نویسنده: افشین پیروزی
// سه شنبه, ۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۰

قیمت کنسول آتاری باکس اعلام شد

کمپانی آتاری قیمت کنسول آتاری باکس را اعلام و اطلاعات جدیدی از پردازنده و سیستم عامل آن منتشر کرد. 

چندی پیش بود که اعلام شد کمپانی آتاری، در حال ساخت کنسولی جدید با نام آتاری باکس است. حال در جدید‌ترین اخبار، این شرکت اطلاعات جدیدی از کنسول خود منتشر کرده است. فرگال مک، سازنده کنسول و از مدیران آتاری، اخیرا مصاحبه‌ای با سایت گیمزبیت داشته و اطلاعاتی از این کنسول را به اشتراک گذاشته است. بر این اساس آتاری باکس حداقل ۲۵۰ و حداکثر ۳۰۰ دلار قیمت خواهد داشت که جزییات بیش‌تر در این مورد، در آینده اعلام می‌شود. همچنین آتاری قرار است پاییز امسال کمپینی را از طریق سایت Indiegogo برای تامین بودجه این کنسول راه‌اندازی کند و پس از آن هم آتاری باکس را در بهار سال ۲۰۱۸ عرضه کند. 

اما از حیث فنی، آتاری باکس از یک پردازنده AMD بهره خواهد برد و قدرت گرافیکی آن هم توسط پردازنده گرافیکی Radeon تامین خواهد شد. این دستگاه همچنین از سیستم عامل لینوکس استفاده خواهد کرد که رابط کاربری آن شخصی‌سازی شده است؛ چرا که آتاری باکس به تلویزیون متصل خواهد شد و نیازمند رابط کاربری است که روی تلویزیون هم مناسب باشد. این کنسول قادر به اجرای بازی‌های کلاسیک آتاری و یک سری بازی‌های پی‌سی خواهد بود. طبق گفته فرگال مک، این محصول قادر به اجرای بازی‌های پی‌سی میان‌رده مثل Minecraft است و علاوه بر آن، اجرای یک سری اپلیکیشن، پخش موسیقی و استریم محتوا هم دیگر کار‌هایی هستند که می‌توان با آتاری باکس انجام داد. 

آتاری باکس

فرگال مک همچنین در مصاحبه خود گفته که ایده ساخت آتاری باکس، زمانی به ذهن وی رسید که می‌دید افرادی برای اجرای برخی برنامه‌ها یا بازی‌ها که روی کنسول در دسترس نبودند، مجبور می‌شدند پی‌سی یا لپ‌تاپ خود را به تلویزیون وصل کنند و از صفحه نمایش بزرگ‌تر بهره ببرند. به همین دلیل هم وی تصمیم گرفت تا آتاری باکس را بسازد که قادر به اجرای بازی‌های پی‌سی است. وی همچنین در مورد دلیل استفاده از سیستم عامل لینوکس در این محصول گفت:

استفاده از لینوکس، یک نوع آزادی عمل خاص به کاربران می‌دهد؛ آزادی عملی که معمولا روی پی‌سی آن را شاهد هستیم. افراد زیادی وجود دارند که به آزادی عمل پی‌سی عادت کرده‌اند اما معمولا دستگاه‌هایی که به تلویزیون وصل می‌شوند، چنین آزادی عملی را ارائه نمی‌کنند و خب هدف ما این بود که محصولی بسازیم که هم به تلویزیون وصل شود و هم این آزادی عمل را برای اجرای بازی، نرم‌افزار، استریم محتوا یا پخش موسیقی فراهم کند. 

سازنده آتاری باکس همچنین از همکاری با آتاری و میزان علاقه مردم به آتاری نیز در مصاحبه خود صحبت کرد و گفت:

من از اینکه میزان علاقه مردم به آتاری را می‌دیدم، شگفت‌زده می‌شدم. مثلا یک بار با پسری ۱۲ ساله دیدار داشتم که خیلی از بازی‌های کلاسیک آتاری را می‌شناخت و به آن‌ها علاقه داشت و این عالی و شبیه به یک اتفاق جادویی است. به همین دلیل هم محصول جدید آتاری توانسته نظر افراد زیادی را جلب کند و حتی AMD هم خیلی مشتاق بود تا در این پروژه با آتاری همکاری داشته باشد. 

نظر شما در مورد صحبت‌های فرگال مک و قیمت آتاری باکس چیست؟


منبع VentureBeat
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده