// پنجشنبه, ۲۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۹

اطلاعات بیشتر از نقش تاد هاوارد در ساخت بازی Indiana Jones

تاد هاوارد به‌تازگی توضیح داد که چه نقشی در ساخت بازی جدید Indiana Jones داشته است. استودیو MachineGames وظیفه‌ی ساخت این محصول را بر عهده دارد.

ایده‌ی داستان بازی جدید ایندیانا جونز توسط تاد هاوارد مطرح شد. استودیو MachineGames که به‌عنوان سازنده‌ی سری بازی Wolfenstein شناخته می‌شود، از مدتی قبل مراحل ساخت بازی ایندیانا جونز را کلید زد. این وسط بتسدا اعلام کرد که تاد هاوارد در حقیقت تهیه‌کننده‌ی اجرایی بازی Indiana Jones خواهد بود؛ هرچند تمرکز اصلی او باید روی بازی Starfield و بازی The Elder Scrolls 6 باشد. بااین‌حال برخی از افراد علاقه‌مند می‌خواستند بیشتر از قبل به‌صورت دقیق بدانند که هاوارد چه کاری برای ایندیانا جونز انجام می‌دهد.

هاوارد در پاسخ به سؤال خبرنگار IGN راجع به ایندیانا جونز توضیح داد که برخلاف بازی‌هایی که کارگردانی آن‌ها را بر عهده دارد، به‌عنوان تهیه‌کننده‌ی اجرایی تنها به نظارت بسنده می‌کند: «وقتی من تهیه‌کنندگی اجرایی بازی را برعهده دارم، هر از چند وقت یک بار آن را بررسی می‌کنم. ممکن است مثلا یک هفته یک بار به کارها نگاهی بیاندازم. گاهی اوقات حتی یک ماه یک بار هم می‌شود. اینکه هر چند وقت یک بار سراغ چک کردن پروژه بروم، به مرحله‌ای بستگی دارد که بازی در آن قرار گرفته است. چند پروژه هستند که من تهیه‌کننده اجرایی آن‌ها محسوب می‌شوم. ولی وقتی مسئولیت کارگردانی را برعهده دارم، بیشتر به‌صورت یک فعالیت مداوم و روزانه روی بازی کار خواهم کرد».

بازی جدید Indiana Jones

وی در ادامه توضیح داد که ایده‌ی بازی ایندیانا جونز را بیش از ده سال پیش به LucasArts ارائه کرد و پروژه به مرحله‌ی اجرا نرسید. اما بعد از خریداری شدن لوکاس‌فیلم توسط دیزنی، هاوارد یک بار دیگر با آن‌ها در این‌باره صحبت کرد و در آن زمان بود که MachineGames به‌عنوان یک نامزد احتمالی برای ساخت بازی در نظر گرفته شد: «من واقعا عاشق کاری هستم که تیم MachineGames انجام می‌دهد. همه‌ی اعضای این تیم همدیگر را به خوبی می‌شناسند. من هم از آن‌ها پرسیدم که آیا ساخت بازی ایندیانا جونز، کاری است که برای شما جالب باشد؟

به نظر من بازی The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay (محصول استودیو Starbreeze که چند عضو فعلی ماشین گیمز قبلا در آن حضور داشتند) باورنکردنی است. مثلا شما وقتی به سطح فنی آن بازی نگاه می‌کنید، واقعا شگفت‌زده می‌شوید. همچنین کاری که [اعضای ماشین‌گیمز] در طراحی سکانس‌ها و شخصیت‌های ولفنشتاین انجام دادند، به نظر من نشان می‌دهد که چه توسعه‌دهندگان معرکه‌ای هستند. لذا این موضوع را برای آن‌ها مطرح کردم و آن‌ها گفتند که قطعا کار کردن روی این پروژه جذابیت زیادی خواهد داشت. ضمن اینکه آن‌ها به خوبی از پس قرار دادن نازی‌ها در بازی‌های ویدیویی برمی‌آیند».

بازی Indiana Jones

هاوارد در ادامه بیشتر به نقش خود در این پروژه اشاره کرد. داستان این بازی براساس یک ایده‌ی اورجینال از خود او است که با کمک اعضای استودیو MachineGames شرح و بسط داده شد. او در ادامه اظهار داشت که این استودیوی سوئدی دارد کاری شگفت‌انگیز با این بازی انجام می‌دهد. او خوشحال است که می‌تواند نقشی در این پروژه داشته باشد. در حال حاضر، بازی Indiana Jones نه فقط تاریخ عرضه که حتی اسم نهایی هم ندارد. پیت هاینس از بتسدا در یک مصاحبه توضیح داده بود که پروژه فعلا مراحل «بسیار بسیار بسیار ابتدایی» توسعه‌ی خود را سپری می‌کند.

در پایان شما هم می‌توانید نظرات خود را در این‌باره با زومجی و سایر کاربران در میان بگذارید.


منبع gamingbolt
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده