نویسنده: حسن اکرامی
// جمعه, ۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۱

احتمال توسعه‌ همزمان بازی Far Cry 7 و نسخه چندنفره‌ فارکرای

طبق گزارش‌ها، یوبیسافت به‌طور همزمان در حال توسعه‌ی بازی Far Cry 7 و یک بازی چندنفره از این سری است.

اخبار منتشر شده پیرامون مجموعه Far Cry از زمان انتشار نسخه‌ی ششم در سال ۲۰۲۱ بسیار اندک بوده است که باتوجه‌به اینکه سری فارکرای دومین مجموعه‌ی بزرگ یوبیسافت به شمار می‌آید و در گذشته هر یک یا دو سال شاهد انتشار یک نسخه‌ی جدید از آن بوده‌ایم، جای تعجب دارد. طبق گزارش جدیدی از تام هندرسون که در گذشته چندین بار پروژه‌های در حال توسعه‌ی یوبیسافت را فاش کرده است، هم‌اکنون چندین پروژه از سری Far Cry در دست ساخت قرار دارند اما ممکن است تا مدت‌ها خبری از آن‌ها پخش نشود.

به‌گفته‌ی هندرسون، شعبه‌ی مونترال یوبیسافت به‌طور همزمان در حال توسعه‌ی بازی Far Cry 7 با نام رمزی Project Blackbird و یک پروژه چندنفره‌ی Far Cry با نام رمز Project Maverick است. احتمالا روند ساخت این پروژه‌ها به‌عنوان یک بازی واحد تحت نظر دن هی، تهیه‌کننده‌ی با سابقه‌ی این سری شروع شده باشد اما پس از اینکه او یوبیسافت را ترک کرد و مدیرکل بلیزارد شد، یوبیسافت تصمیم به تقسیم این پروژه گرفت.

به نظر می‌رسد هندرسون در مورد پروژه‌ی چندنفره Far Cry اطلاعات زیادی دارد. به‌گفته‌ی وی، این بازی گیم‌پلی و سبکی مشابه با بازی Escape from Tarkov خواهد داشت و در آن شاهد سیستم Permadeath (حذف از بازی با یک بار کشته شدن)، مدیریت فضای کوله‌پشتی، قراردادها و سایر ویژگی‌های مشترک در این سبک فرعی خواهیم بود. هندرسون همچنین ادعا می‌کند که این بازی در منطقه‌ی آلاسکا جریان دارد.

هندرسون اطلاعات کمتری در مورد Far Cry 7 در اختیار دارد اما باتوجه‌به اینکه منشا این دو پروژه یکی است، وی حدس می‌زند که نسخه‌ی هفتم نیز در آلاسکا جریان داشته باشد. نکته‌ی جالب این است که یوبیسافت در سال ۲۰۱۵ از طرفداران در مورد پتانسیل روایت سری Far Cry در آلاسکا نظرسنجی کرده است. طبق گفته‌ی هندرسون، یوبیسافت برنامه دارد تا بازی Far Cry 7 و نسخه‌ی چندنفره را در پاییز ۲۰۲۵ عرضه کند. البته باتوجه‌به بحران کنونی رخ داده در این شرکت، احتمال هرگونه تغییر وجود دارد.

نظر شما درباره‌ی این خبر و تجربه‌ی بازی Far Cry در آلاسکا چیست؟ آن را با تیم زومجی و سایر کاربرها در میان بگذارید.


منبع Wccftech
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده