نویسنده: مهدی اسدی
// شنبه, ۲۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۱

بلیزارد تولید محتوا برای StarCraft 2 را متوقف می‌کند

شرکت بلیزارد در اطلاعیه‌ای اعلام کرده که توسعه محتوا برای بازی علمی تخیلی و استراتژیک StarCraft II: Wings of Liberty را متوقف خواهد کرد.

درحالی که براساس اعلام بلیزارد دیگر محتوای جدیدی برای بازی StarCraft II: Wings of Liberty تولید نخواهد شد، این شرکت همانند پروژه‌های بلندمدت قبلی خود به پشتیبانی از این بازی ادامه خواهد داد. در اطلاعیه بلیزارد نوشته شده که تیم توسعه‌دهندگان این بازی در درجه اول روی قسمت‌ها و جوانب اصلی بازی که جامعه کاربران بیشترین اهمیت را برای آن قائل هستند تمرکز خواهد کرد. در قسمت‌هایی از این پیام عمومی می‌خوانیم:

«این اطلاعیه بدین معنی است که ما از این پس توسعه محتوای جدید مانند Commanders و War Chests برای بازی را متوقف خواهیم کرد. اما تیم توسعه‌دهندگان این بازی همچنان به ارائه فصل‌های جدید و آپدیت‌های ضروری که به منظور اصلاح ایرادات فنی بازی منتشر می‌شوند ادامه خواهد داد.»

«در این خصوص لازم به ذکر است که باتوجه به انتشار یک آپدیت فنی در حدود چند ماه پیش، فعلاً برای سه‌ماهه چهارم سال آپدیتی پیش‌بینی نشده است. البته در آینده و در صورت نیاز نسبت به این کار تصمیم گیری خواهد شد. ضمن اینکه مسابقات esports بازی StarCraft 2 به‌عنوان یکی از تجربیات حرفه‌ای رقابت بین جامعه بازیکنان همچنان با قدرت به همکاری خود با ESL Gaming و GSL ادامه خواهد داد.»

گیم پلی بازی StarCraft 2

Bizzard عقیده دارد که توقف توسعه محتوا برای یک بازی ۱۰ ساله، می‌تواند منجر به آزاد شدن توجه توسعه‌دهندگان برای تصمیم گیری درباره آینده مجموعه StarCraft شده و پروژه‌هایی که می‌تواند در دنیای این بازی عملی شود را مطرح کند.

بدون شک یکی از مهم‌ترین و محبوب‌ترین بازی‌های استراتژیک تاریخ، سری StarCraft شرکت Blizzard است که هم نسخه اول آن و هم نسخه دوم، همواره با استقبال عالی کاربران رو‌به‌رو بوده‌اند و مخصوصا نسخه اول بازی، برای سالیان طولانی در رقابت‌های آنلاین و چندنفره بازی می‌شد و بالانس بی‌نقص بازی باعث شده بود تا گذرزمان هم نتواند تاثیری روی کیفیت این اثر بگذارد. این بازی هم‌اکنون برای پلتفرم پی سی و مک قابل دریافت است.


منبع vg247
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده