نویسنده: سعید نیکبخت
// چهار شنبه, ۱۳ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۰

بازی Final Fantasy Type-0 HD برای رایانه‌های شخصی هم عرضه خواهد شد

بازی Final Fantasy Type-0 HD که ابتدا به‌صورت انحصاری برای کنسول PSP عرضه شد، طی چند ماه گذشته نسخه بازسازی شده آن برای پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس منتشر شد. امروز صبح کمپانی اسکوئر انیکس اعلام کرد این بازی از طریق استیم برای رایانه‌‌های شخصی هم عرضه خواهد شد. با زومجی و جزئیات خبر همراه باشید.

اسکوئر انیکس در حساب‌شخصی خود اعلام کرد در آینده اطلاعات بیشتری را از نسخه رایانه‌های شخصی بازی Final Fantasy Type-0 HD منتشر خواهد شد. اگر حدس و گمان‌های ما درست باشد، احتمالا در E3  2015 شاهد انتشار اولین اطلاعات از نسخه PC این بازی نقش‌آفرینی باشیم.

Final Fantasy Type-0 HD  که نسخه بازسازی شده این بازی که در سال ۲۰۱۱ برای کنسول دستی PSP عرضه شد محسوب می‌شود، ۲۶ اسفند ۱۳۹۳ (۱۷ مارس ۲۰۱۵) برای آمریکا شمالی، ۲۸ اسفند (۱۹ مارس) در ژاپن و ۲۹ اسفند‌(۲۰ مارس) در اروپا برای کنسول‌های ‌پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان عرضه شد. اسکوئر انیکس پس از چند هفته از انتشار بازی اعلام کرد حدود یک میلیون نسخه از این بازی به خرده‌فروش‌ها ارسال شده است.

Final Fantasy Type-0 HD همچنین اولین نسخه این سری قدیمی است که درجه سنی بزرگسال (M) را دریافت کرده است. نهاد ESRB در توضیحات خود در این رابطه گفته بود:

این یک بازی اکشن است که مخاطب در نقش دانش‌آموزانی است که قصد دارند از وطن خود در برابر اشغالگران محافظت کنند. بازی در محیط‌های فانتزی و جنگ با سربازان دشمن و سایر موجودات در قالب مبارزات تن‌به‌تن صورت می‌پذیرد.

بازیکنان در این بازی با استفاده از شمشیر، تیروکمان، سلاح گرم و با استفاده از سِحر و جادو با دشمنان گوناگونی مانند روبات‌ها و موجودات مکانیکی می‌جنگند. این نبرد‌ها بر اساس تیراندازی‌ واقع‌بینانه، فریاد ناشی از درد و افکت‌های زیاد پاشیدن خون دنبال می‌شود. در برخی از تصاویر بازی، خون به صفحه نمایش بازی می‌پاشد و بازیکن را در استخری از خون به تصویر می‌کشد.

میان‌پرده‌ها حتی دارای مضامین خشن بیشتری هم می‌شوند؛ مردی که خود را به ضرب شمشیر می‌کشد، دختربچه‌ای که توسط شلیک یک تک‌تیرانداز از بین می‌رود. استفاده از مواد مخدر و محتواهای غیراخلاقی هم در درجه‌بندی این بازی تاثیر داشته‌اند.

هنوز هیچ تاریخی مبنی بر انتشار Final Fantasy Type-0 HD برای پلتفرم PC منتشر نشده است.

منبع: VG247


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده