// چهار شنبه, ۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۴

بازی Dragon Ball FighterZ به دلایل نامشخص از مسابقات کنار گذاشته می‌شود

بازی Dragon Ball FighterZ پس از رویداد EVO ژاپن حالا از Anime Ascension هم کنار گذاشته است تا این پرسش مطرح شود که آیا استودیو پویانمایی Toei Animation مسئول این اتفاقات است؟

بی‌تردید برای دوست‌داران ورزش‌های الکترونیک دنبال کردن رویدادهایی همانند EVO بسیار لذت بخش است و در نتیجه وقتی بازی محبوبی همچون Dragon Ball FighterZ در چندین تورنمنت، از جمله EVO Japan و در ادامه Anime Ascension، حضور پیدا نمی‌کند، طرفداران ورزش‌های الکترونیک نسبت به این موضوع حساس می‌شوند. توئیتر رسمی Aksys Games در این باره نوشت:

به دنبال یک سری اتفاقات پیش‌بینی نشده، بازی Dragon Ball FighterZ دیگر در Anime Ascension حضور نخواهد داشت. ما از این بابت بسیار متاسفیم؛ منتظر اطلاعیه‌های بعدی باشید.

وقتی پس از این توئیت طرفداران پیگیر علت غیبت Dragon Ball FighterZ در رویدادهای اخیر شدند، مسئولین Aksys Games اعلام کردند فعلا بیش از آنچه که در توئیتر به اشتراک گذاشته‌اند چیزی برای گفتن ندارند.

بسیاری از دوست‌داران بازی‌های مبارزه‌ای مسبب این اتفاقات را Toei Animation می‌دانند؛ زیرا این استودیو به عنوان سازنده مجموعه تلویزیونی Dragon Ball و دنباله آن یعنی Dragon Ball Z بخشی از حق پخش و نشر بازی Dragon Ball FighterZ را در اختیار دارد و علت اینکه بازیکنان Toei Animation را مقصر می‌دانند، به سختگیری این استودیو بر حق پخش آثارش باز می‌گردد. به عنوان مثال چندی قبل آن‌ها به دنبال مکاتباتی با دولت مکزیک مانع از پخش گسترده و غیرقانونی مجموعه تلویزیونی Dragon Ball Super در این کشور شدند. به هر حال فعلا باید منتظر بیانیه رسمی شرکت Bandai Namco Entertainment Inc در این خصوص باشیم.

بازی Dragon Ball FighterZ هم‌اکنون روی پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، پی سی و نینتندو سوییچ در دسترس است.


منبع Dualshockers
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده