نویسنده: حسن اکرامی
// یکشنبه, ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۰

تاریخ خاموشی سرورهای بازی Knockout City اعلام شد

استودیو Velan تاریخ خاموشی سرورهای بازی Knockout City و پایان پشتیبانی از آن را اعلام کرد.

Knockout City بازی PvP و داج‌بال استودیو Velan است که از زمان انتشار حدود دو سال قبل، توانست طرفداران زیادی را پیدا کند. بااین‌حال به نظر می‌رسد که تیم سازنده به مدت طولانی‌تری از آن پشتیبانی نخواهد نکرد. در همین راستا اخیرا استودیو Velan تایید کرد که سرورهای بازی Knockout City در تاریخ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ (۶ ژوئن ۲۰۲۳) برای همیشه غیرفعال خواهند شد.

استودیو ولان درباره‌ی این تصمیم، به‌طور خلاصه توضیح داد که نیروی انسانی یا منابع لازم برای ادامه‌ی توسعه‌ی به‌روز‌رسانی و بهبود بازی درکنار تداوم پشتیبانی از آن را ندارد. به این ترتیب استودیو ولان تصمیم دارد از دانش و تجربه‌ای که در طول توسعه بازی Knockout City و پشتیبانی پس از انتشار آن به‌دست آورده است، برای ساخت پروژه‌ی جدید خود استفاده کند. بااین‌حال هنوز مشخص نیست این بازی، نسخه‌ی بعدی بازی Knockout City است یا با یک آی‌پی کاملا جدید رو‌به‌رو خواهیم شد.

بازی knockout city

استودیو ولان در این‌باره نوشت: «ساخت چنین بازی منحصر‌به‌فرد و غیر قابل مقایسه‌ای با سایر محصولات سرویس-محور و پشتیبانی مداوم از آن که اولین تجربه‌ی بسیاری از کارکنان ما به حساب می‌آید، چند سال گذشته را واقعا چالش برانگیز کرده بود. با وجود جذب بیش از ۱۲ میلیون بازیکن و ثبت میلیاردها KO در سراسر جهان، جنبه‌های مختلفی از بازی وجود دارند که باید برای جذب بیشتر بازیکنان و حفظ آن‌ها به پایداری کافی برسند. از آنجایی که ما یک استودیوی مستقل و کوچک هستیم، انجام این نوع تغییرات سیستمی در بازی زنده و در عین حال تداوم پشتیبانی از آن، برای ما غیرممکن است؛ بنابراین برای ما روشن شد که باید یک قدم به عقب برداریم و راه را برای کارکنان ولان هموار کنیم تا هدف خود را به نوآورانه‌ترین شکل ممکن محقق کنند.

اکنون می‌توانیم همه تجربه‌هایی که یاد گرفته‌ایم، در هر زمینه‌ای که موفق بوده‌ایم و از دانش هر بخشی که نیاز به بهبود دارد، استفاده کنیم و برای توسعه‌های پروژه‌های احتمالی جدید از Knockout City یا هر بازی تازه‌ای که برای آن بسیار هیجان‌زده باشیم، از آن‌ها بهره ببریم. ما در حال حاضر یک بررسی جامع از رویدادهای گذشته در تمام جنبه‌های بازی، تمام بازخوردهای جامعه مخاطبان، داده‌های تحلیلی و حتی فرآیندهای توسعه Knockout City را شروع کرده‌ایم. امید ما این است که در آینده‌ای نه چندان دور، از همه این اطلاعات برای شروع کار روی آنچه در آینده‌ی جهان Knockout City رخ می‌دهد، استفاده کنیم. درحالی‌که نمی‌توانیم قول بازگشت به این بازی را بدهیم، اما متعهد می‌شویم که همچنان شاهد بازی‌های جدید و نوآورانه‌ای از استودیو ولان خواهید بود تا بازیکنان سراسر جهان را شگفت‌زده و خوشحال کنند».

عرضه بازی Knockout City برای پلی استیشن 4 سونی با شخصیتی در حال دویدن با توپ داخل خیابان

استودیو ولان در نظر دارد قبل از اینکه بازی Knockout City را غیرفعال کند، به‌روزرسانی‌های زیادی را برای کسانی منتشر کند که می‌خواهند به تجربه‌ی آن تا پایان ادامه دهند. در تاریخ ۹ اسفند ۱۴۰۱ (۲۸ فوریه ۲۰۲۳)، فصل نهم که آخرین فصل بازی است آغاز می‌شود و شامل ۶ رویداد متوالی، آیتم‌های تزئینی جدید، پلی‌لیست‌های تازه، نقشه‌ی جدید و محتوای دیگر خواهد بود. با شروع آخرین فصل Knockout City، تمام پرداخت‌های درون برنامه‌ای آن غیرفعال می‌شوند.

استودیو ولان در این‌باره توضیح داد: «برای جبران این موضوع، ما همه رویدادهای فصل ۹ را با جوایز زیادی که شامل XP، هزاران Holobux و Style Chip هستند، پر کرده‌ایم. هر رویداد دارای یک ویترین گسترده از آیتم‌های تزئینی با تخفیف‌های بزرگ است و تقریبا هر آیتم تزئینی را که تا به حال فروخته‌ایم، می‌توانید در این ویترین‌ها پیدا کنید. جوایز بخش League Play، پاداش‌های Daily Login و Brawl Pass نیز تا حد زیادی افزایش یافته است و قیمت رده‌ی پریمیوم Brawl Pass تنها به ۵۰ هولوباکس کاهش می‌یابد که به‌راحتی ازطریق مسیر رایگان Brawl Pass به‌دست خواهد آمد».

بازی Knockout City

فصل ۹ بازی Knockout City در تاریخ ۲ خرداد (۲۳ مه) به پایان می‌رسد و پس از آن رویداد دو هفته‌ای خداحافظی با پاداش دریافت XP سه برابری، جوایز جدید و بازگشت پلی‌لیست Superpowers: Power Grab همراه خواهد بود. نهایتا در تاریخ ۱۶ خرداد (۶ ژوئن) سرورهای بازی آفلاین می‌شوند و دسترسی به آن پایان می‌یابد. به‌گفته‌ی استودیو ولان، یک نسخه‌ی مستقل برای میزبانی بازیکنان از بازی Knockout City منتشر خواهد شد تا افراد بتوانند همچنان پس از بسته شدن سرورهای عمومی بازی، آن را روی سرورهای خصوصی خود ادامه دهند.

بازی Knockout City هم‌اکنون روی پلتفرم‌های پی سی، نینتندو سوییچ، پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و ایکس باکس سری ایکس | ایکس باکس سری اس در دسترس قرار دارد.

شما می‌توانید نظرات خود درباره‌ی جدیدترین اخبار بازی را با تیم زومجی و سایر کاربرها در میان بگذارید.


منبع Gamingbolt
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده