نویسنده: افشین پیروزی
// دوشنبه, ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۱

جدول فروش هفتگی انگلستان: صدرنشینی The Division 2 در هفته اول انتشار

در هفته منتهی به ۲۵ اسفند، The Division 2 صدر جدول فروش هفتگی انگلستان را تصاحب کرد و GTA V هم صعودی عالی داشت. 

سایت چارت ترک به رسم هر هفته، جدید‌ترین گزارش از فروش بازی‌ها در انگلستان را منتشر کرده که براساس آن، در رتبه اول شاهد بازی The Division 2 هستیم. جدید‌ترین ساخته یوبی‌سافت چند روز پیش منتشر شد و این بار، بازیکنان را هفت ماه پس از انتشار ویروسی کشنده به شهر واشنگتن آمریکا می‌برد که درگیر هرج و مرج و درگیری گروه‌های مختلف است. البته دیویژن 2 با‌وجود صدرنشینی، ۲۰ درصد فروش فیزیکی کم‌تری در مقایسه با نسخه اول داشته است؛ چارت ترک دلیل این موضوع را اولا تفاوت در روز انتشار بازی‌ها می‌داند که بر اساس آن، نسخه اول در روز سه‌شنبه منتشر شده بود و نسخه دوم در روز جمعه منتشر شده و به همین دلیل هم فرصت کم‌تری داشته است. از طرف دیگر افزایش کلی فروش نسخه‌های دیجیتالی در مقایسه با نسخه فیزیکی هم دلیل دیگر این موضوع عنوان شده است. 

با گذر از رتبه اول، در جایگاه دوم به Red Dead Redemption 2 می‌رسیم که توانسته رتبه هفته گذشته خودش را حفظ کند. در رتبه سوم، یکی از اتفاقات جالب این هفته رخ می‌دهد؛ جایی که بازی GTA V با هفت پله صعود توانسته از جایگاه دهم به رتبه سوم برسد و بدین ترتیب صعودی فوق‌العاده داشته باشد. به‌سبب این اتفاق رتبه‌های دوم و سوم جدول در اختیار آثار راک‌استار هستند. فیفا 19، شبیه‌ساز فوتبال الکترونیک آرتز هم این هفته یک پله صعود داشته و در جایگاه چهارم دیده می‌شود. در رتبه پنجم، بازی The Lego Movie 2 Videogame قرار گرفته که برای رسیدن به این جایگاه دو پله صعود را تجربه کرده است. 

GTA V

اما در رتبه ششم، شاهد بازی Devil May Cry 5 هستیم که هفته پیش صدرنشین جدول بود اما این هفته با سقوطی پنج پله‌ای در این جایگاه قرار گرفته است. رتبه هفتم هم در اختیار بازی Mario Kart 8 Deluxe قرار دارد که چهار پله سقوط را تجربه کرده و در رتبه هشتم هم شاهد یک ساخته دیگر از یوبی‌سافت یعنی Far Cry New Dawn هستیم که این اثر هم دو پله سقوط را تجربه کرده است. رتبه نهم جدول این هفته، متعلق به بازی Super Smash Bros. Ultimate و رتبه دهم هم در اختیار دیگر بازی نینتندو یعنی New Super Mario Bros. U است که اولی یک پله سقوط و دومی یک پله صعود داشته است. 

تغییرات و تحولات جدول و ۱۰ بازی پرفروش آن، باعث شده تا Anthem که هفته پیش در رتبه چهارم بود، این هفته در جایگاه یازدهم قرار بگیرد و Metro Exodus هم که در رتبه نهم قرار داشت، این هفته در رتبه پانزده جدول دیده می‌شود. همچنین علاوه بر دیویژن 2، این هفته یک بازی دیگر یعنی One Piece: World Seeker هم داشتیم که کارش را در رتبه بیست و هشتم آغاز کرده است. 

در ادامه می‌توانید جدول فروش هفتگی انگلستان را در هفته منتهی به ۲۵ اسفند (۱۶ مارس) مشاهده کنید:

رتبه فعلی

رتبه قبلینام بازینکته قابل ذکر
۱-The Division 2هفته اول انتشار
۲۲Red Dead Redemption 2حفظ رتبه هفته قبل
۳۱۰GTA Vهفت پله صعود
۴۵FIFA 19-
۵۷The Lego Movie 2 Videogame-
۶۱Devil May Cry 5از دست دادن صدر
۷۳Mario Kart 8 Deluxe-
۸۶Far Cry New Dawn-
۹۸Super Smash Bros. Ultimate
۱۰۱۱New Super Mario Bros. U Deluxeبازگشت دوباره به جمع ۱۰ بازی پرفروش

نظرات خود را در مورد جدول فروش این هفته با زومجی به اشتراک بگذارید. 


منبع چارت ترک
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده