// جمعه, ۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۹

برندگان جوایز Saturn سال ۲۰۲۱ مشخص شدند ؛ پیشتازی جنگ ستارگان

آکادمی فیلم های علمی تخیلی، فانتزی و ترسناک فهرست کامل برندگان ۴۶امین دوره‌ی مراسم Saturn Awards را منتشر کرد.

چهل‌وششمین دوره‌ی مراسم سالانه‌ی Saturn Awards در شهر لس آنجلس برگزار شد و از بهترین آثار ژانرهای مختلف تجلیل به عمل آمد. در این دوره مجموعه‌ی Star Wars با آثاری نظیر فیلم Star Wars: The Rise Of Skywalker (جنگ‌های ستاره‌ای: خیزش اسکای‌واکر) شرکت‌های لوکاس‌فیلم و دیزنی، انیمیشن سریالی The Clone Wars (جنگ‌های کلون) شبکه‌ی دیزنی اکس‌دی و سریال The Mandalorian (مندلورین) شبکه دیزنی پلاس توانست ۷ جایزه را از آن خود کند.

فیلم Star Wars: The Rise Of Skywalker به کارگردانی جی. جی. آبرامز محصول سال ۲۰۱۹ میلادی است. ولی برگزارکنندگان بازه‌ی زمانی پذیرش آثار را گسترش دادند. به همین خاطر تمامی فیلم‌ها و سریال‌هایی که از از ۲۴ تیر ۱۳۹۸ (۱۵ ژوئیه ۲۰۱۹) تا ۲۵ آبان ۱۳۹۹ (۱۵ نوامبر ۲۰۲۰) داخل سینماها یا شبکه‌های مختلف پخش شدند، به شکل رسمی می‌توانستند جوایز Saturn سال ۲۰۲۱ میلادی را کسب کنند.

فیلم Knives Out به‌کارگردانی رایان جانسون از شرکت لاینزگیت، فیلم Once Upon a Time in Hollywood (روزی روزگاری در هالیوود) به‌کارگردانی کوئنتین تارانتینو از شرکت سونی، فیلم The Invisible Man (مرد نامرئی) به‌کارگردانی لی ونل از شرکت یونیورسال، فیلم لایو-اکشن Mulan (مولان) شرکت دیزنی و سریال Star Trek: Discovery (پیشتازان فضا: اکتشاف) شبکه‌ی CBS All Access جوایز متعددی را کسب کردند. جان دیوید واشنگتن برای نقش‌آفرینی در فیلم Tenet (انگاشته) کریستوفر نولان به‌عنوان بهترین بازیگر مرد ۴۶امین دوره‌ی جایزه ساترن شناخته شد و الیزابت ماس برای بازی در فیلم The Invisible Man جایزه‌ی بهترین بازیگر زن را دریافت کرد.

الیزابت ماس و جان دیوید واشنگتن

مراسم سالانه‌ی Saturn Awards به میزبانی بروس کمپبل، ستاره‌ی فیلم‌های The Evil Dead (مرده شریر)، هر سال از سوی آکادمی فیلم‌های علمی-تخیلی، فانتزی و ترسناک برگزار می‌شود و با اهدای جوایزی از فیلم‌ها، سریال‌ها، بازیگران و عوامل تولید تجلیل می‌کند. شما می‌توانید در ادامه فهرست برندگان ۴۶امین دوره‌ی مراسم Saturn Awards را مشاهده کنید:

جوایز فیلم‌ها

  • بهترین فیلم علمی-تخیلی: Star Wars: Episode IX – The Rise of Skywalker
  • بهترین فیلم اقتباس شده از کمیک‌ها: Joker
  • بهترین فیلم فانتزی: Once Upon a Time… In Hollywood
  • بهترین فیلم ترسناک: The Invisible Man
  • بهترین فیلم اکشن-ماجراجویانه: Mulan
  • بهترین فیلم مهیج: Knives Out
  • بهترین فیلم بین‌المللی: Parasite
  • بهترین انیمیشن: Onward
  • بهترین فیلم مستقل: Encounter
  • بهترین بازیگر مرد: جان دیوید واشنگتن برای نقش‌آفرینی در فیلم Tenet
  • بهترین بازیگر زن: الیزابت ماس برای نقش‌آفرینی در فیلم The Invisible Man
  • بهترین بازیگر نقش مکمل مرد: بیل هیدر برای نقش‌آفرینی در فیلم It Chapter 2
  • بهترین بازیگر نقش مکمل زن: آنا د آرماس برای نقش‌آفرینی در فیلم Knives Out
  • بهترین بازی توسط یک بازیگر جوان: کایلیگ کارن برای نقش‌آفرینی در فیلم Doctor Sleep
  • بهترین کارگردان: جی.جی. آبرامز برای کارگردانی فیلم Star Wars: Episode IX – The Rise of Skywalker
  • بهترین فیلم‌نامه‌نویس: کوئنتین تارانتینو برای نگارش Once Upon a Time in Hollywood
  • بهترین طراح تولید: باربارا لینگ برای کار در فیلم Once Upon a Time in Hollywood
  • بهترین تدوین: باب دوسی برای تدوین فیلم Knives Out
  • بهترین موسیقی: جان ویلیامز برای ساخت موسیقی متن فیلم Star Wars: Episode IX – The Rise of Skywalker
  • بهترین طراح لباس: بینا دایگلر برای طراحی پوشش‌های فیلم Mulan
  • بهترین گریم: آماندا نایت و نیل اسکنلن برای گریم کاراکترهای فیلم Star Wars: Episode IX – The Rise of Skywalker
  • بهترین جلوه‌های ویژه: راجر گایت، نیل اسکنلن، پاتریک توباخ و دومینیک توهی برای فیلم Star Wars: Episode IX – The Rise of Skywalker

ستاره سریال Better Call Saul

جوایز مجموعه‌های تلویزیونی

  • بهترین سریال علمی-تخیلی: Star Trek: Discovery
  • بهترین سریال ترسناک: The Walking Dead
  • بهترین سریال اکشن/مهیج: Better Call Saul
  • بهترین سریال فانتزی: For All Mankind
  • بهترین نمایش تلویزیونی (دارای کمتر از ۱۰ اپیزود): The Mandalorian
  • بهترین انیمیشن سریالی: Star Wars: The Clone Wars
  • بهترین اقتباس تلویزیونی ابرقهرمانی: The Boys
  • بهترین فیلم سرویس‌های استریم: Enola Holmes
  • بهترین بازیگر مرد مجموعه‌های تلویزیونی: پاتریک استوارت برای نقش‌آفرینی در سریال Star Trek: Picard
  • بهترین بازیگر زن مجموعه‌های تلویزیونی: کترینا بلف برای نقش‌آفرینی در سریال Outlander
  • بهترین بازیگر نقش مکمل مرد مجموعه‌های تلویزیونی: داگ جونز برای نقش‌آفرینی در سریال Star Trek: Discovery
  • بهترین بازیگر نقش مکمل زن مجموعه‌های تلویزیونی: دانیل پانابیکر برای نقش‌آفرینی در سریال The Flash
  • بهترین بازیگر جوان مجموعه‌های تلویزیونی: برک بسینجر برای نقش‌آفرینی در سریال Stargirl
  • بهترین بازیگر مهمان در مجموعه‌های تلویزیونی: جان کرایر برای حضور در سریال Supergirl

    دنیل کریگ در نقش کارآگاه فیلم چاقوکشی

جوایز محصولات خانگی

  • بهترین فیلم 4K: فیلم Knives Out
  • بهترین فیلم DVD/بلوری کلاسیک: نسخه‌ی Special فیلم Dr. Cyclops
  • بهترین کالکشن DVD/بلوری: Godzilla: The Showa-Era Films, 1954-1975
  • بهترین مجموعه‌ی تلویزیونی DVD/بلوری: فصل اول سریال Creepshow
  • بهترین طراحی صحنه: The Witch از شرکت گفن پلی‌هاوس

    مایک فلنگن مشغول فیلمبرداری سریال بعدی خود

جوایز دستاورد ویژه از آکادمی فیلم‌های علمی-تخیلی، فانتزی و ترسناک

  • جایزه The Visionary: مایک فلنگن
  • جایزه The Life Career: مایکل گراسکوف
  • جایزه The Producers Showcase: ویکتوریا آلونسو
  • جایزه The Dan Curtis Legacy: اریک والاس
  • جایزه The Special Achievement: دیوید کرشنر
  • جایزه The Television Spotlight: سریال The Expanse
  • جایزه The Robert Forster Artist: کریستوفر لوید

شما می‌توانید در صورت تمایل نظرات خود را درباره‌ی این خبر با وب‌سایت زومجی در میان بگذارید.


منبع Deadline
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده