نویسنده: علی نوروزی
// دوشنبه, ۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۵

امکان تجربه تماما کو-آپ بازی Dying Light 2

تکلند اعلام کرد که بازیکن‌ها به‌جز بخش مقدمه‌ی Dying Light 2 Stay Human می‌توانند تمام بازی را به‌شکل کو-آپ تجربه کنند.

مطابق تازه‌ترین اخبار بازی، شرکت Techland در بیانیه‌ی مطبوعاتی جدیدی دوباره تأکید کرد که بازی Dying Light 2 Stay Human در زمان عرضه از کو-آپ میان-پلتفرمی پشتیبانی نخواهد کرد. بنابراین کاربرهای پلتفرم‌های مختلف باید برای تجربه‌ی آنلاین این بازی اکشن نقش‌آفرینی با یکدیگر مدتی منتظر بمانند. فارغ از این، سازنده‌ی بازی تأیید کرد که قابلیت کو-آپ بین-نسلی نیز از ابتدای کار وجود نخواهد داشت. به بیان دیگر، حتی کاربرهای کنسول ایکس باکس وان نمی‌توانند با کاربرهای ایکس باکس سری ایکس | ایکس باکس سری اس به تجربه‌ی کوآپ بازی بپردازند.

البته بازیکن‌های استیم و فروشگاه اپیک قادر به تجربه‌ی بازی Dying Light 2 Stay Human با یکدیگر در زمان عرضه خواهند بود که خبر خوبی برای کاربرهای کامپیوتر است. تکلند در بیانیه‌ی مطبوعاتی اخیر جزئیات جدیدی از نحوه‌ی کار بخش کو-آپ نیز ارائه کرده است. بازی Dying Light 2 از ابتدا تا انتها به‌شکل کو-آپ قابل بازی خواهد بود، اما نمی‌توان مقدمه‌ی آن را به این شکل تجربه کرد. بازیکن‌هایی که به یک جلسه‌ی بازی دعوت می‌شوند، می‌توانند آیتم‌های دریافتی و پیشرفت خودشان را حفظ کنند. افزون‌براین، هر یک از انتخاب‌های بااهمیت بازی بین بازیکن‌ها به رأی گذاشته می‌شود؛ هرچند تصمیم نهایی با میزبان جلسه خواهد بود.

کاراکتر Dying Light 2 و غروب خورشید در دنیای ویران بازی

تکلند زمان دقیق راه‌یابی کو-آپ میان پلتفرمی به Dying Light 2 Stay Human را اعلام نکرد، اما متعهد به پنج سال پشتیبانی از این بازی شده است. تایمون اسمکتالا، کارگردان خلاق Dying Light 2 نیز قبلا تأیید کرد که طرفدارها باید پس از عرضه‌ی بازی منتظر قابلیت کراس-پلی باشند: «انجام این کار [تجربه‌ی بازی با کراس-پلی] در زمان عرضه ممکن نیست. ولی مشغول کار روی این قابلیت هستیم تا آن را پس از عرضه‌ی بازی در دسترس قرار دهیم.» دراین‌میان سازندگان تمایل به افزودن کلاس‌های متمرکز روی کو-آپ دارند؛ اگرچه هنوز هیچ چیز مشخص نیست.

بازی Dying Light 2 Stay Human در تاریخ ۴ فوریه‌ی (۱۵ بهمن) در دسترس کاربرهای پلتفرم‌های پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس | ایکس باکس سری اس، پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و کامپیوتر قرار می‌گیرد. کاربرهای کنسول نینتندو سوییچ نیز باید زمان بیشتری برای تجربه‌ی این بازی اکشن نقش‌آفرینی منتظر بمانند؛ چراکه این نسخه تا اواخر سال ۲۰۲۲ میلادی به تأخیر افتاده است. 


منبع GamingBolt
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده