// سه شنبه, ۲۷ آبان ۹۹ ساعت ۱۱:۵۵

شانتارو فوروکاوا، مدیر نینتندو، بار دیگر تاکید کرد که این شرکت فعلا برنامه‌ و هدفی برای اعمال قابلیت کراس پلتفرم در بازی‌های انحصاری خود ندارد. 

سالیان نسبتا زیادی است که اهالی صنعت بازی‌های ویدیویی سخت به‌دنبال آن هستند که مفهوم قابلیت کراس پلتفرم را به‌صورت کامل و دقیق وارد این صنعت کنند. قابلیتی که باعث می‌شود گیمرها فارغ از نوع پلتفرمی که در اختیار دارند، بتوانند با دوستان بازی مورد نظر خود را تجربه کنند.

اگرچه این ویژگی به‌صورت محدود و تنها برای تعدادی از بازی‌ها در دسترس قرار گرفته اما همچنان یکی از آرزوهای گیمرها درنهایت رسیدن به این نقطه برای تمام بازی‌‌ها است. حال در همین رابطه و در جدیدترین اخبار بازی، به‌نظر می‌رسد نینتندو حداقل فعلا قرار نیست این ویژگی جذاب را به اکوسیستم خود اضافه کند. 

ساعاتی پیش بود که شانتارو فوروکاوا، مدیر نینتندو، برای چندمین بار تاکید کرد که «باوجود اینکه فرمت کراس پلتفرم باتوجه به ژانرهای مختلف بازی و جمعیت بازیکنان، مفهوم مناسبی است، اما ما فعلا برنامه‌ای برای اعمال این قابلیت در بازی‌های شرکت نداریم.»

این موضوع در حالی است که بازی Pokemon Unite در آینده نزدیک قرار است در دسترس علاقه‌مندان خود روی پلتفرم‌های نینتندو سوییچ و سیستم‌عامل‌های اندروید و ios قرار گیرد. نکته جالب و عجیب این است که شرکت پوکمون چندی پیش برخلاف نینتندو اعلام کرده بود که این بازی از قابلیت کراس پلی بین سوییچ و پلتفرم موبایل پشتیبانی می‌کند.

حال باید منتظر ماند و دید نینتندو درنهایت چه زمانی تسلیم خواسته‌های کاربران خود شده و به‌طور کامل از این قابلیت مورد انتظار پشتیبانی می‌کند؟ لطفا شما هم نظرات و پیش‌بینی‌های خود در این زمینه را با ما نیز به اشتراک بگذراید.


منبع thegamer

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده