نویسنده: آرمین انکشافی
// پنجشنبه, ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۶

پیشی گرفتن فروش نینتندو سوییچ از PS4 در فرانسه

رئیس نینتندو فرانسه اعلام کرده که میزان فروش کلی نینتندو سوییچ در این کشور، از پلی استیشن 4 فراتر رفته است.

براساس تازه‌ترین اخبار بازی، وب‌‌سایت نشریه‌ی فرانسوی فیگارو اخیرا مصاحبه‌ای را با فیلیپ لاوویه، رئیس نینتندو فرانسه ترتیب داده است. لاوویه در این مصاحبه فاش می‌کند که میزان فروش کلی نینتندو سوییچ در فرانسه از فروش کلی پلی استیشن 4 در این کشور پیشی گرفته است. او می‌گوید کنسول نینتندو از ابتدای عرضه‌اش در سال ۲۰۱۷، کمی بیش از ۶.۱ میلیون واحد در فرانسه فروش داشته است. این درحالی است که پلی استیشن 4 در سال ۲۰۱۳ به بازار آمد، تاکنون ۶ میلیون واحد در فرانسه به فروش رسیده است.

لاوویه اشاره می‌کند این به این معنا است که سوییچ در حال حاضر به پرفروش‌ترین کنسول فرانسه تبدیل شده است. او همچنین آمار فروش کنسول هیبریدی نینتندو در فرانسه را به تفکیک مدل اعلام می‌کند. نینتندو سوییچ استاندارد با ۴.۹ میلیون واحد بیشترین سهم را در موفقیت تجاری این کنسول قابل حمل در فرانسه ایفا کرده است. سپس به نینتندو سوییچ لایت می‌رسیم که حدود ۹۳۰ هزار واحد فروخته است و در پی آن مدل جدید نینتندو سوییچ OLED را با حدود ۲۲۰ هزار واحد فروش داریم.

لاوویه معتقد است که نینتندو سوییچ در ماه‌های آتی می‌تواند رکورد فروش کنسول Wii را پشت سر بگذارد. او در این خصوص می‌گوید: «میزان فروش نینتندو سوییچ در بهار پیش رو از Wii پیشی می‌گیرد. ما تا پایان سال ۲۰۲۲ قصد داریم به آمار فروش ۷ میلیون واحد [در فرانسه] دست پیدا کنیم و فکر می‌کنم سوییچ عملکرد فوق‌العاده‌ای در این زمینه از خودش به جا می‌گذارد.»

همچنین اخیرا معلوم شد که نینتندو سوییچ در سال ۲۰۲۱ حدود ۵.۳ واحد در ژاپن فروخته است. درکل به‌نظر می‌رسد که محبوبیت کنسول نینتندو نه‌تنها در طول این سال‌ها کمتر نشده است، بلکه هرروز به تعداد مشتری‌های آن اضافه می‌شود. درواقع خیلی از گیمرها ترجیح می‌دهند همراه‌با یک کنسول خانگی، یک کنسول دستی نیز در اختیار داشته باشند و وقتی که پای انتخاب درمیان باشد، به‌نظر می‌رسد که سوییچ گزینه‌ی اول بسیاری از این افراد است.

نظر شما کاربران زومجی درباره‌ی آمار فروش نینتندو سوییچ چیست؟ نظرات خود را در صورت تمایل با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.


منبع Gaming Bolt
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده