نویسنده: آرش عیاری
// چهار شنبه, ۱۴ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۰۳

آیا ناسا وجود حیات فرازمینی را تایید خواهد کرد؟

ابتدا محقق ارشد ناسا الن استفان به صورت آشکار اعلام کرد که کشف حیات فرازمینی بسیار نزدیک شده‌اند و حالا مدیر بخش ماموریت‌های علمی ناسا اعلام کرده که این آژانس در آستانه‌ی یافتن حیات در سیاره‌ای غیر از کره‌ای زمین است.

الن استفان محقق ارشد ناسا و جان گرانسفلد، مدیر بخش ماموریت‌های علمی این آژانس که دو نفر از مقامات ارشد ناسا نیز به حساب می‌آیند به نوعی وجود حیات فرازمینی را تایید کرده‌اند. گرانسفلد به کمیته‌ای در کاخ سفید گفته است:

بسیاری در کره‌ی زمین می‌خواهند بدانند که آیا ما در جهان هستی تنها موجودات زنده هستیم. ما در آستانه‌ی یافتن پاسخی قطعی برای این پرسش هستیم.

این اظهارات در کنار سخنان استفان حقیقت را بیش از پیش به نمایش می‌گذارند. به علاوه کشف آب در ۵ قمر از قمرهای سیار‌ه‌های مشتری و زحل و کشف سیاره‌ای جدید مانند زمین در فاصله‌ی قابل سکونت از ستاره‌اش که مانند خورشید ما است، می‌توانند همگی نشانه‌ای از زمینه‌سازی ناسا برای اعلام رسمی حیات فرازمینی باشند.

البته باید توجه کرد که ما فرض می‌کنیم که اگر موجودات فرازمینی وجود داشته باشند، مانند ما نیاز به اکسیژن و آب برای ادامه‌ی حیات خواهند داشت؛ ولی ممکن است این موجودات به طور کلی مکانیزم زندگی متفاوتی نسبت به موجودات زنده‌ی شناخته شده داشته باشند که این عامل خود نشانگر گستردگی جستجوهایی است که باید صورت بگیرند.

به تازگی دولت روسیه نیز به نوعی آمریکا را تهدید کرده است تا اطلاعات بیشتری در مورد حیات فرازمینی در اختیار عموم قرار دهد و اگر این کار را انجام ندهد خود دولت روسیه اقدام به افشاگری خواهد کرد.

حتی برخی پا را فراتر گذاشته و مدعی هستند که در اسفند ماه سال گذشته، جلسه‌ای بین ۱۹۰ نفر از مقامات و افراد تاثیرگذار دنیا در ماه برگزار شده است و در این جلسه ابعاد مختلف نقشه‌های سری دولت آمریکا برای کشف حیات فرازمینی مورد بحث قرار گرفته است.

البته باور سخنان این افراد مبنی بر وجود پایگاه‌های سری در ماه کمی سخت است؛ اما تلاش هزاران نفر در فیسبوک برای ترغیب شبکه‌های خبری به دعوت و مصاحبه از افراد مذکور، نشان می‌دهد که عموم مردم دنیا آمادگی کافی برای شنیدن حقیقت ماجرا را دارند.

با توجه به اظهارات اخیر مقامات ارشد ناسا و تهدید دولت روسیه به نظر می‌رسد که اتفاقاتی در پشت پرده جریان دارند. اما حقیقت هر چه که باشد دیر یا زود علنی خواهد شد و به نظر می‌رسد ناسا با علم به این موضوع سعی دارد خود زمینه‌ی اعلام واقعیت‌ها را فراهم کند.

نظر شما چیست؟ آیا می‌توان انتظار داشت که ناسا به زودی وجود حیات فرازمینی را تایید کند؟

منبع: زومیت


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده