نویسنده: افشین پیروزی
// دوشنبه, ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۱

جدول فروش هفتگی انگلستان: تداوم صدرنشینی Anthem

در هفته منتهی به ۱۱ اسفند، Anthem با‌وجود انتشار چند بازی جدید به صدرنشینی خود در جدول فروش هفتگی انگلستان ادامه داد.

سایت چارت ترک به رسم هر هفته، جدید‌ترین گزارش از فروش بازی‌ها در انگلستان را منتشر کرده که براساس آن، Anthem برای دومین هفته متوالی در جایگاه نخست قرار گرفته است. با‌اینکه این بازی خیلی از نظر نمره‌ها عملکرد ایده‌آلی نداشته، اما به نظر می‌رسد که برعکس در زمینه فروش شرایط خوبی را تجربه می‌کند و این هفته دومین صدرنشینی متوالی خودش را در جدول مذکور تجربه کرده است. با اینکه در هفته‌ای که گذشت شاهد انتشار بازی‌های جدید نسبتا زیادی بودیم، اما سه رتبه اول جدول هنوز هم در اختیار بازی‌های قدیمی‌تر است؛ به طوریکه در رتبه دوم فیفا 19 با یک پله صعود قرار گرفته و به‌نوعی جایگاهش را با Far Cry New Dawn عوض کرده که این هفته با یک پله سقوط در رتبه سوم دیده می‌شود. 

در رتبه چهارم یک تازه‌وارد دیگر یعنی The Lego Movie 2 Videogame قرار گرفته که جدید‌ترین نسخه از سری بازی‌های لگو به‌شمار می‌رود. Red Dead Redemption 2 که از همان زمان انتشار حضور پررنگی در بین ۱۰ بازی پرفروش هفته داشته، این هفته هم با یک پله سقوط نسبت به هفته پیش در رتبه پنجم دیده می‌شود. رتبه شِشُم اما در اختیار یک تازه‌وارد دیگر یعنی Dirt Rally 2.0 است؛ جدید‌ترین ساخته استودیو کدمسترز که با تعریف و تمجید‌های بسیار خوبی هم رو‌به‌رو شده و نوید یک بازی ریسینگ بسیار با‌کیفیت را می‌دهد. 

DiRT Rally 2.0

در رتبه هفتم، بازی Metro Exodus قرار گرفته که دو پله سقوط نسبت به هفته پیش داشته است و در رتبه هشتم هم شاهد Mario Kart 8 Deluxe هستیم که توانسته جایگاه قبلی خودش را حفظ کند. رتبه نهم جدول اما در اختیار یک بازی دیگر از نینتندو یعنی Super Smash Bros. Ultimate است که یک پله صعود را تجربه کرده و درنهایت در رتبه دهم هم دیگر تازه‌وارد هفته یعنی Trials Rising دیده می‌شود. 

انتشار بازی‌های جدید، تغییراتی در جدول به‌وجود آورده و باعث شده تا برخی از پرفروش‌ترین بازی‌های هفته پیش دیگر جایی در بین ۱۰ بازی نداشته باشند که از جمله آن‌ها می‌توان به Forza Horizon 4 و New Super Mario Bros. U Deluxe اشاره کرد که هفته پیش به‌ترتیب در رتبه‌های ششم و هفتم جدول قرار داشتند و این هفته در جایگاه‌های ۱۶ و ۱۷ قرار گرفته‌اند. همچنین Call of Duty: Black Ops 4 هم که هفته پیش در رتبه نهم بود، این هفته در رتبه ۱۳ دیده می‌شود.

در ادامه می‌توانید جدول فروش هفتگی انگلستان را در هفته منتهی به ۱۱ اسفند (۲ مارس) مشاهده کنید:

رتبه فعلی

رتبه قبلینام بازینکته قابل ذکر
۱-Anthemدومین صدرنشینی متوالی
۲۳FIFA 19-
۳۲Far Cry New Dawn-
۴-The Lego Movie 2 Videogameهفته اول انتشار
۵۴Red Dead Redemption 2-
۶-Dirt Rally 2.0هفته اول انتشار
۷۵Metro Exodus-
۸۸Mario Kart 8 Deluxeحفظ رتبه هفته قبل
۹۱۰Super Smash Bros. Ultimate-
۱۰-Trials Risingهفته اول انتشار

نظرات خود را در مورد جدول فروش این هفته با زومجی به اشتراک بگذارید. 


منبع چارت ترک
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده