نویسنده: عرفان بدری
// شنبه, ۱۶ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۲۱:۳۸

خالق God of War: آترئوس به یک شخصیت افتضاح تبدیل شده است

دیوید جفی، خالق مجموعه بازی‌های God of War به‌تازگی درباره آترئوس صحبت کرده و نظرات جالبی به اشتراک گذاشته است.

باوجود استقبال گسترده از دنباله‌های اخیر God of War، به‌ویژه God of War Ragnarok که تاکنون بیش از ۱۵ میلیون نسخه فروخته و تحسین‌ها را برای روایت حماسی و شخصیت‌پردازی جدید کریتوس به خود جلب کرده است، دیوید جفی، خالق مجموعه خدای جنگ دیدگاه متفاوتی دارد. دیوید جفی، بار دیگر با انتقادات تند خود از God of War Ragnarok، این‌بار به سراغ شخصیت آترئوس، پسر کریتوس رفته است.

جفی که پیش‌تر از روند شخصیت‌پردازی کریتوس در این بازی ابراز نارضایتی کرده بود، در مصاحبه‌ای جدید آترئوس را شخصیتی افتضاح خواند. جفی در گفتگوی اخیر خود با خالق Days Gone در یک پادکست، به بحثی داغ در مورد شخصیت‌های نمادین در دنیای بازی‌های ویدیویی پرداخت. محور اصلی این گفت‌وگو حول این پرسش می‌چرخید که آیا شخصیت‌های محبوب و شناخته‌شده‌ای مانند کریتوس و نیتن دریک که در بازی‌های قبلی خود به محبوبیت فراوانی دست یافته‌اند، باید در بازی‌های جدیدشان دچار تحولات اساسی شوند یا خیر.

جفی با انتقاد از شخصیت‌پردازی جدید کریتوس غریبه نیست. او اشاره می‌کند که استودیو سانتا مونیکا به‌جای حفظ تصویر او به‌عنوان یک جنگجوی خشمگین که همه در سه‌گانه اصلی دوست داشتند، او را به یک پدر پیر تبدیل کرده است. او معتقد است که ادامه دادن مجموعه با این نوع شخصیت‌پردازی برای کریتوس دشوار است و به‌نظر او آترئوس هم وضعیت بهتری ندارد. براساس گفته‌های جفی، آترئوس باید تا زمان God of War Ragnarok به شخصیت مستقل خود تبدیل می‌شد، اما این اتفاق نیفتاد.

کریتوس، آتریوس و سیندری در بازی God of War Ragnarok

با اینکه او همچنان از آترئوس به‌عنوان پسر کریتوس خوشش می‌آید، اما جفی بر این باور است که آترئوس باید به شخصیتی تبدیل می‌شد که بازیکن‌ها به او احترام بگذارند و حتی آرزوی شبیه شدن به او را داشته باشند. او در این رابطه گفت: «او [آترئوس] باید تا پایان رگناروک به شخصیتی تبدیل می‌شد که بازیکن بگوید او شخصیت جالبی است، می‌خواهم شبیه او باشم. رگناروک این حس را به ما نداد.»

جفی معتقد است که در مورد کریتوس در سه‌گانه اصلی طرفداران می‌توانستند حس مشابهی را داشته باشند، اما در مورد آترئوس اینطور نیست. عده‌ای از طرفداران از تجربه بازی با آترئوس در بازی‌های God of War راضی نبودند. به‌نظر می‌رسد اکثر بازیکنان علاقه‌ای به روند پیشرفت او به‌عنوان یک شخصیت ندارند و کریتوس همچنان به‌طور واضح قلب این مجموعه بازی به حساب می‌آید.

درست است که دیوید جفی به داشتن نظرات بسیار عجیب شهرت دارد، اما شاید این مورد از آن دسته نظرات نباشند. او قبلا پیشنهاد داده بود که پلی ‌استیشن برای رقابت با ایکس باکس، باید یوبیسافت را بخرد. بازی God of War Ragnarok در تاریخ ۱۹ سپتامبر (۲۹ شهریور) برای کامپیوتر عرضه خواهد شد.


منبع Tech4Gamers
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده