب تور دبی ارزان می‌توانید از کجارو کمک بگیرید.

هزینه هتل و اقامت

دبی

متوسط قیمت هتل یا هاستل برای یک نفر در سفر ارزان‌قیمت ۵۴ دلار، در سفر  اقتصادی ۱۴۰ دلار و در سفر لوکس ۵۱۴ دلار است. متوسط هزینه هتل یک ستاره در دوبی بین ۴۰ تا ۷۲، هتل دو ستاره بین ۴۷ دلار تا ۹۹، هتل سه ستاره هم بین ۴۷ تا ۱۰۹، هتل چهار ستاره بین ۵۱ تا ۳۳۲ دلار و هتل پنج ستاره هم از ۷۵ دلار تا ۵۱ دلار متغیر است.

هزینه غذا و رستوران

هزینه غذا برای یک روز در سفر ارزان قیمت ۱۸ دلار، در سفر اقتصادی ۴۵ دلار و در سفر  لوکس ۱۴۹ دلار است. قیمت یک وعده صبحانه مقرون‌به‌صرفه از ۳٫۲۷ دلار تا ۶٫۸۱ دلار، یک وعده ناهار اقتصادی بین ۴٫۰۹ تا ۸٫۱۷ دلار و قیمت یک وعده شام اقتصادی بین ۶٫۸۱ تا ۱۰٫۹۰ متغیر است. قیمت یک وعده فست‌فود ترکیبی در رستوران‌های مک دونالد یا KFC بین ۶٫۸ یا ۸٫۲ دلار است.

قیمت یک غذای معمولی (مثلا جوجه‌کباب همراه با برنج و سالاد) برای هر دو نفر در رستوران‌های مراکز خرید و فروشگاه‌ها تقریبا ۲۴٫۵ دلار است. قیمت یک وعده غذای خیابانی و یا تنقلاتی مانند کیک و بستنی از ۰٫۳۴ تا ۲٫۷ دلار متفاوت است و قیمت غذاهای آماده در سوپرمارکت‌ها مثل سوپ‌ها یا ساندویج‌ها از ۰٫۴۶ دلار تا ۳٫۳ دلار متفاوت است.

شاورما یک غذای محبوب و ارزان‌قیمت در دبی است که قیمت آن تقریبا ۱٫۹ دلار است. شاورما یک ساندویج متشکل از تکه‌های نازک ورق شده از انواع گوشت‌ها از جمله گوشت گوسفند، مرغ، بوقلمون و گاو است.


منبع کجارو
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده