// شنبه, ۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۰

بخش چندنفره Cyberpunk 2077 در حال حاضر اولویت سی‌دی پراجکت رد نیست

مدیر ارشد اجرایی CD Projekt Red به‌تازگی طی جلسه‌ای با سهام‌داران این استودیو گفته که توسعه‌ی بخش چندنفره سایبرپانک 2077 درحال‌حاضر در اولویت‌های پایینی برای آن‌ها قرار دارد.

به‌نظر می‌رسد که توسعه و عرضه‌ی بخش چندنفره Cyberpunk 2077 درمیان تلاش استودیوی CD Projekt Red برای رفع مشکلات عدیده‌ی این بازی در بخش تک‌نفره، به انتهای فهرست اولویت‌های آن‌ها منتقل شده است. بسیاری از گیمرها سال‌ها بود که منتظر تجربه‌ی سایبرپانک 2077 بودند و طرفداران بازی اصطلاحا هایپ زیادی برای عرضه‌ی آن داشتند. سرانجام انتظارها در تاریخ ۲۰ آذر امسال به‌ پایان رسید. بازی از زمانی‌که عرضه شد، تا به امروز از باگ‌ها، گلیچ‌ها و مشکلات عملکردی فراوانی، مخصوصا روی پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان، رنج برده و گرچه سازندگان به‌سختی در تلاش هستند تا با ارائه‌ی پچ‌های پی‌در‌پی، تجربه‌ی بازی را روی کنسول‌های مذکور روان‌تر کنند، اما هنوز تا نقطه‌ی ایده‎‌آل فاصله دارند. همین قضیه به شهرت این استودیوی لهستانی ضربه‌ی سختی وارد کرده و تبعاتی نیز برای آن‌ها به همراه داشته است.

سی‌دی پراجکت رد علاوه‌بر رفع مشکلات فعلی بازی، روی ساخت نسخه‌ای اختصاصی برای کنسول‌های نسل بعدی پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس نیز کار می‌کند. آن‌ها همچنین قول انتشار دو بسته‌ی الحاقی بزرگ و قابل‌توجه را برای سایبرپانک 2077 به بازیکنان داده‌اند که به احتمال زیاد اکنون در مراحل توسعه به ‌سر می‌برند. همان‌طور که مشخص است، سی‌دی پراجکت رد درگیر به سرانجام رساندن انبوهی از مسئولیت‌های مختلف و متفاوت است. دراین‌میان، آن‌ها باید روی بخش چندنفره‌ی بازی نیز کار کنند که به‌گفته‌ی خودشان، قرار است یک اثر مستقل و بزرگ باشد. حال به‌نظر می‌رسد تا زمانی‌که بخش داستانی و تک‌نفره‌ی سایبرپانک 2077 روی تمام پلتفرم‌ها وضعیت مناسبی پیدا نکرده باشد، این استودیوی لهستانی قصد ندارد بخش چندنفره‌ی آن را بسازد.

شخصیت جانی سیلوهند از پشت در حال راه رفتن در Cyberpunk 2077

سی‌دی پراجکت رد چندوقت پیش تایید کرده بود که در اوایل سال ۲۰۲۱ اطلاعات بیشتری از بخش مولتی‌پلیر سایبرپانک 2077 منتشر می‌کند. باتوجه‌به سخنان اخیر مدیریت استودیو، به‌نظر می‌رسد که آن‌ها هنوز قصد دارند در بازه‌ی زمانی مذکور درباره‌ی بخش چندنفره بازی اطلاعاتی ارائه دهند. در همین راستا، آدام کیچینسکی، مدیر ارشد اجرایی سی‌دی پراجکت رد طی جلسه‌ای که اخیرا با سهام‌داران این استودیو داشته، اظهار کرده که توسعه‌ی بخش چندنفره سایبرپانک 2077 در اولویت‌های پایینی برای آن‌ها قرار دارد. درواقع به‌نظر می‌رسد که کسی فعلا در تیم توسعه‌ی بازی به ساخت این بخش فکر نمی‌کند.

کیچینسکی در پاسخ به سؤال سهام‌داران در جلسه‌ی مذکور درباره‌ی مراحل توسعه‌ی بخش چندنفره توضیح می‌دهد: «فعلا بگذارید تا ما شرایط فعلی بازی را مدیریت کنیم و لطفا به ما فرصت دهید تا ارزیابی‌های بیشتری را [راجع‌به بخش چندنفره] انجام دهیم. هنوز تا رسیدن به آن نقطه فاصله داریم. هنوز نمی‌دانیم [کی به ساخت بخش چندنفره برمی‌گردیم]. درحال‌حاضر تمام تمرکزمان روی بهبود بازی اصلی سایبرپانک 2077 است. [درباره‌ی بخش چندنفره] در اوایل سال میلادی بعد صحبت می‌کنیم.»

گیم پلی بازی Cyberpunk 2077

همان‌طور که از سخنان کیچینسکی پیداست، سی‌دی پراجکت رد هنوز قصد دارد در بازه‌ی زمانی مورد اشاره جزئیاتی از مولتی‌پلیر سایبرپانک 2077 را با طرفداران به اشتراک بگذارد. بااین‌حال، او به‌طور غیرمستقیم اشاره می‌کند که بخش چندنفره احتمالا به این زودی‌ها به‌دست بازیکنان نمی‌رسد. این خبر می‌تواند برای آن دسته از بازیکنانی که مشتاق بودند هرچه زودتر وقت خود را با دوستان‌شان در شهر نایت سیتی بگذراند، کمی ناامید‌کننده باشد. بااین‌حال، به‌نظر می‌رسد CD Projekt Red دراین‌خصوص تصمیم درستی گرفته است؛ زیرا به احتمال زیاد بیشتر بازیکنان تا زمانی‌که بخش تک‌نفره‌ی بازی بهبود نکرده و به یک تجربه‌ی روان تبدیل نشده باشد، منتظر عرضه‌ی بخش چندنفره نیستند.

Cyberpunk 2077 درحال‌حاضر روی پلتفرم‌های پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس، پی سی و گوگل استیدیا دردسترس است.

نظر شما کاربران زومجی درباره‌ی تصمیم سی‌دی پراجکت رد دراین‌خصوص چیست؟ آیا فکر می‌کنید که بخش چندنفره سایبرپانک 2077 باید هرچه زودتر عرضه شود یا سازندگان باید فعلا وقت خود را روی بهبود بخش داستانی بازی بگذارند؟ درصورت تمایل، نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.


منبع comicbook
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده