نویسنده: حسین صدری
// سه شنبه, ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۳۵

شایعه: Resident Evil Village نام هشتمین نسخه از سری رزیدنت ایول است

شایعات جدیدی درباره‌ی بازی Resident Evil 8 منتشر شده‌اند که از نام بازی و جزئیاتی درباره‌ی داستان و گیم‌پلی آن خبر می‌دهند.

وبسایت Biohazard Cast به‌تازگی از کاربری ناشناس ایمیلی دریافت کرده مدعی شده اطلاعات تازه‌ای درباره‌ی بازی Resident Evil 8 دارد. این کاربر که با نامی عجیب و غریب و با عبارت «من دوباره آمدم» ایمیل خود را ارسال کرده، چیزهای جالبی را درباره‌ی تازه‌ترین بازی از سری رزیدنت ایول به اشتراک گذاشته است.

نام بازی

در ابتدا به‌نظر می‌رسد عبارت ۸ قرار است با یک نام همراه شود: «Village» یا «دهکده». به‌نظر می‌رسد این عبارت می‌تواند نام جذابی باشد؛ چرا که عبارت رومی VII احتمالا با کلمه‌ی Village ترکیب شده و نامی هیجان‌انگیز از آن حاصل می‌شود. چنانچه می‌توانید در تصویر طرحی فرضی که براساس نام بازی کشیده شده را ببینید.

Resident Evil 8 / رزیدنت ایول ۸

جادوگر

هنوز ریشه‌ها و داستان پس‌زمینه‌ی این جادوگر مشخص نشده اما طبق شایعات منتشر شده، او شباهت زیادی به مارگریت از بازی Resident Evil 7 دارد. قدرت اصلی او دستور دادن به حشرات است و حتی وقتی که خودش هم شکست می‌خورد، به حشره تبدیل می‌شود. طبق شایعه‌ها او قرار است بازیکنان را در طول بازی تعقیب کند و صدای خنده‌ی اعصاب‌خردکنش را می‌توان به دفعات متعدد شنید.

کریس

به‌نظر می‌رسد کریس ردفیلد قرار است نقش مهمی در نسخه‌ی هشتم داشته باشد. او قرار است در فلش‌بک‌هایی که در طول داستان بازی دیده می‌شود، در کنار ایثن، میا و فرزند آن‌ها دیده شود. البته اینکه نقش این کودک در داستان بازی چیست هنوز مشخص نشده است. گفته می‌شود که کریس قرار نیست در این نسخه از بازی نقش آنچنان قهرمانانه‌ای را بازی کند. طبق شایعه‌ها، در یکی از فلش‌بک‌هایی که به گذشته باز می‌گردند، می‌شود کریس را دید که به خانه‌ی ایثن و میا حمله می‌کند و آن‌ها را با گلوله مورد هدف قرار می‌دهد. در هر صورت مشخص نیست این عمل کریس به‌خاطر وظایف و ماموریت‌های او است یا اینکه بعد از این همه سال دست‌وپنجه نرم کردن با هیولاها، او خودش هم به یکی از آن‌ها تبدیل شده است.

Resident Evil 8 / رزیدنت ایول ۸

ایثن

از آنجا که این دومین بار است که ایثن در این سری بازی حضور دارد، این احتمال وجود دارد که تمرکز بیشتری روی شخصیت‌پردازی او انجام شود. شاید جالب باشد که بتوان حالا او را به‌شکل شخصی با حال‌وهوای «گرگ تنها» دید که ماموریتی را طی می‌کند تا مخلوقات شیطانی را از روی زمین حذف کند. با اینکه در بازی Resident Evil 7 اشاره‌های متعددی به سری Evil Dead وجود داشت، منطقی است که شرکت کپکام (Capcom) تصمیم بگیرد این بار شخصیت ایثن را به قهرمانی نترس و دلیر تبدیل کند.

مکانیک‌های گیم‌پلی

به‌جز مواردی که به داستان بازی مربوط می‌شوند، اطلاعات لو رفته اشاره‌هایی هم به مکانیک‌های گیم‌پلی بازی می‌کنند. براساس اطلاعات قبلی و طبق گفته‌ی منابع مختلف، بازی احتمالا قرار است در یک فضای اروپایی جریان داشته باشد و همین فضا جایی است که ایثن قرار است کریس را ملاقات کند و فلش‌بکی به گذشته پدیدار شود. به‌نظر می‌رسد اطلاعات جدید و قدیم با یکدیگر همخوانی دارند و این مسئله به احتمال صحیح بودنشان می‌افزاید. همچنین به‌نظر می‌رسد که زاویه‌ی دید اول‌شخص قرار است در نسخه‌ی جدید بازگردد. طبق شنیده‌ها این بازی قرار است در نخستین فصل از سال ۲۰۲۱ راهی بازارهای جهانی شود اما با شیوع ویروس کرونا در سرتاسر جهان و عقب افتادن روند تولید بسیاری از پروژه‌های بزرگ، این تاریخ ممکن است تغییر کند.

طبق بخش دیگری از اطلاعات به‌دست رسیده، به‌نظر می‌رسد کپکام قصد دارد کمی هم با سیستم مدیریت اینونتوری بازی کند و آن را تغییر دهد. طبق آنچه در ایمیل ارسالی گفته شده، سیستم اینونتوری قرار است ظاهر سیستمی که در بازی Resident Evil 7 مشاهده شد را با بازی Resident Evil 4 ترکیب کند. این موضوع زمانی جالب می‌شود که پس از عرضه‌ی نسخه‌ی ریمیک بازی Resident Evil 3، اگر نوبتی باشد هم دیگر نوبت بازی Resident Evil 4 رسیده است. اگر هر دو بازی هم‌اکنون در دست تولید باشند، دیدن سیستم‌های مشابه در آن‌ها چیز چندان دور از ذهنی نیست.

Resident Evil 8 / رزیدنت ایول ۸

یکی دیگر از المان‌های عجیب نسخه‌ی هشتم این است که شخصیت اصلی در طول بازی با توهم‌های زیادی روبه‌رو می‌شود و این مسئله این چالش را ایجاد می‌کند که تشخیص چیزهایی واقعی از چیزهای غیرواقعی و ساخته‌ی ذهن، سخت می‌شود. این مسئله همچنین باعث می‌شود شخصیت اصلی نداند باید به چه کسی اعتماد کند.

تازه‌ترین جلسه‌ی تست بازی برگذار شده توسط کپکام، احتمالا به بازی Resident Evil 8 تعلق داشته و به همین خاطر است که حالا اطلاعات تازه‌ای از آن لو رفته. از آنجا که ریمیک نسخه‌ی سوم به‌تازگی منتشر شده، می‌توانیم با اطمینان زیادی بگوییم که آن‌ها مشغول تست کردن بازی جدید بوده‌اند. طبق گمانه‌زنی‌های طرفداران، همه‌ی این تسترها مشغول امتحان کردن نسخه‌ی هشتم بوده‌اند؛ نه نسخه‌ی سوم.

در حالی که به‌نظر می‌رسد این بازی از سایر نسخه‌های سری جدا است، اینسایدر شناخته شده‌ای به‌نام Dusk Golem اعتقاد دارد که این بازی در واقع در ابتدا Resident Evil Revelations 3 نام داشته است.

نسخه‌ی Revelations 1 از محتوای فرعی ساخته شده برای بازی Resident Evil 5 به‌وجود آمد و بازی Revelations 2 هم با بازی Resident Evil 6 چنین رابطه‌ای داشت. قرار بود نسخه‌ی Revelations 3 هم بر همین اساس از محتویات فرعی Resident Evil 7 تهیه شود. بازی در حقیقت ابتدا قرار بود همین باشد.

اما این نسخه به‌خاطر شرایط و به‌خاطر کیفیتش به Resident Evil 8 تبدیل شد و حالا باید منتظر آن باشیم. البته این به این معنا نیست که سری Revelations دیگر مرده است و داستان آن قرار نیست ادامه پیدا کند.

Dusk Golem، کاربر توییتر حتی اطلاعات مربوط‌به نام Village را هم در حساب کاربری خود تایید کرد.

می‌خواهم این را الان بگویم؛ من می‌دانم بسیاری این را باور نمی‌کنند تا زمانی که خودشان با چشم‌های خودشان ببینند، اما این (بازی Resident Evil VIllage) قرار است در نهایت واقعی باشد.

به‌خاطر داشته باشید آنچه به‌عنوان اطلاعات لو رفته از بازی Resident Evil 8 در این مقاله ذکر شده، هنوز به‌صورت رسمی تایید نشده است و هر بخش از آن از قول کسانی که به‌عنوان اینسایدر شناخته می‌شوند به‌دست آمده است. این اطلاعات در این مقاله در کنار یکدیگر گذاشته شده‌اند و میزان همخوانی‌شان با یکدیگر و منطقی بودنشان با توجه به اطلاعات دیگر بررسی شده است. هنوز هیچ چیز تایید شده نیست تا زمانی که کپکام آن‌ها را تایید یا تکذیب کند.

نظر شما درباره‌ی آنچه از Resident Evil 8 منتشر شده چیست؟ آیا ایده‌های مطرح شده درباره‌ی این بازی از نظرتان جذاب است؟ دیدگاه خود را با زومجی در میان بگذارید.


منبع Biohazard Cast
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده