نویسنده: مهدی اسدی
// پنجشنبه, ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۱

نینتندو چهار بازی جدید را به سرویس Nintendo Switch Online اضافه می‌کند

نینتندو در ادامه‌ی پشتیبانی خود از سرویس نینتندو آنلاین، چهار بازی جدید را به مجموعه‌های SNES و NES اضافه می‌کند.

اگر می‌خواهید انتظار کشیدن برای بازی Animal Crossing: New Horizons کمی برای‌تان راحت‌تر شود، نینتندو خبرهای خوبی برای شما دارد. براساس خبری که از طریق اکانت توییتر رسمی این شرکت منتشر شده، به‌زودی بازی‌های SNES و NES جدیدی به مجموعه‌ بازی‌های سرویس Nintendo Switch Online اضافه خواهد شد. سرویس نینتندو سوییچ آنلاین، علاوه‌بر خدمات آنلاینی که به مشترکین خود ارائه می‌کند، با فراهم کردن مجموعه‌ی قابل توجهی از بازی‌های کلاسیک کنسول‌های نینتندو، علاقه‌مندان را نسبت به ثبت‌نام در این سرویس ترغیب می‌کند.

نینتندو بعد از این که اوایل سال ۲۰۲۰ اعلام کرد تعداد اعضای سرویس آنلاین خود از رقم ۱۵ میلیون مشترک عبور کرده است، از علاقه‌ی خود برای اضافه کردن بازی‌های کلاسیک بیشتر به منظور تشویق و ترغیب مشترکان برای تمدید اشتراک خود سخن می‌گفت. شونتارو فروکاوا (Shuntaro Furukawa) مدیرکل شرکت نینتندو در خلال صحبت‌های خود در گزارش عملکرد مالی این شرکت تأیید کرد که «نینتندو به افزایش جذابیت خدمات سرویس خود ادامه خواهد داد.»

این نخستین‌باری نیست که نینتندو بازی‌های جدیدی را به مجموعه‌ی عناوین مجازی کنسول خود اضافه می‌کند؛ آخرین اقدام بزرگ این شرکت در این راستا به دسامبر سال گذشته میلادی برمی‌گردد. با این‌که جدیدترین آپدیت این سرویس، بازی‌های بزرگی مانند Star Fox 2 و Super Punch-Out!! شامل نمی‌شد، می‌توان نام‌های شناخته شده‌ای را در لیست جدید نینتندو سوییچ آنلاین مشاهده کرد. بازی‌های جدید این سرویس، چهار مورد از فهرست بازی‌های کنسول Super NES و NES را تشکیل داده که اسامی آن‌ها عبارتند از:

Super NES

  • Pop’n TwinBee
  • Smash Tennis

NES

  • Shadow of the Ninja
  • Eliminator Boat Duel

دانلود از آپارات

می‌توان Smash Tennis را یکی از بازی‌های خاطره‌انگیز و به‌یادماندنی این لیست معرفی کرد. بااین‌حال ممکن است هریک از این چهار بازی برای افراد مختلف، نوستالژیک و دوست‌داشتنی باشند. نینتندو با این کار، خیلی زود به وعده خود عمل کرده و به ادامه‌ی پشتیبانی از فهرست بازی‌های کلاسیک سرویس خود ادامه می‌دهد. به احتمال زیاد، این اقدام موجب می‌شود تا افرادی که تاکنون برای خریداری حق اشتراک سرویس نینتندو آنلاین علاقه‌ای از خود نشان نداده‌اند، حداقل برای تجربه‌ی بازی‌های نوستالژیک دوران کودکی خود برای این منظور ترغیب شوند.

Pop’N Twinbee یک بازی shoot-’em-up و با زاویه دید عمودی است که به سبک بازی‌های M.U.S.H.A یا Galactic Attack ساخته شده است. این بازی اولین‌بار در سال ۱۹۹۳ برای کنسول Super NES عرضه شد. بازی Smash Tennis که در کشور ژاپن به نام Super Family Tennis شناخته می‌شود، بعد از بازی Super Tennis به‌عنوان دومین بازی محبوب مبتنی بر بازی تنیس در این کنسول محسوب می‌شد؛ بااین‌حال، همچنان جامعه کاربران خاص خود را دارد. بازی Shadow of the Ninja نیز یک بازی اکشن و side-scrolling است که به سبک بازی‌های Ninja Gaiden یا Castlevania ساخته شده است. این بازی اولین‌بار در سال ۱۹۹۰ منتشر شد، اما چند سال بعد، پورت این بازی با نام جدید Ninja Gaiden Shadow برای کنسول Gameboy نیز منتشر شد. آخرین بازی این لیست نیز Eliminator Boat Duel نام دارد که یک بازی کلاسیک مسابقه‌ای با استفاده از قایق‌های موتوری است. این بازی، یکی از بازی‌های معمولی و نه‌چندان مشهور کنسول NES است که دلیل انتشار مجدد آن برای سرویس نینتندو آنلاین مشخص نیست.

بازی‌های جدید این سرویس، ۳۰ بهمن‌ماه در دسترس مشترکین نینتندو سوییچ آنلاین قرار خواهد گرفت.


منبع dualshockers
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده