نویسنده: افشین پیروزی
// دوشنبه, ۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۱

جدول فروش هفتگی انگلستان: جایگاه نخست Anthem در هفته اول انتشار

Anthem، ساخته جدید استودیو بایوور، در اولین هفته انتشارش توانست در رتبه نخست جدول فروش هفتگی انگلستان قرار بگیرد. 

سایت چارت ترک به رسم هر هفته، جدید‌ترین گزارش از فروش بازی‌ها در انگلستان را منتشر کرده که بر اساس آن، بازی Anthem، جدید‌ترین ساخته استودیو بایوور توانست در رتبه نخست قرار بگیرد. Anthem در حالی به این جایگاه رسید که هفته اول انتشارش را پشت سر گذاشته و با توجه به نمرات نه‌چندان خوبی که تا به امروز گرفته، باید منتظر ماند و دید که آیا در هفته‌های آتی هم قادر به حفظ این صدرنشینی خواهد بود یا خیر. اما در رتبه دوم جدول، صدرنشین هفته پیش یعنی Far Cry: New Dawn دیده می‌شود و رتبه سوم هم در اختیار فیفا 19 است که دو پله نسبت به هفته قبل صعود داشته است. 

تغییرات جدول در این هفته، تاثیرشان را روی بازی Red Dead Redemption 2 هم گذاشته‌اند و این ساخته راک‌استار، با یک پله سقوط به رتبه چهارم رسیده است. در رتبه پنجم شاهد بازی Metro Exodus هستیم که هفته پیش در جایگاه دوم قرار داشت اما این هفته سه پله سقوط داشته است. یکی از بازی‌هایی که این هفته صعود خیلی خوبی داشته و توانسته دوباره به جمع ۱۰ بازی پرفروش هفته برگردد، Forza Horizon 4 است. این بازی ریسینگ هفته پیش در رتبه پانزدهم قرار داشت اما این هفته با صعودی ۹ پله‌ای به رتبه شِشُم جدول رسیده است. 

در رتبه هفتم، به بازی New Super Mario Bros. U Deluxe می‌رسیم؛ اثری که توانسته رتبه هفته گذشته خودش را حفظ کند و تغییرات رخ‌داده تاثیری روی آن نداشته‌اند. رتبه هشتم جدول این هفته هم در اختیار یک بازی دیگر از نینتندو یعنی Mario Kart 8 Deluxe است که یک پله صعود را نسبت به هفته پیش داشته و در رتبه نهم هم شاهد بازی Call of Duty: Black Ops 4 هستیم که این اثر هم یک پله صعود نسبت به هفته قبل داشته است. 

در نهایت در رتبه دهم جدول این هفته، بازی Super Smash Bros. Ultimate قرار گرفته که هفته پیش از جمع ۱۰ بازی پرفروش خارج شده بود اما این هفته با یک پله صعود و قرار گرفتن در جایگاه دهم، دوباره به این جمع برگشته است. 

در ادامه می‌توانید جدول فروش هفتگی انگلستان را در هفته منتهی به ۴ اسفند (۲۳ فوریه) مشاهده کنید:

رتبه فعلی

رتبه قبلینام بازینکته قابل ذکر
۱-Anthemهفته اول انتشار
۲۱Far Cry New Dawnاز دست دادن صدر
۳۵FIFA 19-
۴۳Red Dead Redemption 2-
۵۲Metro Exodus-
۶۱۵Forza Horizon 4بازگشت دوباره به جمع ۱۰ بازی پرفروش
۷۷New Super Mario Bros. U Deluxe-
۸۹Mario Kart 8 Deluxe-
۹۱۰Call of Duty: Black Ops 4-
۱۰۱۱Super Smash Bros. Ultimateبازگشت دوباره به جمع ۱۰ بازی پرفروش

نظرات خود را در مورد جدول فروش این هفته با زومجی به اشتراک بگذارید. 


منبع چارت ترک
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده