نویسنده: علی نوروزی
// پنجشنبه, ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۹

بازی Frostpunk در اولین سال انتشار بیش از ۱.۴ میلیون نسخه فروش داشته است

فروش نسخه کامپیوتر بازی Frostpunk استودیو ۱۱ بیت از زمان انتشار در اردیبهشت ماه سال گذشته تابه‌حال از مرز ۱.۴ میلیون نسخه عبور کرده است.

یک سال پیش در چنین روزی، استودیو 11 بیت بازی Frostpunk را در دسترس کاربران کامپیوتر قرار داد. این بازی با تحسین منتقدان روبه‌رو شد و به نظر می‌رسد که در روزها و ماه‌های پس از عرضه عملکرد خوبی را از خود نشان داده است. امروز و به مناسبت سالگرد یک سالگی فراست‌پانک، استودیو ۱۱ بیت در تازه‌ترین اخبار بازی و گزارش فروش از عبور میزان فروش بازی از مرز ۱.۴ میلیون نسخه خبر داد و به چندین آمار جالب اشاره کرد.

بدون شک فروش ۱.۴ میلیون نسخه‌ای یک بازی کامپیوتر پس از گذشت یک سال شگفت‌انگیز است. با عنایت به اینکه هزینه توسعه بازی Frostpunk در ۶۶ ساعت اولیه انتشار به جیب توسعه‌دهندگان بازگشته است، می‌توان این میزان فروش را عالی دانست. با اینکه دیگر بازی محبوب استودیو ۱۱ بیت یعنی بازی This War of Mine به فروش بیش از ۴.۵ میلیون نسخه‌ای دست یافته است، اما نباید فراموش کنیم که این اثر از تاریخ ۲۳ آبان ۱۳۹۳ (۱۴ نوامبر ۲۰۱۴) در بازار بوده است. البته با انتشار قریب‌الوقوع نسخه کنسولی بازی فراست پانک در تابستان سال جاری، احتمال پیشی گرفتن میزان فروش آن از بازی This War of Mine نیز وجود دارد.

اخبار مرتبط:

از میان سایر آمار و ارقام، توسعه‌دهنده بازی Frostpunk اظهار داشت که تابه‌حال ۴۸.۳ درصد بازیکنان بخش کمپین اصلی بازی را به پایان رسانده‌اند. با اینکه حالت Serenity Mode کار را به مراتب برای بازیکنان آسان‌تر می‌کند، کاشف به عمل آمد که ۲.۹ درصد از بازیکنان در این بخش شکست خورده‌اند که در میان این افراد نام مارِک، تهیه‌کننده بازی نیز به چشم می‌خورد. همچنین در بخش دیگری از این آمار مطلع شدیم که تنها ۰.۳ درصد از بازیکنان در دشوارترین درجه سختی بازی به مدت ۱۰۰ روز زنده مانده‌اند.

بازی Frostpunk در حال حاضر در پلتفرم کامپیوتر در دسترس است و در تابستان سال ۲۰۱۹ برای کنسول‌های پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان منتشر خواهد شد. این بازی در بررسی زومجی نمره ۸ را دریافت کرد که می‌توانید از «اینجا» به مطالعه آن بپردازید. همچنین اینفوگرافی مربوط به آمار و ارقام بازی فراست‌پانک در ادامه قابل مشاهده است. فراموش نکنید که نظرات خود را درباره این خبر با وب‌سایت زومجی در میان بگذارید.


منبع DualShockers
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده