نویسنده: سجاد پاک آیین
// جمعه, ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۴

تماشا کنید: بازی کارتی Fable Fortune معرفی شد

سازندگان پیشین استودیو لاین‌ هد در حال توسعه یک بازی کارتی براساس دنیای بازی Fable هستند. آنها برای تأمین بودجه ساخت بازی خود، از طریق سایت کیک‌ استارتر اقدام کرده‌اند. برای اطلاع از جزئیات بیشتر با زومجی همراه باشید.

سازندگان پیشین استودیو تعطیل شده لاین‌هد به صورت محرمانه برروی بازی کارتی رایگان براساس دنیای سری بازی‌های Fable کار می‌کردند. آنها ۱۸ ماه قبل از بسته شدن Lionhead، پروژه ساخت بازی کارتی Fable Fortune را شروع کرده بودند و بعد از بسته شدن این استودیو، قصد دارند برای تأمین بودجه ساخت Fable Fortune، این بازی  را در سایت کیک‌استارتر قرار بدهند.

کریگ اومان، مایک وست و مارکوس لین، کارکنان پیشین لاین‌هد، استودیو مستقل جدیدی با نام فلیمینگ فول (Flaming Fowl Studios) را تأسیس کردند تا توسعه بازی Fable Fortune را ادامه بدهند. شرکت مایکروسافت اجازه ساخت بازی براساس دنیای سری بازی‌های Fable را به این استودیو داده است اما این شرکت بازی Fable Fortune را منتشر نخواهد کرد. بر همین اساس، استودیو فلیمینگ فول برای تأمین سرمایه اتمام ساخت بازی خود، به کیک‌استارتر روی آورده است.

کمپین کیک‌استارتر بازی Fable Fortune روز ۱۲ خرداد ماه در ساعت ۳۰ بامداد شروع شده است. استودیو فلیمینگ فول بودجه ساخت بازی خود را ۲۵ میلیون یورو قرار داده‌ و  ۴ هفته برای شرکت در این کمپین برنامه‌ریزی شده است. استودیو فلیمینگ فول انتظار دارد بتای محدود بازی Fable Fortune را در هفته پایانی کمپین آماده کنند و بتای عمومی این بازی را در ماه  مهر برای کنسول ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی منتشر کنند، آنها همچنین انتشار بازی را برای اواخر سال ۲۰۱۷ برنامه‌ریزی کرده‌اند.

Fable Fortune - Gameplay Screens (5)

سبک بازی Fable Fortune بسیار شبیه بازی کارتی Hearthstone است (بازیکنان هشت کارت را انتخاب می‌کنند و برای کم کردن کارت‌ها و صفر کردن جان رقیب خود از اسپل‌های متنوعی استفاده می‌کنند) اما دارای قوانین خاص خود بازی است. براساس اطلاعات به دست آمده، استودیو فلیمینگ فول در حال بهبود بخشیدن این سبک از بازی‌ است، آنها از سبک هنری سه‌بعدی استفاده کرده‌اند و در حال کار برروی حالت Co-Op آنلاین هستند که بازیکنان با استفاده از دسته کارت‌های خود با باس‌های AI رقابت کنند. همچنین سازندگان سیستمی طراحی کرده‌اند که به صورت منظم سطح بازیکنان پیشرفت کند و بعد از هر مرحله کارت جایزه دریافت کنند و در آخر بازیکنان با استفاده از اسپل‌های مختلف و کارت‌های اضافه بتوانند با دیگران رقابت کنند.

Fable Fortune - Gameplay Screens (4)

تصاویر و تریلر منتشر شده از بازی Fable Fortune نشان می‌دهند که این بازی بر ریشه‌های سری بازی Fable پایبند بوده است. شخصیت‌های بازی، محیط و حتی دیالوگ‌های طنز بازی براساس تاریخ سری بازی Fable طراحی شده‌اند، به جرأت می‌توان گفت تمام شوخی‌های بریتانیایی و تمام جزئیات بازی Fable Fortune یک ترجمه بی‌نقص از دنیای Fable در سبک کارتی خواهد بود.

تمام المان‌های شناخته شده سری بازی Fable در ساختار بازی Fable Fortune به کار برده شده است؛ مثلا بازیکنان می‌توانند در طول مراحل بازی، مأموریت‌های جانبی را انجام بدهند. در این بازی با استفاده از کارت‌های مختلف، بازیکنان خوب یا بد بودن قهرمان خود را انتخاب می‌کنند، تغییر شکل می‌دهند، قدرت‌های مختلفی به آن اضافه می‌کنند و به صورت تدریجی فرم‌های جدیدی به قهرمان خود می‌افزایند.

Fable Fortune - Gameplay Screens (3)

Fable Fortune - Gameplay Screens (2)

برای اتمام ساخت بازی Fable Fortune، زمان زیادی وجود دارد؛ مایک وست در این‌باره توضیح می‌دهد:

ما بازی Fable Fortune را برای طرفداران می‌سازیم و در حال تغییر شکل مواردی از بازی هستیم. ما در نقطه شروع قرار داریم و نیاز داریم که بدانیم طرفداران چه مواردی را دوست دارند که ما در بازی کارتی خود قرار بدهیم. ما آمادگی صحبت با طرفداران را داریم.

وست در ادامه از امکان ایجاد کارت‌های بایگانی شده، حالت رقابت دو به دو بین بازیکنان و بخش کمپین تک‌نفره و موارد بسیار دیگر خبر داد. سایت کیک‌استارتر قرار است فرومی برای تبادل اطلاعات بین طرفداران و سازندگان بازی ایجاد کند تا طرفداران بتوانند پیشنهادات خود را به سازندگان ابلاغ کنند.

مایک وست یکی از سازندگان بازی Fable 2 بود و ساخت بازی Fable Fortune در سال ۲۰۱۴ با همکاری استودیو مدیاتونیک در لندن شروع شد. در طول زمان ساخت بازی Fable Fortune، تیم سازنده ۲۰ هسته برای این بازی طراحی کرد. استودیو لاین‌هد قصد رونمایی بازی Fable Fortune را داشت، اما تیم سازندگان بازی تمرکز خود را برروی نمونه اولیه قابل بازی تغییر دادند و برنامه رونمایی بازی را بعد از آماده شدن بتای محدود Fable Fortune قرار دادند.

Fable Fortune - Gameplay Screens (1)

در چند روز گذشته شایعاتی مبنی بر دلیل بسته شدن استودیو لاین‌هد به خاطر عدم فروش حقوق بازی Fable توسط مایکروسافت ایجاد شده بود. حال براساس اعلام ساخت بازی کارتی Fable Fortune، به نظر می‌رسد دلیل عدم فروش استودیو لاین‌هد ساخت این بازی بوده است. شرکت مایکروسافت به سازندگان بازی Fable اجازه ساخت بازی Fable Fortune را داده است تا هم این سری از بازی را حفظ کند و هم دل طرفداران آن را با ساخت یک بازی جدید از این سری به دست آورد.

کریگ اومان درباره این اتفاق گفت:

من فکر می‌کنم طرفداران بازی Fable از بازی Fable Fortune لذت خواهند برد. ما بسیار مشتاق هستیم که موارد جدید هیجان‌انگیزی را برای آنها به ارمغان بیاوریم. ما توانایی ساخت شخصیت‌ها و موجودات جدیدی در این بازی را داریم تا به جهان آلبیون بیاوریم. من فکر می‌کنم ما می‌توانیم نسخه‌ای از بازی Fable را بسازیم که طرفداران بازی همیشه انتظار آن را داشته‌اند.

مایک وست هم درباره بازی Fable Fotune گفت:

اگر شما یک بازی Fable را می‌خواهید، در این لحظه بازی Fable Fortune بهترین انتخاب شما خواهد بود.

برای آشنایی بیشتر با استودیو فلیمینگ فول، شما می‌توانید به سایت این استودیو مراجعه کنید. شما می‌توانید تریلر گیم‌پلی بازی Fable Fortune را نیز در ادامه تماشا کنید:

|

منبع: IGN


تهیه شده در زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده