// یکشنبه, ۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۹

تلاش سی دی پراجکت برای حذف فایل‌ های پخش ‌شده این شرکت در سطح اینترنت

CD Projekt Red در تلاش است تا با کمک گرفتن از یک نهاد ناظر قدرتمند، سرعت پخش داده‌های به سرقت رفته از سرورهایش را در اینترنت کاهش دهد.

استودیوی CD Projekt Red در حال حاضر تمام تلاش خود را به کار بسته تا تاثیر حمله‌ی اخیرا هکرها به سرورهایش را به حداقل برساند. هکرها چندوقت پیش با ترتیب دادن حمله‌ای باج‌افزاری به سرورهای این استودیوی لهستانی، کد منبع بازی‌های آن‌ها را به سرقت برده و آن‌ها را به فرد یا افرادی ناشناس در دارک وب فروختند. حال سی‌دی پراجکت رد به سختی در تلاش است تا از پخش بیشتر کد بازی‌هایی مانند Cyberpunk 2077 و The Witcher 3 در سطح اینترنت جلوگیری کند. یکی از شیوه‌هایی که سی‌دی پراجکت رد به آن متوسل شده‌، اخطارهایی است که نهاد نظارت بر کپی‌رایت محتوای دیجیتالی (DMCA) برای اشخاصی که کدهای مذکور را منتشر می‌کنند، می‌فرستد.

وب‌سایت وایس گزارش کرده که در روز ۱۸ فوریه (۳۰ بهمن) DMCA برای دو کاربر توییتر که سعی داشتند کدهای منبع بازی کارتی GWENT را به اشتراک بگذارند، اخطار صادر کرده و جلوی این کار را گرفته است. یکی از توییت‌هایی که این دو نفر پست کرده‌ بودند، حاوی لینکی بود که کدهای منبع بازی GWENT را در اختیار کاربران قرار می‌داد.

هکرها پس از انجام حمله‌ی سایبری یادداشتی را برای سی‌دی پراجکت رد به‌جای گذاشتند که در آن این استودیو را تهدید به افشای تمام داده‌های به سرقت رفته می‌کردند. سی‌دی پراجکت رد می‌دانست اگر به خواسته‌های این افراد توجه نکند، آن‌ها کدهای منبع بازی‌هایش را در اینترنت پخش می‌کنند. بااین‌حال، آن‌ها کمی پس از رسانه‌ای شدن این خبر با انتشار بیانیه‌ای تصمیم خود را اعلام کرده و گفتند به خواسته‌های هکرها تن نمی‌دهند و با آن‌ها هیچ مذاکره‌ای نمی‌کنند.

در یادداشت هکرها به دزدیده شدن کدهای منبع چهار بازی سی‌دی پراجکت رد اشاره شده بود که شامل سه بازی اشاره‌شده در بالا و نسخه‌ای منتشرنشده از بازی The Witcher 3 می‌شد که از فناوری ری-تریسینگ استفاده می‌کرد. علاوه‌بر کدهای منبع بازی‌ها، داده‌هایی اداری نیز از سی‌دی پراجکت رد به سرقت رفته است.

سی‌دی پراجکت رد چندوقتی است در حال انتشار پشت‌سرهم آپدیت‌هایی برای بازی سایبرپانک 2077 است. آن‌ها در تلاش هستند تا وجهه‌ی عمومی خود را پس از عرضه‌ی بحث‌برانگیز این بازی در آذرماه گذشته بهبود دهند. آن‌ها علاوه‌بر بهبود بازی اصلی سایبرپانک 2077، برنامه دارند تا آپگریدی گرافیکی برای نسخه‌های نسل نهمی این بازی اکشن-نقش‌آفرینی منتشر کنند. سایبرپانک 2077 همچنین قرار است یک بخش آنلاین دریافت کند که البته سی‌دی پراجکت رد چندوقت پیش گفته بود توسعه‌ی بخش مولتی‌پلیر فعلا در اولویت آن‌ها نیست.

نظر شما کاربران زومجی در این خصوص چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.


منبع gamespot
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده