// پنجشنبه, ۳۱ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۰

یوبیسافت بازی Uno را برای کنسول های نسل هشتمی منتشر خواهد کرد

امروز شرکت یوبیسافت اعلام کرد بازی کارتی Uno برای کنسول‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد کرد. با زومجی همراه باشید.

امروز شرکت‌های یوبیسافت و متل (Mattel) بازی کارتی Uno را برای کنسول‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی معرفی کردند. این بازی توسط استودیو شعبه چنگدو شرکت یوبیسافت در دست توسعه قرار دارد و روز ۱۹ مرداد به صورت دیجیتالی در دسترس قرار خواهد گرفت.

بازی ویدیویی Uno براساس بازی کارتی موفق تطبیق اعداد و رنگ‌های Uno است که این بازی برای اولین بار در سال ۱۹۷۱ منتشر شد. این بازی اولین بازی ویدیویی از سری بازی‌های کارتی Uno نیست؛ نسخه‌های مختلفی از این بازی برای کنسول‌های ایکس‌باکس 360 و پلی‌استیشن 3 در سال‌‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۰۹ منتشر شده‌اند که هرکدام از بازی‌ها توسط استودیوهای مختلفی ساخته شده‌اند. لازم به ذکر است که نسخه ایکس‌باکس 360 بازی Uno اولین بازی شبکه ایکس‌باکس لایو آرکید بود که تعداد یک میلیون بار توسط بازیکنان دانلود شده است.

بازی Uno شرکت یوبیسافت، دارای بخش آنلاین و ویژگی‌های اجتماعی است. بازیکنان می‌توانند با استفاده از چت ویدیویی و مکالمه صوتی با بازیکنان دیگر ارتباط برقرار کنند و بازی خود را پیش ببرند. این بازی از قوانین پایین پیروی خواهد کرد:

  • کشیدن کارت‌ها (Stacking): زمانی که بازیکن کارت Wild مثبت دو یا مثبت چهار را استفاده کند، بازیکن بعدی در صورت داشتن کارت Wild مشابه، می‌تواند با استفاده از آن کارت میزان کارت برداشتی را افزایش و جریمه کارت را به بازیکن بعدی خود منتقل کند.
  • قانون کارت 7-0: زمانی که بازیکن از کارت شماره ۷ استفاده می‌کند، می‌تواند دسته کارت خود را با یکی از بازیکنان عوض کند و زمانی که بازیکن از کارت شماره صفر استفاده‌ می‌کند، تمام بازیکنان دسته کارت خود را باید به نفر بعدی خود بدهند.
  • قانون Jump-In: هرزمانی که یک بازیکن از یک کارت استفاده کرد و بازیکن دیگری در صورت داشتن کارت مشابه آن، می‌تواند خارج از نوبت از آن کارت استفاده کند.

منبع: GameSpot


تهیه شده در زومجی

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده