نویسنده: افشین پیروزی
// سه شنبه, ۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۱

جدول فروش هفتگی انگلستان: Call of Duty: WWII سال ۲۰۱۷ را با صدرنشینی به پایان رساند

در آخرین هفته از سال ۲۰۱۷، بازی Call of Duty: WWII برای چندمین هفته پیاپی در صدر جدول فروش هفتگی انگلیس باقی ماند و سال را در رتبه اول به پایان رساند.

بنا به گزارش وب‌سایت چارت ترک که وظیفه انتشار آمار فروش بازی‌ها را در انگلستان بر عهده دارد و در جدیدترین اخبار بازی، بازی Call of Duty: WWII در آخرین هفته از سال ۲۰۱۸ توانست مانند چندین هفته گذشته در جایگاه نخست قرار بگیرد و سال را به‌عنوان صدرنشین به پایان برساند. ساخته جدید استودیو اسلج‌همر فروش بسیار خوبی را تجربه کرده و با توجه به اینکه در هفته‌های پایانی سال شاهد انتشار بازی بزرگ جدیدی نبوده‌ایم، توانسته با اقتدار در رتبه اول قرار بگیرد.

نکته جالب در مورد جدول فروش این هفته، ثابت ماندن پنج بازی نخست جدول به نسبت هفته گذشته است؛ به طوری که بازی فیفا 18، جدید‌ترین شبیه‌ساز فوتبال الکترونیک آرتز، این هفته در رتبه دوم قرار گرفته و بازی‌های Star Wars Battlefront 2 ،Assassin's Creed Origins و Grand Theft Auto V دقیقا مانند هفته گذشته در رتبه‌های سوم تا پنجم جدول قرار دارند. با این حال از رتبه ششم به بعد، شاهد تغییراتی در جدول هستیم. در جایگاه ششم بازی Super Mario Odyssey قرار دارد که به نسبت هفته گذشته، یک پله صعود را تجربه کرده است.

رتبه هفتم در اختیار بازی The Sims 4 است که اخیرا برای کنسول‌ها منتشر شد و حال با دو پله صعود، در این رتبه قرار گرفته است. رتبه بعدی در اختیار بازی Gran Turismo Sport است که صعود خیلی خوبی داشته و از جایگاه ۱۳ به ۸ رسیده است. در رتبه‌های نهم و دهم هم دو بازی از کمپانی نینتندو حضور دارند که هر دو موفق شده‌اند این هفته دوباره به جمع ۱۰ بازی پرفروش هفته برگردند. رتبه نهم در اختیار بازی Mario Kart 8 Deluxe است و در رتبه دهم بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild حضور دارد که بیش‌ترین صعود را در بین ۱۰ بازی پرفروش هفته تجربه کرده و از جایگاه بیستم به این رتبه رسیده است.

در ادامه با جدول فروش انگلستان منتهی به ۳۰ دسامبر (۹ دی) همراه باشید:

رتبه فعلیرتبه قبلینام بازینکته قابل ذکر
۱۱

Call of Duty: WWII

به پایان رساندن سال ۲۰۱۷ به عنوان صدرنشین
۲۲

FIFA 18

حفظ جایگاه دومی هفته پیش
۳۳

Star Wars Battlefront II

-
۴۴

Assassin's Creed Origins

-
۵۵

GTA V

-
۶۷↑

Super Mario Odyssey

-
۷۹↑The Sims 4-
۸۱۳↑Gran Turismo Sport-
۹۱۱↑

Mario Kart 8 Deluxe

-
۱۰۲۰

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

صعودی ۱۰ پله‌ای و بازگشت به جمع ۱۰ بازی پرفروش هفته


منبع چارت ترک
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده