نویسنده: افشین پیروزی
// چهار شنبه, ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۱

جدول فروش هفتگی انگلستان: دومین صدرنشینی متوالی Days Gone

در هفته منتهی به ۱۴ اردیبهشت، بازی Days Gone توانست دومین صدرنشینی متوالی خودش در جدول فروش هفتگی انگلستان را تجربه کند. 

سایت چارت ترک به رسم هر هفته، جدید‌ترین گزارش از فروش بازی‌ها در انگلستان را منتشر کرده که براساس آن، Days Gone، در هفته نسبتا آرامی که در آن خبری از انتشار بازی‌های جدید یا اتفاقی خاص نبود، توانست دومین صدرنشینی متوالی خودش را در جدول فروش هفتگی انگلستان تجربه کند. این بازی نسبت به هفته اول انتشار با ۶۰ درصد افت فروش رو‌به‌رو شده است اما باتوجه‌به عملکرد سایر بازی‌ها، توانسته کماکان رتبه نخست را حفظ کند. در رتبه دوم هم درست مثل هفته پیش، شاهد بازی Mortal Kombat 11 هستیم که این بازی هم با‌وجود افت فروش ۷۴ درصدی موفق به تکرار رتبه قبلی خود شده است. 

اما تکرار رتبه هفته پیش، در رتبه‌های سوم و چهارم جدول هم دیده می‌شود؛ جایی که رتبه سوم کماکان متعلق به بازی فیفا 19 است و در جایگاه چهارم هم Red Dead Redemption 2 قرار گرفته است. البته رد دد تنها نماینده راک‌استار در جدول این هفته نیست و GTA V، بازی که انتشار آن به ۶ سال قبل برمی‌گردد، این هفته بازهم توانسته راهی به جمع ۱۰ بازی پرفروش هفته پیدا کند و با صعودی ۶ پله‌ای، در رتبه پنجم جدول قرار بگیرد. در رتبه شِشُم هم بازی Mario Kart 8 Deluxe قرار گرفته است که این اثر هم توانسته رتبه هفته قبل خودش را تکرار کند. 

GTA V

در رتبه هفتم به یک بازی دیگر از نینتندو می‌رسیم؛ New Super Mario Bros. U Deluxe که با دو پله صعود نسبت به هفته در این جایگاه دیده می‌شود. رتبه هشتم هم در اختیار بازی The Division 2 شرکت یوبی‌سافت است که  سقوطی سه پله‌ای را تجربه کرده است و در رتبه نهم Forza Horizon 4 قرار دارد که هفته پیش با صعود عالی هشت رتبه‌ای به جمع ۱۰ بازی پرفروش هفته برگشته بود و این هفته هم فقط یک پله سقوط داشته و کماکان در این جمع دیده می‌شود. درنهایت در رتبه دهم جدول شاهد بازی Anthem هستیم؛ اثری که EA سخت در تلاش است تا آن را با آپدیت‌های مختلف به تجربه بهتری تبدیل کند و از حیث فروش هم این هفته با دو پله صعود به جایگاه دهم رسیده است. 

با اینکه هفته نسبتا آرامی را در جدول پشت سر گذاشتیم و بازی‌های زیادی صرفا رتبه هفته پیش خود را تکرار کردند، اما هنوز هم تغییرات جدول باعث شده تا دو بازی از جمع ۱۰ بازی پرفروش خارج شوند؛ اول Sekiro Shadows Die Twice از استودیو فرام‌سافتور که پنج پله سقوط داشته و از رتبه هفتم هفته پیش به جایگاه دوازدهم رسیده است و دیگری World War Z که هفته پیش در رتبه دهم قرار داشت اما این هفته حتی در بین ۴۰ بازی پرفروش هم دیده نمی‌شود. 

در ادامه می‌توانید جدول فروش هفتگی انگلستان را در هفته منتهی به ۱۴ اردیبهشت (۴ می) مشاهده کنید:

رتبه فعلی

رتبه قبلینام بازینکته قابل ذکر
۱۱Days Goneتکرار رتبه هفته قبل و دومین صدرنشینی متوالی
۲۲Mortal Kombat 11تکرار رتبه هفته قبل
۳۳FIFA 19تکرار رتبه هفته قبل
۴۴Red Dead Redemption 2تکرار رتبه هفته قبل
۵۱۱GTA Vبازگشت دوباره به جمع ۱۰ بازی پرفروش با ۶ پله صعود
۶۶Mario Kart 8 Deluxeتکرار رتبه هفته قبل
۷۹New Super Mario Bros. U Deluxe-
۸۵The Division 2-
۹۸Forza Horizon 4-
۱۰۱۲Anthemبازگشت دوباره به جمع ۱۰ بازی پرفروش با دو پله صعود

نظرات خود را در مورد جدول فروش این هفته با زومجی به اشتراک بگذارید. 


منبع چارت ترک
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده