بازی موبایل لجند بنگ بنگ یک تجربه لذت بخش برای طرفداران سبک بازی موبا روی گوشی‌های تلفن همراه است. با بررسی زومجی همراه باشید.

بازی‌های میدان جنگ چند نفره آنلاین که بیشتر با نام موبا (MOBA) شناخته می‌شوند، یکی از سبک‌های محبوب و لذت بخش بازی‌های ویدیویی روی کامپیوترهای شخصی است که مدتی می‌شود شاهد انتشار بازی‌های مختلف در این سبک در روی گوشی‌های تلفن همراه پیشرفته نیز هستیم که با استقبال خوبی نیز مواجه شده‌اند. حال استودیوی بازی‌سازی Moonton از محبوبیت این سبک از بازی‌ها روی گوشی‌های تلفن همراه در آسیای شرقی استفاده کرده و بازی موبایل لجند را تولید و برای سیستم‌ عامل‌های iOS و اندروید منتشر کرده است.

موبایل لجند با الهام گرفتن از بازی‌های موفق هم سبک خود تجربه خوب و لذت بخشی از یک بازی در سبک موبا را روی گوشی‌های تلفن همراه ارائه داده است که می‌تواند ساعت‌ها شما را سرگرم کند. علاوه‌بر مدها و بخش‌های مختلف که باعث می‌شود تا بازی خیلی زود برای بازیکن یکنواخت و تکراری نشود، بازی موبایل لجند دارای بخش بتل رویال نیز است که گزینه خوبی برای طرفداران این سبک محسوب روی گوشی‌های موبایل نیز است که می‌تواند تجربه متفاوتی برای آن‌ها نیز باشد. در ادامه با بررسی زومجی از بازی Mobile Legends: Bang Bang همراه باشید.

بازی موبایل Mobile Legends: Bang Bang

برای ساخت بازی موبایل لجند از بازی‌های محبوب سبک موبا مثل بازی Dota 2 و بازی League of Legends الهام گرفته شده است، اما بازی هویت مستقل خود را حفظ کرده است

شرکت Moonton برای ساخت بازی اندروید و آیفون Mobile Legends: Bang Bang از آثار محبوبی چون بازی Dota 2 و بازی League of Legends الهام گرفته است و گیم پلی بازی نیز شباهت زیادی به این دو اثر بسیار محبوب دارد. همین شباهت‌ها می‌تواند طرفداران این دو بازی را نیز به بازی موبایل لجند جذب کند، اما این بدان معنا نیست که گیم پلی بازی تنها یک کپی درجه ۲ یا ۳ از موبایل لجند‌ها است. پیاده‌سازی گیم پلی بازی بسیار ساده صورت گرفته تا هر شخصی بتواند به‌راحتی با بازی ارتباط بر قرار کند و درواقع گیم پلی بازی خیلی پیچیدگی زیادی ندارد، اما نیاز به مدیریت شما در طول بازی خواهد داشت. کنترل بازی و استفاده از دکمه‌ها مهم‌ترین بخش بازی است. استیک سمت چپ برای کنترل شخصیت و در سمت راست چهار بخش دکمه برای مبازه با دشمنان است. دکمه اول ضربه معمول و عادی شما است که استفاده از آن محدودیت ندارد و سه بخش دیگر نیز برای استفاده از قدرت‌های اختصاصی قهرمان شما است که در ابتدای بازی می‌توانید آن‌ها را باز کنید و حتی ارتقا دهید. همچنین قابلیت‌های اضافه‌ای برای افزایش نوار سلامتی، بازگشت به خانه امن برای پر شدن نوار سلامتی و بخش دیگری که شامل یک قابلیت اضافه است که می‌توانید آن را تغییر دهید که از جمله قابلیت‌های این بخش می‌توان به سریع‌تر شدن هیرو یا افزایش نوار سلامتی اشاره کرد. همچنین شما در طول بازی بسته به عملکرد خود می‌توانید شخصیت خود را ارتقا دهید که این ارتقا شامل ارتقای قدرت‌های قهرمان، بزرگ‌تر شدن نوار سلامتی، کاهش ضربه به هیرو و افزایش قدرت ضربه می‌شود.

بازی موبایل Mobile Legends: Bang Bang

بتل رویال بازی با دیگر بتل‌ رویال‌های مشابه در بازار تفاوت زیادی دارد

بازی Mobile Legends: Bang Bang دارای بخش‌های مختلفی است که اکثر آن در قالب بخش ۵ علیه ۵ نفر انجام می‌شود که شما در قالب تیم آبی یا قرمز در بازی به مبارزه با تیم رقیب خواهید پرداخت. بخش‌های بازی به بخش مبارزه با هوش مصنوعی که درواقع بخش آموزشی بازی است، بخش کلاسیک، بخش رنک، Brawl و بخش بتل رویال تقسیم می‌شود. شما در طول بازی باید یک قهرمان از بین سبک‌های مختلف مثل تانک، جنگجو، ساپورت یا غیره را انتخاب کنید که اگر با تیم هماهنگی بهتری وجود داشته باشد، می‌توان انتخاب‌های بهتری نیز انجام داد. در نقشه کلاسیک، مبارزه با هوش مصنوعی و رنک، شما سه مسیر را برای حمله به دشمن و نابودی تاورها و رسیدن به قلعه اصلی در پیش رو دارید که محیط‌های بازی شامل موجوداتی نیز هستند که کشتن آن‌ها مزیت‌های را برای شما به همراه خواهد داشت. در حالت Brawl هر ۱۰ قهرمان باید از یک مسیر حرکت کنند و مسیر محیط مستقیم است که چالش بیشتری نسبت به نسخه کلاسیک دارد و نیاز به تجربه و قهرمان بهتری نیز است. حالت رنک بازی نیز دارای دو محیط متفاوت است که محیط اول، محیط مشابه با محیط کلاسیک است و محیط دوم نسخه متفاوت‌تر آن نسبت به محیط اول بازی به شمار می‌رود.

بازی موبایل Mobile Legends: Bang Bang

صداگذاری و طراحی شخصیت‌ها از نکات قوت بازی است

این تنوع خوب و پشتیبانی قوی سازنده باعث شده تا بازی برای یک مدت طولانی جذابیتش را حفظ کند و روند خسته کننده‌ای نداشته باشد. بااین‌حال، تنوع بازی به این مدها خلاصه نمی‌شود و بازی دارای حالت بتل رویال نیز است. حالت بتل رویال بازی با دیگر بتل رویال‌های موجود در بازار مثل بازی پابجی و بازی Fortnite تفاوت زیادی دارد و شما با انتخاب قهرمان خود باید در قالب تیم‌های سه نفره به ترکیبی از چند نقشه مختلف وارد شوید که این موضوع کاملا تصادفی است و شما در آن نقشی نخواهید داشت. در طول بازی باید با موجودات داخلی بازی به مبارزه بپردازید و در ادامه با دیگر بازیکن‌ها نیز مواجه خواهید شد. دقت داشته باشید که بخش بتل رویال بازی نیاز به هماهنگی و کار تیمی بیشتری نیز است و شما به‌تنهایی قادر نخواهید بود که از میدان نبرد زنده و برنده خارج شوید. کشتن هر موجود یا بازیکن به شما قابلیت‌هایی را مثل افزایش نوار سلامتی یا ارتقای شخصیت شما را خواهد داد و بهتر است پیش از این رویارویی با دیگر بازیکن‌ها، در ابتدا شخصیت خود را ارتقا دهید که برای آن نیاز به مبارزه با موجودات اطراف محیط است. بخش بتل رویال در مجموع تجربه خوب و متفاوتی است، اما در مقایسه با دیگر بخش‌ها هنوز جای کار زیادی دارد و نمی‌توان آن را تجربه خیلی کاملی دانست. 

بازی موبایل Mobile Legends: Bang Bang

کیفیت سرورهای بازی بالا و بسیار بهینه هستند

گرافیک هنری و فنی بازی موبایل Mobile Legends: Bang Bang قابل قبول است و به‌راحتی می‌تواند نمره قبولی را دریافت کند و حتی می‌تواند یک نقطه مثبت در بازی نیز تبدیل شود. طراحی شخصیت‌ها، صداگذاری و طراحی محیط‌ها به خوبی انجام شده و تیم سازنده بیشترین تلاش خود را برای ارائه بهترین نسخه ممکن را به کار برده است. محیط‌ها تنوعی خوبی در ابتدا دارند، اما شاید در ادامه کمی تکراری شوند که قابل انتظار است در آینده محیط‌های بیشتری نیز به بازی با شکل و شمایل متفاوت‌تر نیز اضافه شود. بازی افت فریم و مشکلات فنی کمی دارد و سازنده بازی تا حدی زیادی در تلاش برای ارائه بهینه‌ترین نسخه ممکن بازی موفق بوده است. کیفیت سرورهای بازی نیز بسیار خوب است و درواقع سرورهای بازی بسیار بهینه هستند تا حدی که حتی با پینگ بالا هم می‌توان به‌راحتی به انجام بازی پرداخت. بااین‌حال، در محیط‌های شلوغ به‌خصوص زمانی‌که چند قهرمان حضور دارند، بازی دارای افت فریم می‌شود که ممکن است به تجربه بازی لطمه بزند. بازی از تنوع بسیار خوبی در مورد قهرمان نیز برخوردار است و حداقل بیش از ۴۰ قهرمان در حال حاضر در بازی قابل بازی هستند که بخشی از این قهرمان‌ها را می‌توان در طول بازی باز یا اینکه می‌توان با پرداخت هزینه درون برنامه‌ای، این شخصیت‌ها را خریداری کرد. از نکات جالب دیگر بازی موبایل لجند قابلیت تماشا بازی دیگران یا استریم کردن بازی خود است که تماشای بازی دیگران می‌تواند گزینه خوبی برای افزایش مهارت در بازی باشد.

بازی موبایل Mobile Legends: Bang Bang

بازی موبایل Mobile Legends: Bang Bang یک بازی در سبک بازی موبا است که گزینه مناسبی برای طرفداران این سبک و حتی کسانی که می‌خواهند یک بازی از این سبک را تجربه کند، به حساب می‌آید. برای ساخت موبایل لجند، از بازی‌هایی چون بازی Dota 2 و بازی League of Legends الهام گرفته شده است، اما بازی درنهایت شخصیت و هویت مستقل خود را دارد. بازی دارای بخش‌های مختلفی مثل مبارزه با هوش مصنوعی، بخش کلاسیک، Brawl و رنک است و اگر از این بخش‌ها نیز خسته شده‌اید، بازی دارای بخش بتل رویال نیز است که تفاوت زیادی با بازی‌های مشابه دارد و می‌تواند یک تجربه متفاوت برای طرفداران این سبک بسیار محبوب چند نفره باشد. بازی موبایل لجند، یک بازی براساس همکاری تیمی است که به‌راحتی می‌تواند برای یک مدت طولانی هر شخصی را سرگرم کند و علاوه‌بر این، قابلیت‌هایی متنوعی مثل استریم بازی خود یا تماشای بازی دیگران نیز وجود دارد. در هر حال، بازی موبایل Mobile Legends: Bang Bang یک گزینه جذاب و سرگرم کننده برای طرفداران سبک MOBA است که به طرفداران آن توصیه می‌شود.

بازی موبایل Mobile Legends: Bang Bang روی سیستم‌عامل IOS بررسی شده است.

دانلود بازی موبایل لجند

دانلود گوگل پلی Google Play


منبع زومجی

بررسی بازی موبایل لجند بنگ بنگ

بازی موبایل Mobile Legends: Bang Bang ترکیبی جذاب از بازی‌های مشابه در ژانر MOBA با ایده‌های جدید و نو است که می‌تواند ساعت‌ها هر شخصی را سرگرم کند. بازی دارای بخش‌های متنوعی مثل مبارزه با هوش مصنوعی، بخش کلاسیک، Brawl و رنک است. در طول بازی شما قابلیت ارتقای شخصیت خود را نیز دارید که نیاز به استراتژی و برنامه مناسب است و علاوه بر این موارد، بازی دارای بخش بتل رویال نیز شده که این بخش تفاوت زیادی با دیگر بازی‌های مشابه در این سبک چند نفره است. بازی دارای گرافیک هنری و فنی قابل قبولی است و محیط‌ها نیز جذاب و متنوع طراحی شده‌اند و علاوه بر کیفیت خوب صداگذاری و طراحی شخصیت‌های، کیفیت سرورهای بازی بسیار بالا و بهینه هستند تا یک تجربه جذاب از سبک موبا در روی گوشی‌های IOS و اندروید ارائه شود.
مسیح کریمی

8.5

نقاط قوت

  • + تنوع بالای بخش‌های بازی
  • + کیفیت بالای سرورها
  • + تنوع بالای قهرمان‌ها
  • + صداگذاری و طراحی خوبی شخصیت‌ها

نقاط ضعف

  • - در محیط‌های شلوغ احتمال افت فریم زیاد است
  • - تکراری شدن محیط‌ها پس از یک مدت
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده