// چهار شنبه, ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۳۰

برنامه ملی بازی‌های رایانه‌ای در مرکز ملی فضای مجازی کشور تصویب شد

کمیسیون عالی ارتقای محتوای مرکز ملی فضای مجازی، برنامه ملی بازی‌های رایانه‌ای را برای طرح در شورای عالی فضای مجازی به تصویب رساند. در ادامه با جزییات خبر همراه زومجی باشید.

این کمیسیون برنامه ملی بازی‏های رایانه‏ای را با رویکرد راهبردی و تقسیم کار ملی و همچنین ارایه راهکار برای حل مشکلات موجود در این حوزه مورد بررسی قرار داد و به تصویب رساند.

کمیسیون عالی ارتقای تولید محتوای مرکز ملی فضای مجازی با بررسی طرح‌ها و پیشنهادات مختلف ارائه شده از سوی کمیته بازی‏های رایانه‏‌ای و استفاده از صاحب‌نظران این حوزه، برنامه ملی بازی‏های رایانه‏ای را به تصویب رسانده است.

سیاست‌های بهبود آموزش و مهارت بازی‌سازی یکی از این مصوبات است که در صورت اجرایی شدن آن توسط دستگاه‌های ذیربط، نیروی انسانی مورد نیاز صنعت بازی‏های رایانه‏ای کشور در حوزه‌های فنی و محتوایی جهت طراحی صدها بازی رایانه‌ای قوی و جذاب پرورش پیدا خواهند کرد.

ساماندهی و جهت‏‌دهی به حمایت های بازی‌های رایانه‌ای، موضوع دیگری بود که به منظور افزایش اثربخشی حمایت‏ها و تسهیل فضای کسب و کار مورد بحث و بررسی و تصویب قرار گرفت. در صورت تصویب نهایی این مصوبه، هماهنگی و همکاری دستگاه‌ها در حمایت از بازی رایانه ای ارتقا خواهد یافت و با مشخص شدن سیاست ها و خط مشی‏ ابلاغی، فعالان بخش خصوصی امکان این را خواهند یافت تا بازی‌های رایانه‌ای با کیفیتی بهتر نسبت به گذشته تولید کنند.

مصوبه ساماندهی توزیع فیزیکی و دیجیتال بازی‏های رایانه‌‏ای که کارخانه‌ها، توزیع کنندگان، خرده فروشان و سایت‌های توزیع کننده بازی را دربر می گیرد، بخش دیگری از این مصوبات است که در صورت تصویب نهایی و ابلاغ آن، فروش بازی‏های رایانه‏ای داخلی و خارجی در کشور توسط دستگاه‌های ذیربط ساماندهی شده و توزیع بازی‌های غیر مجاز کاهش می یابد و زمینه رقابت برای بازی سازان داخلی فراهم خواهد شد.

برهمین اساس، مصوبه ساماندهی بازی‌های برخط نیز در دستور کار کمیسیون عالی ارتقاء محتوای مرکز ملی فضای مجازی کشور قرار گرفت که بر اساس آن، زمینه فعالیت شرکت‌های داخلی در فضای مجازی بیشتر می‌شود و جهش لازم در تولید بازی های برخط در کشور اتفاق خواهد افتاد

منبع: خبرگزاری مهر


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده