نویسنده: کیان کاظمی
// چهار شنبه, ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۱

بازی The Fall Part 2: Unbound برای نینتندو سوییچ هم منتشر می شود

بازی The Fall Part 2: Unbound برای کنسول نینتندو سوییچ هم عرضه می‌شود.

استودیو Over The Moon، سازنده بازی The Fall Part 2: Unbound، امروز اعلام کرد که این بازی را امسال برای نینتندو سوییچ نیز منتشر خواهد کرد.

بازی The Fall Part 2: Unbound شما را در نقش A.R.I.D. قرار می‌دهد؛ یک هوش مصنوعی ترک شده که بایستی در برابر قدرت‌هایی که قصد نابودی سیستم عاملش را دارند، ایستادگی کرده و زنده بماند. طبق گفته جان وارنر، کارگردان بازی، مسائلی که در بازی مطرح می‌شوند به پیشرفت‌های تکنولوژیک و ابهامات اخلاقی امروزه مربوط هستند.

بحث‌ها در مورد تهدیدات هوش مصنوعی رو به افزایش است. می‌توانیم یک هوش مصنوعی خلق کنیم که به ما خدمت کند؟ چیزی که بتوانیم کنترلرش کنیم؟ یا حداقل از سلامت روانی برخوردار باشد و برای ما تهدید محسوب نشود؟ برای یک هوش مصنوعی، سلامت چیست؟ آیا می‌توان آن را به منظور استفاده در یک هوش مصنوعی تعریف کرد و آیا انسان‌ها مفهوم خوبی برای آن دارند؟ چگونه متوجه می‌شوید که سالم هستید؟

البته با وجود سخنان بالا، استودیو Over The Moon قصد ندارد بازی را طوری بسازد که یادآور درس فلسفه باشد. بازیکنان بخش اعظمی از داستان بازی را در یک گیم‌پلی مترویدونیا تجربه خواهند کرد. ARID می‌تواند مغز دیگر ربات‌ها را مورد حمله قرار داده و آن‌ها را تحت کنترل خود در بیاورد تا بتواند معماهای پیچیده را حل کند. ARID در جریان سفرش، با دیدگاه انسان‌ها نسبت به موجودیت خودش آشنا خواهد شد.

داشتن روشی قدرتمند برای درک جهان، نقطه آغازین خوبی برای صحبت در مورد سلامت روانی است و با ساختن گیم‌پلی پیرامون این ربات‌ها، می‌توانیم بسیاری از ایده‌های جذاب را بدون تفکر بیش از اندازه یا پر کردن بازی از دیالوگ‌های فلسفی تجربه کنیم.

بازی The Fall Part 2: Unbound در سال ۲۰۱۷ برای رایانه‌های شخصی (ویندوز، لینوکس و مکپلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و نینتندو سوییچ عرضه خواهد شد.


منبع dualshockers
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده