// چهار شنبه, ۲۱ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۰۲

نگاهی به دنیای‌ سینمایی Marvel

 در این مقاله تاریخچه و آینده‌ی مارول، کمپانی بزرگی که آثارش هر روز بیشتر و بیشتر در دنیای سینمای عامه‌پسند محبوب می‌شود را به زیر ذره‌بین برده‌ایم تا با این استودیو و برنامه‌هایش بیشتر آشنا شویم. با زومجی همراه باشید.

استودیوی بزرگ مارول را همگان به دنیای‌کمیک‌هایش می‌شناختند. در بسیاری مواقع فیلم‌های سینمایی بسیاری برپایه‌ی داستان کمیک‌های این کمپانی‌بزرگ ساخته می‌شدند، اما جریان این فیلم‌ها هیچ ارتباطی با یک‌دیگر نداشت و نقطه‌مشترک آن‌ها همان لحظه‌ی آغازین فیلم بود که نام Marvel را مشاهده می‌کردیم. اوایل سال ۲۰۰۷ میلادی «کوین فیگ» که یکی از اعضای‌ارشد کمپانی مارول به شمار می‌رفت پیشنهادی بسیار طولانی‌مدت را با عنوان «جمع کردن انتقام‌جویان» به کمپانی ارائه کرد که البته با توجه به جذابیت و سوددهی بزرگی که برای این پروژه سینمایی پیش‌بینی می‌شد سریعا مورد استقبال بزرگان این شرکت قرار گرفت و این تهیه کننده‌ی آمریکایی که پیش‌تر نیز در ساخت عناوینی چون X-MEN لیافت خود را ثابت کرده بود به ریاست کمپانی Marvel Studios درآمد و این‌جا بود که دنیای جذاب ابرقهرمان‌های مارول به شکلی تازه و متفاوت، با فیلم‌هایی کاملا پیوسته و گره‌خورده به یک‌دیگر آغاز شد.

در این مقاله قصد بر معرفی عناوین دنیای‌سینمایی‌مارول به صورت دقیق نیست و قرار نیست داستان آن‌ها را برای شما عزیزان روایت کنیم. هدف فقط نگاهی ‌گذرا به این دنیای‌بزرگ برای شناخت بیشتر آن است. البته در این نوشته معرفی کوتاهی از برخی فیلم‌های سینمایی دنیای سینمایی مارول که هنوز عرضه نشده‌اند نیز خدمت شما بزرگواران ارائه خواهیم‌کرد و شما را با شخصیت‌ها و بازیگران این سری فیلم‌ها آشنا خواهیم‌کرد.

Avengers-2-Age-of-Ultron-Character-Posters-Collage

آغاز

سال ۲۰۰۸ با عرضه اولین عنوان از فاز اول این دنیای سینمایی که هدفی جز شناساندن انتقام‌جویان نداشت تبدیل به سال آغاز این سری‌تازه متولدشده شد. «مرد آهنی» با آن نمایش خارق العاده‌ی Robert Downey Jr. به اندازه‌ی کافی جذاب بود اما طولی نکشید که «هالک شگفت‌انگیز» هم در همان‌سال عرضه‌شد و مارول یک قهرمان دیگر را نیز معرفی‌کرد. در سال ۲۰۱۰ قسمت‌دوم از فیلم مردآهنی توسط کمپانی مارول به نمایش عموم درآمد و مهری دیگر بر موفق بودن این پروژه‌ی جوان زد. مارول که خود را در اوج می‌دید وقت را تلف نکرده و سریعا در سال۲۰۱۱ اثربعدی خود یعنی Thor را بر پرده‌ی نقره‌ای برد و با این فیلم چندین‌وچند شخصیت‌اصلی و فرعی تازه را به دنیایش اضافه کرد. دنیای بزرگ و عجیب Thor یعنی آزگارد از همان‌ابتدا پتانسیل‌ زیاد خود را  به‌همگان اثبات کرد. این پایان‌کار در سال۲۰۱۱ نبود و چندی نگذشت که کاپیتان‌ آمریکا: اولین انتقام‌جو به نمایش درآمد و دیدگان بسیاری را مجذوب خود کرد. معرفی این شخصیت و آن پایان عجیبی که فیلم به خود داشت کافی بود تا Marvel بالاخره فیلم آخر از اولین فاز سینمایی خود را به نمایش بگذارد. تمام فیلم‌هایی که تا بدین‌جا در این دنیای‌سینمایی تازه ساخته شده بود، توزیع کننده‌ای به نام Paramount Pictures داشت. البته وظیفه توزیع «هالک شگفت‌انگیز» به طور خاص بر گردن کمپانی سینمایی Universal Studios بود اما همکاری مارول با این استودیو بیشتر از یک‌ فیلم طول نکشید. برخلاف انتظارات عموم همکاری مارول با پارامونت پیکچرز نیز طولی نکشید و فیلم‌ سینمایی «انتفام‌جویان» آغاز همکاری طولانی‌مدت مارول با Walt Disney Studios Motion Pictures بود که تا به امروز به‌طول انجامیده و بعیداست به این زودی‌ها پایان پذیرد. The Avengers عرضه شد و همان‌طور که انتظار می‌رفت در ابعادی باورناپذیر فروش کرده و توانست جایگاه سومین فیلم پرفروش تاریخ در جهان را به نام خود بزند. این جایگاه تا مدت‌ها دست‌نخورده باقی ماند اما این اواخر «دنیای ژوراسیک» با فروش دیوانه‌وارش این جایگاه را از این اثر ربود و اولین نسخه‌ی انتفام‌جویان را به رتبه‌ی چهارم لیست فرستاد.  این‌جا نقطه‌ی پایان فاز اول بود…

فاز دوم سینمایی مارول در یک‌نگاه

فاز دوم

هرچه بیشتر از آغاز دنیای تازه و جذاب‌مارول می‌گذشت، فیلم‌ها محبوب و محبوب‌تر شده و عناوین از نظر داستانی به یک‌دیگر وابسته‌تر می‌شدند. این‌موضوع در آغاز فازدوم سینمایی مارول آن‌قدر شدت یافت که تقریبا می‌توان گفت که از این‌جا به‌بعد کار اگر می‌خواهید لذتی کامل را از این فیلم‌ها ببرید باید آن‌ها را بی توجه به نام و شخصیتی که در هر اثر حضور دارد به صورت کامل، آن‌هم با رعایت ترتیب تاریخ‌انتشار این آثار تماشا کنید وگرنه حتما نکته یا نکات بزرگی که در داستان تاثیرگذارند را از دست خواهید داد.

مارول برای ده اثر ابتدایی این دنیای سینمایی، یک میلیارد و هفتصد میلیون دلار خرج کرده است و فقط از فروش همین ده فیلم سودی معادل 7 میلیارد و صد میلیون دلار به دست آ ورده است!

فازدوم سینمایی‌های مارول نیز به مانند فازاول تشکیل شده از ۶ اثر بود که اولین آن‌ها چیزی نبود جز «مرد آهنی ۳″ که بازهم با هنرمایی بازیگرانش موفقیت‌هایی عجیب را کسب کرد و شروع موفق دیگری را برای فاز دیگری از این‌دنیای‌سینمایی رقم زد. این اثر از آن نظر به‌خصوص بود که مردآهنی را با جلوه‌ای که از آن می‌شناختیم از بین برد و علامت سوال بزرگی را برای مخاطبان به وجود آورد که به راستی این شخصیت چگونه مسیر خود را ادامه خواهد داد؟ Thor: The Dark World دومین فیلم از این فاز تازه بود که به مانند «مرد آهنی ۳″ در سال ۲۰۱۳ عرضه شد. «کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان» جدا از نمایش جذابی که خودش ارائه کرد، همان حکمی را برای فازدوم داشت که Thor در فازاول بر گردن گرفته بود؛ یعنی ساخت یک ته‌مایه‌ی داستانی برای انتقام‌جویانی که در راه است! تا به این‌جا فاز دوم مارول شخص جدیدی را به دنیای تازه‌اش وارد نکرد و همه‌ی این شخصیت‌ها را قبلا نیز دیده بودیم. شاید بتوان یکی از نکات خوب و جذاب فازدوم را در اکران فیلم‌ سینمایی «نگهبانان کهکشان» دانست. اثری تازه با دنیایی تازه که وقتی تریلرهایش منتشر شد عده‌ی بسیاری پیش‌بینی کردند که این‌جا همان نقطه‌ای است که مارول بالاخره یک شکست اقتصادی بزرگ را تجربه خواهد کرد و نکته‌ی جالب این بود که فیلم تبدیل به پرفروش‌ترین اثر سال۲۰۱۴ میلادی شد! و موفقیتی کسب کرد که حتی مارول نیز انتظارش را نداشت. به‌راستی چه‌کسی باید پیش‌بینی می‌کرد که یک راکون سخن‌گو و یک درخت‌متحرک که همواره نام خود را تکرار می‌کند به همراه ترکیب عجیب و غریبی از فضا و آدم‌های فضایی بتواند انقدر جذاب باشد؟ جالب است بدانید تا پایان اکران این اثر(مجموعا ۱۰ اثر تا به این‌جا) مارول چه وضعیت مالی‌ای را تجربه کرده است. مارول برای مجموع این ده اثر یک‌میلیارد و هفتصد و ده میلیون‌دلار خرج کرده‌است و سودی که فقط از فروش این ۱۰ اثر به دست این کمپانی بزرگ رسیده است رقمی برابر ۷میلیارد و ۱۶۰ میلیون دلار است! دیگر حساب درصد سودی که عائد این شرکت‌بزرگ شده است با شما.

Ant-Man-Poster1اما همان‌طور که انتظار می‌رفت بزرگترین و جذاب‌ترین اثر در فازدوم نیز نمی‌تواند چیزی باشد جز نسخه دوم سری فیلم انتقام جویان یعنی: «انتقام‌جویان: عصراولتران». عنوانی که طبق آخرین‌آمار منتشرشده موفق به فروشی بیش از یک‌میلیارد و ۲۰۰ میلیون‌دلار شده و اگر موفقیت عجیب‌وغریب «خشن ۷» و «دنیای ژوارسیک» نبود می‌توانست لقب پرفروش‌ترین اثر سال ۲۰۱۵ در جهان را از آن خود کند. این اثر پنجمین فیلم منتشرشده از فازدوم بود. اگر انتظارتان این‌است که بعد از این اثربزرگ دیگر در سال۲۰۱۵ خبری از مارول نیست، باید گفت سخت در اشتباه هستید، چرا که طولی نکشید که آخرین اثر از فازدوم این دنیای‌سینمایی یعنی «مرد مورچه‌ای» بر پرده‌ی نقره‌ای رفت. اثری که بسیاری تصور می‌کردند یک شکست برای مارول قلمداد خواهد شد، اما تاریخ ثابت کرده است که هرچه نام دنیای‌سینمایی مارول روی آن باشد، موفقیت تجاری‌اش تضمین شده است! همگان عقیده داشتند که بعد از فیلم عظیمی چون نسخه‌ی دوم انتقام‌جویان، دیگر کسی به سراغ یک شخصیت که داستانش هم در نگاه اول به مانند همیشه نیست، نمی‌رود. شاید این حرف‌ها در نگاه اول منطقی به نظر برسند اما موفقیت بی‌ چون‌ و چرای فیلم‌های مارول در سینما، به ما آموخته که زود در رابطه با موفقیت یا عدم موفقیت این آثار قضاوت نکنیم. هم‌اکنون نیز نمی‌توانیم سخنی قطعی در رابطه با فروش «مرد مورچه‌ای» بزنیم اما می‌دانیم که این اثر حداقل تا به این‌جای کار دو هفته‌ای را با قدرت بر صدر باکس‌آفیس ایستاده است.  مرد مورچه‌ای داستان شخصی به نام «اسکات لنگ» است که تبدیل به ابرقهرمانی خاص و متفاوت می‌شود. وی لباسی را می‌پوشد که با آن می‌تواند به اندازه‌ی یک حشره کوچک شود و حتی حشرات و مورچه‌ها را فرماندهی کند! فیلم بازیگران خوبی دارد که از میان آن‌ها می‌توان به پل راد، مایکل داگلاس، ایوانجلین لیلی و ... اشاره کرد. پس از به پایان رسیدن اکران مرد مورچه‌ای، فاز دوم سینمایی‌های مارول نیز به پایان می‌رسد و این‌جا است که بزرگ‌ترین و شلوغ‌ترین فاز، یعنی فاز سوم کم‌کم آغاز می‌شود. جایی که جنگی بی‌پایان را آرام‌آرام شکل خواهد داد.

جنگ بی‌پایان

فاز سوم دنیای سینمایی مارول، چه از نظر تعداد فیلم‌ها و چه از نظر کیفیت و چه از نظر جذابیت در سطحی بسیار بالاتر از دو فاز قبلی قرار می‌گیرد. در این فاز، داستان‌هایی بسیار جذاب و تازه رقم می‌خورند و شخصیت‌هایی کاملا جدید نیز معرفی می‌شوند. بازیگران بزرگی چون بندیکت کامبربچ به دنیای ابرقهرمانان مارول اضافه می‌شوند و داستان‌های عناوین مختلف، بیشتر و جذاب‌تر به یکدیگر گره می‌خورند. ششم می سال ۲۰۱۶ میلادی( ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵) اولین فیلم از فاز سوم، یعنی Captain America: Civil War اکران می‌شود. این فیلم از هم‌اکنون سر و صدای بزرگی به راه انداخته و این‌طور که مشخص است، این اثر از همان ابتدا فاز سوم را با قدرت آغاز می‌کند. در این فیلم، همان‌طور که از نامش پیداست، جنگی میان افراد گروه انتقام‌جویان شکل می‌گیرد و آن‌ها درگیر یک جنگ داخلی می‌شوند. داستان از این قرار است که بعد از آن‌چه در نسخه‌ی دوم «انتقام‌جویان» روی می‌دهد، دولت‌های بزرگ تصمیم می‌گیرند که ابرقهرمانان را دیگر به مانند گذشته آزاد نگذارند و آن‌ها را زیر نظر داشته باشند. این‌جا است که تونی استارک که در پایان IRON MAN 3 تحول شخصیتی بزرگی به خود دید، از این تصمیم دولت حمایت می‌کند و عده‌ای نیز به پیروی از وی، خواستار اجرای این تصمیم می‌شوند. در آن سمت نیز مخالفان این کار، به فرماندهی کاپیتان آمریکا به سختی در برابر این تصمیم مقاومت می‌کنند و این‌جا است که در گروه انتقام‌جویان، جنگی داخلی بین دو گروه شکل می‌گیرد.

کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی برای اولین بار تونی استارک را به عنوان نقشی منفی نشان می‌دهد

این فیلم، جدا از این که به خاطر داستان جالبش( که برای اولین بار، تونی استارک را به عنوان نقشی منفی نشان می‌دهد) بسیار محبوب است، دلایل دیگری نیز برای ارزشمند بودن دارد. مهم‌ترین دلیل هم چیزی نیست جز این که دو قهرمان تازه‌ی مارول، قرار است بار اول در این فیلم حضور داشته باشند. همان‌طور که پیش‌تر نیز اعلام شده بود، مرد عنکبوتی و پلنگ سیاه(که هر کدام در فاز سوم فیلمی جدا برای خود نیز دارند) برای اولین بار با حضور در جنگ داخلی پایشان را به دنیای سینمایی مارول می‌گذارند. شخصیت‌های دیگری چون Hawkeye و Natasha Romanoff (بیوه‌ی سیاه) نیز در این فیلم حضور دارند.

«کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی»، تنها اثر مارول در سال ۲۰۱۶ نیست و در این سال یک شخصیت بسیار بزرگ و تازه و صد البته متفاوت به دنیای سینمایی مارول اضافه می‌شود. Doctor Strange شخصیت تازه‌ای است که در فیلمی به همین نام در تاریخ ۴ نوامبر سال ۲۰۱۶ میلادی با بازی بندیکت کامبربچ بر پرده‌ی نقره‌ای می‌رود. اطلاعات خاصی از این عنوان در دسترس نیست و حتی تا به امروز، تصویری رسمی هم توسط سازندگان منتشر نشده است. اطلاعاتی که از این فیلم در دسترس است، فقط به خاطر شناختی است که از این شخصیت در کمیک‌های مارول داریم. تا آن‌جایی که ما می‌دانیم وی یک دکتر معروف و ثروتمند است که طی یک حادثه دست خود را از دست می‌دهد و  با یادگیری فنون جادویی موفق به درمان خود می‌شود. پس از مدتی وی تصمیم می‌گیرد از این قدرت جادو بر علیه دشمنان مردم استفاده کند و این‌جاست که او نیز به دنیای ابرقهرمان‌ها اضافه می‌شود.

aed500181e265c88535096176c7506b6-6

فیلم اول مارول در سال ۲۰۱۷( که سالی بسیار شلوع برای آن‌ها است) چیزی نیست جز قسمت دوم فیلم سینمایی Guardians of the Galaxy که به جرئت می‌توان گفت که هیچ‌چیز در رابطه با آن نمی‌دانیم! فقط می‌دانیم که گروه سازندگان، همان افراد حاضر در فیلم اول هستند. باید دید که آیا این اثر می‌تواند به مانند نسخه‌ی اول در گیشه‌ها موفق باشد یا خیر؟ این فیلم در پنجمین روز از ماه May سال ۲۰۱۷ میلادی اکران می‌شود.

thor-3-ragnarok-movie-poster_Fotor_Collageیکی دیگر از فیلم‌هایی که قرار است مارول در سال ۲۰۱۷ منتشر کند، فیلمی مخصوص Spider Man است که هم مارول و هم سونی در ساخت آن نقش دارند. این فیلم قرار است که به طور کامل این شخصیت را دوباره به دنیای سینمایی مارول وارد کند. هنوز برای این کار، نامی مشخص نشده و فقط می‌دانیم که این اثر در ۲۸ ژوئیه‌ی ساله ۲۰۱۷ میلادی کار خود را در گیشه‌ها آغاز می‌کند. جان واتس کارگردان این عنوان و تام هالند بازیگر جدید شخصیت مرد عنکبوتی است.

سوم نوامبر سال ۲۰۱۷ میلادی، سومین قسمت از سری فیلم‌های Thor به سینماها می‌رود. Thor: Ragnarok نام این اثر است و آن طور که گفته شده قرار است در این فیلم شاهد یک نبرد بزرگ و دیوانه‌وار باشیم. جالب است بدانید که کلمه‌ی Ragnarok در فرهنگ لغت اسکاندیناوی مفهوم پایان دنیا را دارد. گویا Thor این بار سخت‌ترین و بزرگ‌ترین نبرد خود را تجربه می‌کند. طبق شایعاتی، شخصیت «کاپیتال مارول» هم در این فیلم برای اولین بار معرفی می‌شود. ( در ادامه در رابطه با این شخصیت  توضیح می‌دهم)

سال ۲۰۱۸ نیز به مانند سال ۲۰۱۷ از ۳ فیلم از دنیای مارول میزبانی می‌کند. اولین فیلم که یک اثر بزرگ و دیوانه‌وار به مانند نامش خواهد بود، قسمت اول سومین انتقام‌جویان است که با نام Infinity War شناخته می‌شود. جدا از این که نام این فیلم اشاره به نبردی بی‌پایان دارد، اشاره‌ای نیز به خطر بزرگی که در این فیلم دشمن را قدرتمند کرده هم می‌کند. شخصی که در این قسمت در راس دشمنان انتقام‌جویان و در حقیقت جهان قرار دارد، شخصیت تانوس است که آن را اولین بار در انتقام‌جویان ۱ دیدیم و در نگهبانان کهکشان آن را به صورت کامل شناختیم. اگر نگهبانان کهکشان را دیده باشید به یاد دارید که دشمن قهرمانان ما یک سنگ از ۶ سنگ بی‌نهایت را در اختیار داشت و نزدیک بود جهان را به نابودی بکشاند. حال برای این که عظمت خطر موجود در Infinity War را درک کنید، کافی است به شما بگویم که در این فیلم تانوس موفق به جمع‌آوری هر ۶ سنگ بی‌نهایت شده و به همین دلیل است که رسما تبدیل به موجودی غیرقابل شکست شده است. این فیلم در چهارمین روز از ماه May سال ۲۰۱۸ میلادی اکران می‌شود.

_wip__avengers__infinity_war_poster_by_touchboyj_hero-d8suc3k_Fotor_Collageقبل از اکران قسمت دوم Avengers: Infinity War که در تاریخ ۳ می ۲۰۱۹ انجام می‌گیرد، قرار است مارول ۲ فیلم دیگر که هر کدام یک شخصیت جدید را به صورت کامل وارد دنیای سینمایی مارول می‌کنند، اکران کند. اولین اثر «پلنگ سیاه» خواهد بود که در ۸ ژوئیه‌ی سال ۲۰۱۸ میلادی اکران می‌شود. این شخصیت را چادویک بوزمن بازی خواهد کرد. همان‌طور که پیش‌تر نیز گفتیم، وی اولین بار در کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی دیده می‌شود و در این فیلم به صورت کامل وارد دنیای مارول می‌شود. نکته‌ی خاص این شخصیت در این است که او اولین قهرمان سیاه‌پوست دنیای سینمایی مارول به شمار می‌رود. این پایان کار نیست و بعد از این فیلم، در تاریخ ۲ نوامبر ۲۰۱۸ فیلم تازه‌ای با نام «کاپیتان مارول» منتشر می‌شود. این فیلم داستان شخصیت مونثی به نام «کارول دانورز» است که یکی از افسران نیروی هوایی آمریکا به شمار می‌رود. وی توسط موجوداتی دیگر از کهکشان، به نام Kreeها تغییر ژن پیدا کرده و صاحب قدرت‌های فرا انسانی می‌شود. انتظار می‌رود که این شخصیت اولین بار به شکلی محدود در قسمت دوم محافظان کهکشان دیده شود، چرا که Kreeها را ما اولین بار در دنیای محافظان کهکشان مشاهده کرده‌ایم. همان‌طور که بالاتر نیز گفتم، بعد از این ۲ فیلم است که قسمت دوم «انتقام‌جویان: جنگ بی‌پایان» اکران می‌شود. این سبک پخش دو قسمتی این اثر و قرار دادن دو فیلم از دو شخصیت کاملا جدید مابین اکران دو قسمت آن، ممکن است خبر از اتفاقاتی داشته باشد که در درون این ۲ نسخه روی می‌دهد. شاید ماجرا بدین شکل جلو رود که در پایان قسمت اول Infinity War انتقام‌جویان متحمل شکستی بسیار بزرگ شوند و در قسمت دوم با پیوستن این ۲ نفر به این گروه، آن‌ها دوباره مبارزه را این بار با تعداد بیشتر از سر بگیرند. به هر صورت همه‌ی این‌ها فعلا حدس و گمانه است و باید تا اکران این بلاک‌باسترهای عظیم صبر کرد.

اما اگر فکرمی‌کنید این پایان ماجرای فاز سوم است، سخت در اشتباه هستید! فاز سوم نیز به مانند فاز دوم دنیای سینمایی مارول با انتقام‌جویان به پایان نمی‌رسد و دهمین فیلم این فاز( که آخرین آن هم هست) یک فیلم کاملا تازه با شخصیت‌هایی کاملا جدید است که به عقیده‌ی مارول بزرگترین فیلم این فاز همین اثر خواهد بود. این اثر که «غیر انسان‌ها» نام دارد به این دلیل چنان پتانسیل بالایی دارد که خودش چندین و چند قهرمان جذاب درون خود دارد. البته برخی از این قهرمانان برای اولین بار در فصل دوم سریال ماموران شیلد دیده شده‌اند. حال سوال اصلی اینجاست که آیا اثری از این افراد در فیلم‌های دیگر فاز سوم می‌بینیم یا آن‌ها را برای اولین بار این فیلم مشاهده می‌کنیم؟

نکته: به دلیل فاصله‌ی زیاد باقی‌مانده تا انتشار این آثار ممکن است تاریخ‌های پخش اعلام شده کاملا غلط باشند. بنابراین اتفاقاتی از این دست که ناگهان مشاهده کنیم اکران غیرانسان‌ها زودتر از قسمت دوم Infinity War صورت گرفته و ... چیز غیرقابل انتظاری نیست چرا که مارول تا به حال از این تغییرات در زمان‌های اکران زیاد داشته است.

download

دنیای ابرقهرمانان مارول را تا چه اندازه دنبال می‌کنید؟ برای این آثار ارزشی قائل می‌شوید؟ دید‌گاه‌های خود را با ما در میان بگذارید.

تهیه شده در زومجی


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده