نویسنده: مهدی اسدی
// یکشنبه, ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰۹:۰۰

Assassin’s Creed Shadows تأکید بیشتری روی مخفی کاری دارد

براساس توضیحات ارائه شده، سیستم مخفی کاری در بازی Assassin’s Creed Shadows بازطراحی شده و یکی از کامل‌ترین پکیج‌ها را در میان بازی‌های این مجموعه ارائه می‌کند.

بازی Assassin’s Creed Shadows با نمایشی که در رویداد یوبیسافت فوروارد اخیر داشت، به خوبی موفق به جلب توجه مخاطبان و طرفداران به سمت خود شد. بازنگری در زبان طراحی بازی درکنار فضای ژاپنی و سامورایی حاکم بر بازی باعث شده است تا طرفداران منتظر تجربه‌ی این اساسینز کرید متفاوت باشند.

اما علاوه براین، نمایش گیم‌پلی بازی Assassin’s Creed Shadows مکالمه دو کاراکتر بازی را برجسته می‌کرد که به تعریف و تمجید از یکدیگر می‌پرداختند. درحالی که یاسوکه شخصیت خشنی به نظر می‌رسید، رویکرد نائو در مبارزات بیشتر شبیه به ماهیت بازی‌های اساسینز کرید بود.

یوبیسافت هم تأکید دارد که بحث مخفی کاری در بازی Assassin’s Creed Shadows بیشتر از بازی‌های نقش آفرینی اخیر این مجموعه مورد توجه قرار گرفته است. می‌دانیم که بازی‌های Assassin’s Creed با مخفی کاری شناخته می‌شوند، بنابراین یوبیسافت هم در نظر دارد تا با این نسخه، گیم‌پلی آشناتری را برای طرفداران خود رقم بزند.

رویکرد مخفیانه‌ی مبارزات در گیم‌پلی بازی Assassin’s Creed Shadows، با شخصیت شینوبی نائو دنبال می‌شود. از سوی دیگر، یاسوکه خیلی به این سبک علاقه ندارد و خوشبختانه یوبیسافت بازیکنان را مجبور به بازی به‌عنوان هیچ یک از این دو کاراکتر نمی‌کند.

مبارزه شانه‌به‌شانه نائویی و یوسوکه در بازی Assassin’s Creed Shadows

همان‌طور که از نام این بازی برمی‌آید، مخفی کاری در Assassin’s Creed Shadows در سایه‌ها انجام می‌گیرد. شب‌ها که فضا تاریک‌تر است، نائو می‌تواند در سایه‌ها از دید دشمنان دور بماند. او حتی می‌تواند از محیط اطراف برای خاموش کردن فانوس‌ها و تاریک‌تر کردن فضا استفاده کند.

در بخش دیگری از بازی، پنهان شدن در جاهایی مانند علفزارهای بلند نیز در این بازی بازخواهد گشت. یکی از ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد نائو این است که می‌تواند دشمنان را از پشت پنجره‌ها و دیواره‌های کاغذی مشهور سازه‌های ژاپنی که به «شوجی» مشهورند، از بین ببرد. یوبیسافت قابلیت مخفی کاری زیر آب را نیز به بازی اضافه کرده است.

نائو می‌تواند از حوضچه‌های آب برای غافلگیر کردن دشمنان استفاده کند و فرصت‌های سندباکس خلاقانه‌ای را برای خود ایجاد کند. بااین‌حال این همه‌ی ماجرا نیست؛ گزارش جدیدی در اینباره منتشر شده است که نشان می‌دهد در این بازی سبک مخفی کاری در عموم یا سوشال استیلث هم برمی‌گردد. این هم سبک کلاسیک دیگری است که بعد از حرکت بازی‌های یوبیسافت به سمت ژانر RPG، کمرنگ‌تر شد.

به‌طور کلی به نظر می‌رسد که بازی Assassin’s Creed Mirage یکی از کامل‌ترین پکیج‌های مخفی کاری را در میان بازی‌های این مجموعه ارائه خواهد کرد.

سایه نائوئی و یاسوکه در زمان غروب آفتاب Assassin’s Creed Shadows

البته طرفداران باید در نظر داشته باشند که یاسوکه نمی‌تواند از سبک مخفی کاری در عموم استفاده کند. از آنجایی که سبک مبارزه‌ی او بی‌رحمانه، خشن و پرسروصدا است، ترجیح می‌دهد رو در رو با دشمن مواجه شده و با قدرت محض بر آن‌ها پیروز شود.

بازی Assassin’s Creed Shadows در تاریخ ۱۵ نوامبر (۲۵ آبان) عرضه خواهد شد. با اینکه این بازی هم به‌عنوان یک بازی نقش آفرینی دیگر به طرفداران معرفی می‌شود، به نظر می‌رسد که طرفداران هر دو سبک را راضی خواهد کرد تا به یکی از جالب‌ترین آثار یوبیسافت طی چند سال گذشته تبدیل شود.

در پایان نظرات خود را در اینباره با زومجی و سایر کاربران در میان بگذارید.


منبع tech4gamers
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده