نویسنده: علی نوروزی
// شنبه, ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۶

امکان انتقال بازی های یوبیسافت از استیدیا به کامپیوتر با Ubisoft Connect

یوبیسافت اعلام کرد که به کاربران گوگل استیدیا اجازه می‌دهد تا بازی‌های متعلق به این شرکت فرانسوی را به‌وسیله‌ی سرویس Ubisoft Connect به کامپیوتر انتقال دهند.

سرویس استیدیا در تاریخ ۱۸ ژانویه ۲۰۲۳ (۲۸ دی ۱۴۰۱) از دسترس کاربران خارج می‌شود و اکنون در میان تازه‌ترین اخبار بازی مطلع شدیم که یوبیسافت از امکان انتقال بازی‌های این شرکت از Stadia به کامپیوتر به‌وسیله‌ی سرویس Ubisoft Connect خبر داده است. با اینکه شرکت Ubisoft امکان انتقال بازی‌ها را از گوگل استیدیا به کامپیوتر فراهم می‌کند، اما هنوز معلوم نیست که آیا امکان انتقال موارد دیگری نظیر فایل‌های ذخیره و پیشرفت‌ها نیز وجود دارد یا خیر.

جسیکا روچ، مدیر ارشد ارتباطات شرکت یوبیسافت در این خصوص اظهار داشت: «با اینکه سرویس گوگل استیدیا در تاریخ ۱۸ ژانویه ۲۰۲۳ تعطیل می‌شود، خرسندیم که به اطلاع شما برسانیم درحال‌حاضر مشغول کار روی یک امکان تازه برای انتقال بازی‌های شما از Stadia به کامپیوتر به‌وسیله‌ی سرویس یوبیسافت کانکت هستیم. در یک زمان دیگر جزئیات بیشتری در این رابطه و سرویس یوبیسافت پلاس با طرفدارها به اشتراک خواهیم گذاشت».

مدتی قبل گوگل اعلام کرد که در اوایل سال ۲۰۲۳ سرویس استیدیا را برای همیشه تعطیل خواهد کرد. این شرکت تأیید کرد که هزینه تمام سخت‌افزارها و کنترلرهای خریداری‌شده توسط گیمرها از فروشگاه رسمی گوگل بازگردانده می‌شود. آن‌ها به‌دنبال بازپرداخت هزینه‌ی بازی‌ها و محتواهای اضافی خریداری‌شده از فروشگاه استیدیا هستند. گوگل انتظار دارد که فرایند بازپرداخت تا اواسط ژانویه‌ی ۲۰۲۳ (اواخر دی ۱۴۰۱) به پایان برسد. این شرکت در گذشته تولید چندین بازی در دست توسعه برای استیدیا را لغو کرد که ظاهرا اثری از استودیو کوجیما پروداکشنز، یکی از آن‌ها بود.


منبع GamingBolt
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده