نویسنده: مهدی اسدی
// یکشنبه, ۲۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۰

فروش بسیار ضعیف کارت گرافیک ۱۲۰۰ دلاری RTX 4080

با وجود عرضه محدود کارت گرافیک ۱۱۹۹ دلاری GeForce RTX 4080، فروشندگان با حجم بالایی از محصولاتی که فروش نمی‌روند مواجه شدند.

انویدیا چند روزی است که کارت گرافیک GeForce RTX 4080 را با قیمت بسیار بالای ۱۱۹۹ دلار به بازار عرضه کرده و به نظر می‌رسد که مخاطبان تمایل چندانی به خرید پیشنهاد رده بالای تیم سبز ندارند. با گذشت چند روز از زمان عرضه، RTX 4080 اصلاً فروش خوبی را تجربه نمی‌کند و این اتفاق دلایل زیادی دارد.

RTX 4080 از نظر بهبود عملکرد نسل به نسل، کارت گرافیک بسیار خوبی به نظر می‌رسد؛ اما مسئله این است که قیمت بالای آن باعث شده تا خریداران با پرداخت مبلغ نه چندان زیادی، مدل خیلی قوی‌تر RTX 4090 را خریداری کنند. RTX 4080 با قیمت ۱۱۹۹ دلار گران‌قیمت‌ترین مدل از کلاس xx80 است که تاکنون توسط انویدیا عرضه شده است.

برای مقایسه باید گفت که کارت گرافیک RTX 3080 دو سال پیش با قیمت ۶۹۹ دلار عرضه شده بود. حتی مدل ارتقا یافته GeForce RTX 3080 12 GB نیز با قیمت ۸۹۹ دلار به فروش می‌رسید و RTX 4080 در مقایسه با آن‌ها ۷۱.۵ و ۵۰ درصد گران‌تر است. پیش از این عادت داشتیم تا کارت‌های گرافیک کلاس 80 را در محدوده قیمت ۵۵۰ تا ۷۰۰ دلار ببینیم و این جهش قیمت به‌طور قطع به مذاق طرفداران خوش نیامده است.


منبع wccftech
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده