نویسنده: علی نوروزی
// پنجشنبه, ۳ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۰۵

اولین تیزر کالاف دیوتی ۲۰۲۴ پخش شد

به‌نظر می‌رسد که نخستین تیزر بازی Call of Duty Black Ops 6 ازطریق وب‌سایت The Truth Lies پخش شده است.

در میان جدیدترین اخبار بازی مطلع شدیم که ظاهرا نخستین تیزر بازی کال آو دیوتی ۲۰۲۴ پخش شده است. رسانه چارلی اینتل اخیرا وب‌سایت The Truth Lies را پیدا کرد که به‌نظر می‌رسد به بازی احتمالی Black Ops 6 اشاره دارد.

یکی از ویدیوهای این وب‌سایت افرادی را نشان می‌دهد که از کوه راشمور بالا می‌روند تا صورت چهار مجسمه رئیس‌جمهور آمریکا را با پارچه‌هایی بپوشانند. سه پارچه جمله The Truth Lies را نشان می‌دهند و پارچه چهارم احتمالا لوگو Black Ops را به تصویر می‌کشد که پیش‌تر در اطلاعیه مایکروسافت برای رویداد مبهم ماه ژوئن دیده شده بود.

دانلود ویدیو از آپارات

ویدیو دیگر این وب‌سایت نشان می‌دهد که یک شخص مشغول چسباندن پوستر The Truth Lies به دیوار است. در این پوستر بار دیگر می‌توان تصویر چهار رئیس‌جمهور آمریکا را درکنار لوگو Black Ops مشاهده کرد. بلک آپس برای رازورمز‌های فراوان و بررسی تئوری‌های توطئه شناخته می‌شود. شرکت اکتیویژن نیز ید طولایی در زمینه معرفی چند مرحله‌ای بازی‌های کال آو دیوتی دارد و ظاهرا این نخستین گام در رونمایی از نسخه بعدی مجموعه باشد.

دانلود ویدیو از آپارات

به‌نظر می‌رسد که Call of Duty Black Ops 6 (یا هر نام دیگری که دارد) برای انتشار در ماه اکتبر برنامه‌ریزی شده است. همان‌طور که رسانه وال استریت ژورنال گزارش داد، این بازی به گیم پس نیز راه خواهد یافت.

بیل‌بیل-کان، یکی از افشاگرهای خوش‌سابقه، تصویری غیرواضح از کال آو دیوتی ۲۰۲۴ منتشر کرد که ظاهرا تصویر روی جلد بازی را نشان می‌دهد. این افشاگر تصویر را عمدا تار کرده است و قصد انتشار تصویر واضح‌تر را ندارد.

کاور غیرواضح بازی Call of Duty Black Ops 6

گفته می‌شود که بازی Call of Duty Black Ops 6 دست روی جنگ خلیج فارس می‌گذارد. بازی‌های کال آو دیوتی معمولا در دوره‌ها و مکان‌های مختلفی جریان دارند؛ بنابراین این جنگ می‌تواند بخشی از داستان بازی باشد. ظاهرا بلک آپس ۶ از مدت‌ها پیش در دست توسعه قرار دارد و اولین نسخه مجموعه به‌حساب می‌آید که در یک دوره چهار ساله ساخته می‌شود. این تفاوت چشم‌گیری با Modern Warfare 3 دارد که طبق گزارش‌ها تنها در ۱۸ ماه ساخته شد.

اگر بلک آپس دیگری در سال جاری روانه بازار شود، این بازی ششمین نسخه بلک آپس خواهد بود. مجموعه Black Ops به یکی از محبوب‌ترین و سودآورترین نسخه‌های کال آو دیوتی تبدیل شده است. شایعاتی نیز از بازگشت شخصیت آدلر در کال آو دیوتی ۲۰۲۴ به گوش می‌رسند. بلک آپس به‌خاطر نمایش افراد واقعی نظیر رونالد ریگان و رابرت مک‌نامارا شناخته می‌شود؛ بنابراین حضور رهبران نظامی و سیاسی جنگ خلیج فارس در بازی تعجب‌آور نخواهد بود.

مدتی قبل رسانه اینسایدر گیمینگ گزارش داد که استودیو Raven Software وظیفه توسعه بخش کمپین بازی Call of Duty Black Ops 6 را برعهده دارد؛ درحالی‌که استودیو تری‌آرک، سازنده مجموعه بلک آپس، روی بخش چندنفره و زامبی کار می‌کند. شرکت اکتیویژن معمولا برای توسعه بازی‌های کال آو دیوتی چندین استودیو خود را به کار می‌گیرد؛ بنابراین می‌توان انتظار داشت که برای بازی Black Ops 6 نیز همین رویکرد را در پیش بگیرد.


منبع GameSpot
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده