// سه شنبه, ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۹

افزایش ۳۱۶ درصدی فروش پلی استیشن 5 در انگلیس نسبت به فوریه ۲۰۲۲

کنسول پلی استیشن 5 در ابتدای سال ۲۰۲۳ میلادی فروش بسیار بهتری نسبت‌به سال گذشته را در کشور انگلیس تجربه کرده است.

به‌تازگی شرکت Gfk اطلاعات فروش کنسول‌ها در بریتانیا را منتشر کرده است. برهمین‌اساس، در ماه فوریه کنسول پلی استیشن 5 افزایش فروش ۳۱۶ درصدی نسبت‌به بازه مشابه در سال میلادی گذشته و صعود ۲۷ درصدی نسبت‌به ژانویه را تجربه کرد. فروش کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس | ایکس باکس سری اس در فوریه ۲۱ درصد بیشتر از ژانویه بوده است و درمقایسه با فوریه سال ۲۰۲۲، این افزایش ۱۵ درصد است.

فروش پلی استیشن 5 از ابتدای سال تا بازه درنظر گرفته شده، ۱۸۰ درصد بیشتر از دو ماه اول ۲۰۲۲ است که می‌توان آن را به‌لطف افزایش موجودی کنسول نسل نهمی سونی دانست. این کنسول از ابتدای عرضه با مشکلات کمبود مواجه بود، اما خوشبختانه اکنون این مشکلات رفع شده‌اند.

فروش ایکس باکس با همین نوع مقایسه با سال قبل، طی مجموع دو ماه نخست ۲۰۲۳ کاهش ۵.۳ درصدی داشته است. قابل ذکر است ظاهرا کنسول ایکس باکس سری ایکس در مقایسه با پلی استیشن 5 در انگلیس نایاب‌تر است؛ هرچند نه به اندازه سال گذشته. این اعداد درباره نینتندو داستان متفاوتی را روایت می‌کنند و فروش فوریه کنسول‌های این شرکت ژاپنی دربرابر ژانویه ۱۵ درصد و درمقایسه با سال قبل ۲۹ درصد کمتر شده است.

ایکس باکس سری ایکس و اس در کنار هم

کنسول نینتندو سوییچ که در ماه مارس شش ساله می‌شود، از نظر بازی‌های بلاک‌باستر جدید با کمبود رو‌به‌رو شده است. همچنین در بازه مشابه سال گذشته بازی Pokemon Legends: Arceus برای این کنسول عرضه شده بود. اما در این چندماهه چنین اثری روی سوییچ انتشار به دست گیمرها نرسیده است.

به احتمال زیاد با عرضه The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom فروش سوییچ با جهشی مثبت رو‌به‌رو خواهد شد. اما باتوجه‌به بازی‌های کم برنامه‌ریزی‌شده برای ادامه سال میلادی، به جز بسته الحاقی پوکمون می‌توان انتظار داشت فروش کلی کنسول کاهش یابد.

در بخش نرم‌افزاری، بازی تحسین‌شده Hogwarts Legacy بهترین عملکرد را داشت و فروش هفته عرضه آن ۱۰۰ درصد بزرگ‌تر از بازی الدن رینگ بود که در بازه مشابه در سال میلادی قبلی عرضه شد. براساس داده‌های انتشاریافته، این بازی در آستانه سبقت گرفتن از فروش کلی Elden Ring است.


منبع VGC
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده