نویسنده: افشین پیروزی
// یکشنبه, ۱۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۵

نسخه واقعیت مجازی Skyrim در زمان انتشار از ماد پشتیبانی نخواهد کرد

طبق اعلام بتسدا، نسخه واقعیت مجازی بازی Skyrim در زمان انتشار از ماد‌ها پشتیبانی نخواهد کرد. 

یکی از ویژگی‌های جالب بازی Skyrim، پشتیبانی آن از ماد است که به لطف این ویژگی، کاربران و علاقه‌مندان بازی قادر به خلق محتویات جالبی برای آن هستند. نسخه پی‌سی این بازی از همان زمان انتشار به شکلی غیررسمی از ماد پشتیبانی می‌کرد و به روش‌های مختلفی می‌شد از ماد‌ها در آن استفاده کرد. با این حال پس از مدتی، پشتیبانی از ماد رسما، هم به نسخه پی‌سی و هم به نسخه‌های کنسولی اضافه شد و شاهد انتشار ماد‌های بسیار جالبی نیز بودیم. 

حال قرار است نسخه واقعیت مجازی این بازی با نام Skyrim: VR در تاریخ ۲۶ آبان برای پلی استیشن VR منتشر شود و سوالی که به وجود می‌آید، این است که آیا این نسخه از ماد پشتیبانی خواهد کرد یا خیر. در این باره مت گرنداستف، از مدیران بتسدا، اخیرا توضیحاتی به سایت گیم‌اسپات ارائه کرده که به شرح زیر است:

در حال حاضر نسخه واقعیت مجازی اسکایریم از ماد پشتیبانی نخواهد کرد. در صورتی که بتوانیم این ویژگی را در بازی قرار دهیم، حتما در رابطه با آن اطلاع‌رسانی خواهیم کرد. اما در شرایط فعلی، بازی فقط شامل نسخه اصلی و بسته‌های الحاقی می‌شود. 

با اینکه نسخه پلی‌استیشن VR بازی شامل نسخه اصلی و سه بسته الحاقی منتشر‌شده برای اسکایریم به صورت کامل می‌شود، اما تغییراتی از نظر بصری روی بازی اعمال شده تا روی هدست واقعیت مجازی سونی قابل اجرا باشد. به همین دلیل هم قابل درک است که اضافه کردن ویژگی پشتیبانی از ماد به این بازی، کار ساده‌ای نباشد. با این حال شاید در آینده چنین ویژگی‌ای در بازی فراهم شود. 


منبع UploadVR
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده