نویسنده: علی نوروزی
// جمعه, ۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۰۳

افزایش قیمت بازی‌های پلی استیشن روی استیم در شماری از کشورها

شرکت سونی بدون اطلاع قبلی قیمت تعدادی از بازی‌های پلی استیشن روی کامپیوتر را به میزان متفاوتی افزایش داده است.

در چند سال گذشته شرکت سونی فعالیت خود در عرصه پی‌سی گیمینگ را به‌سرعت گسترش داد و شماری از برجسته‌ترین و محبوب‌ترین بازی‌های پلی استیشن را تقدیم کاربران پلتفرم کامپیوتر کرد. اکنون در میان تازه‌ترین اخبار بازی مطلع شدیم که این شرکت تصمیمات جدیدی را اتخاذ کرده است که احتمالا به مذاق هیچ‌یک از بازیکن‌ها خوش نمی‌آید.

همان‌طور که یکی از کاربران انجمن ResetEra گزارش داد، ظاهرا سونی بی‌سروصدا قیمت تعدادی از بازی‌های پلی استیشن روی استیم را در کشورهای مختلف افزایش داده است. آثاری نظیر بازی Returnal، بازی Sackboy: A Big Adventure، بازی God of War، بازی Horizon Zero Dawn، بازی Marvel’s Spider-Man Remastered، بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales و بازی Days Gone در برخی مناطق با افزایش قیمت مواجه شدند.

قیمت این آثار در چندین منطقه ازجمله آرژانتین، ژاپن، کانادا، کلمبیا، چین، کره‌جنوبی و شیلی با افزایش چشم‌گیری همراه بوده است. این افزایش قیمت از یک بازی به بازی دیگر و از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. به‌عنوان مثال قیمت بازی‌ها در کشور آرژانتین از محدوده ۵۹۹۹-۴۱۹۹ پزو به ۹۹۹۹-۸۴۹۹ پزو، در کشور کانادا از محدوده ۶۹.۹۹-۵۹.۹۹ دلار به ۷۹.۹۹-۶۴.۹۹ دلار و در کشور ژاپن از محدوده ۶۴۹۰-۴۹۰۰ ین به ۷۵۹۰-۶۴۹۰ ین افزایش یافته است.

شرکت سونی هنوز در رابطه با افزایش قیمت‌ها به‌طور رسمی اظهارنظری نکرده است؛ بنابراین درحال‌حاضر معلوم نیست که آیا این تصاعد به همین مناطق محدود می‌شود یا در سایر مناطق نیز رخ خواهد داد.


منبع GamingBolt
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده