نویسنده: علی گودرزی
// چهار شنبه, ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۸

تجلی ترس کیهانی در اولین نمایش رسمی از گیم پلی بازی Negative Atmosphere

تیم مستقل Sunscorched Studios با الهام از Dead Space، دست به‌ساخت بازی Negative Atmosphere زده و اخیرا اولین نمایش رسمی از گیم‌پلی آن را به‌اشتراک گذاشته که شدیدا امیدوارکننده به‌نظر می‌رسد.

اگر اهل تجربه‌ی بازی‌های ترسناک هستید احتمالا نام سه‌گانه‌ی Dead Space را شنیده‌اید؛ سری بازی‌هایی که قرار بود ادامه‌دهنده‌ی مجموعه‌ی سیستم‌شاک باشند اما با عرضه‌ی Resident Evil 4، تیم سازنده‌ی بازی یعنی شعبه‌ی Redwood Shores کمپانی الکترونیک آرتز (که بعدا به استودیو Visceral Games تبدیل شد) تصمیم گرفت تا با الهام از سری بازی‌های رزیدنت ایول، یک اثر ترسناک سوم‌شخص با حال‌وهوای ترس فضایی را خلق کند. دو قسمت ابتدایی دد اسپیس توانستند عملکردی شگفت‌انگیز را از نظر فنی به‌ثبت برسانند و تحسین‌ گیمرها و منتقدان را برانگیزند اما از آنجایی که هزینه‌های ساخت بازی با فروش اندکش تامین نمی‌شد، سران EA تصمیم گرفتند تا با کم کردن از میزان ترس بازی و افزودن المان‌های اکشن، فروشِ بازی را بیشتر کنند و اینگونه بود که یکی از شاهکارهای ژانر ترس وارد سیکل نابودی شد؛ چرا که قسمت سوم هم نتوانست فروش خوبی را تجربه کند و به‌نسبت دو قسمت اول که میانگین امتیازات ۸۸ و ۹۱ را در متاکریتیک ثبت کرده بودند،‌ از این نظر هم افت داشت (کسب امتیاز حدود ۸۰).

Negative Atmosphere

با اینکه حدود ۷ سال از آخرین قسمت و ۱۱ سال از اولین شماره‌ی «فضای مرده» می‌گذرد اما هنوز هم می‌توان تاثیر این سه‌گانه در ساخته‌های ترسناک مختلف را دید. مدتی می‌شود که یک تیم مستقل و ۲۵ نفره‌ی انگلیسی با نام Sunscorched Studios برای ساخت یک‌ بازی جدید دقیقا با حال‌وهوای سری دد اسپیس، عزم خود را جزم کرده‌اند و به‌ساخت یک پروژه‌ی بلندپروازانه دست زده‌اند. این بازی جدید که Negative Atmosphere نام دارد، قرار است دوباره حال‌وهوای وحشت فضایی را زنده کند و دنباله‌ی معنوی دد اسپیس باشد. در این بازی، گیمرها در نقش یک پزشک با پیشینه‌ی نظامی به‌نام ساموئل ادواردز قرار می‌گیرند؛ پزشکی که در یک سفینه‌ی فضایی با نام رزانوف (Rusanov) گیر یک حمله‌ی ویروسی و موجوداتی جهش‌یافته، افتاده است و باید این مخمصه را به‌هر نحوی که شده مدیریت کند؛ چرا که این سفینه در فضای بی‌کران رها شده و خبری از نیروهای کمکی هم نخواهد بود. Negative Atmosphere ابتدا قرار بود در یک زیردریایی جریان داشته باشد و پس از مدتی، سازندگان تصمیم گرفتند که ستینگِ بازی را به یک سفینه‌ی فضایی تبدیل کنند که خب شباهت بیش از اندازه‌ی ماجراها و قهرمان داستان این بازی به مواردی که پیش‌تر در دد اسپیس دیدیم (سفینه‌ی ایشیمورا و پیشینه‌ی آیزاک کلارک)، Negative Atmosphere را به یک کلون از سه‌گانه‌ی Dead Space تبدیل می‌کند.

حالا و درجریان آخرین اخبار بازی، تیم سازنده‌ی بازی یک تریلر کوتاه از گیم‌پلی اثر را منتشر کرده‌اند که واقعا امیدوارکننده به‌نظر می‌رسد. بازی در تاریخی نامشخص راهی پی سی خواهد شد و طبق گفته‌ی سازندگانش، نسخه‌ی کنسولی آن در صورت پیدا کردن یک ناشر، منتشر خواهد شد. در ادامه توجه شما را به تریلر این اثر جلب می‌کنیم.

دانلود از آپارات


منبع زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده