// چهار شنبه, ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۶

انتخاب ام نایت شیامالان به عنوان رئیس هیئت داوران جشنواره برلین

جشنواره فیلم برلین سال ۲۰۲۲ میلادی، حالا رئیس هیئت داوران خود را می‌شناسد؛ ام. نایت شیامالان، کارگردان آثاری همچون فیلم Unbreakable و فیلم Split.

ام. نایت شیامالان، کارگردان فیلم Old به‌عنوان رئیس هیئت داوران جشنواره فیلم برلین در سال ۲۰۲۲ میلادی انتخاب شد. این انتخاب برلیناله برای بسیاری از مخاطب‌ها حکم یک سورپرایز را داشت. خالق فیلم حس ششم و فیلم Signs به‌صورت رسمی ریاست هیئتی از داورهای بین‌المللی را برعهده دارد که برندگان بخش رقابتی هفتاد و دومین دوره‌ی جشنواره فیلم برلین را مشخص خواهند کرد. جشنواره فیلم برلین سال ۲۰۲۲ میلادی از ۱۰ تا ۲۰ فوریه (۲۱ بهمن تا ۱ اسفند) برگزار می‌شود.

کارگردان هنری جشنواره فیلم برلین نوشت: «من خشنود و مفتخر هستم که اعلام کنم ام. نایت شیامالان دعوت ما را پذیرفت. او در طول دوران فعالیت حرفه‌ای خود جهانی را به وجود آورد که در آن امیال و وحشت‌ها کنار یکدیگر می‌ایستند. در داستان‌های او شخصیت‌های جوان فقط پروتاگونیست نیستند. بلکه وحشت قدرتمند جریان‌یافته در قصه کاملا به آن‌ها گره می‌خورد. در صنعت فیلم‌سازی آمریکا، شیامالان جلوه‌ای یگانه دارد؛ کارگردانی که به چشم‌انداز خود وفادار مانده است. این وفاداری واقعی به خلق فیلم‌های دل‌خواه، یکی از موارد مهم برای ما موقع انتخاب رئیس هیئت داوران برلیناله است».

گائل گارسیا برنال در ساحل فیلم Old در کم‌تر از چند ساعت به زوال عقل دچار می‌شود

شیامالان که فیلم The Village و فیلم The Visit را هم در کارنامه دارد، بیشتر نه به‌عنوان یک فیلم‌ساز هنری که به‌عنوان کارگردان مستقل موفق شناخته می‌شود. او بارها با بودجه‌های اندک فیلم ساخت و استودیوها را راضی کرد. برای نمونه فیلم Glass اصلا موفق به دریافت نقدهای مثبت یا نمرات مردمی بسیار بالا نشد. اما بیشتر از ۱۲ برابر بودجه‌ی تولیدی خود درآمد داشت. این فیلم‌ساز در اوایل سال ۲۰۲۳ میلادی، فیلم Knock at the Cabin را در سینماها اکران خواهد کرد؛ اثری که یونیورسال پیکچرز را به‌عنوان پخش‌کننده می‌شناسد.

نظر شما چیست؟ آیا با انتخاب ام. نایت شیامالان به‌عنوان رئیس هیئت داوران برلیناله 2022 موافق هستید؟ کدام فیلم از این نویسنده و کارگردان هندی-آمریکایی را بیشتر از آثار دیگر او دوست دارید؟


منبع THR
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده