نویسنده: مهرداد داودی
// یکشنبه, ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۰

اعلام تاریخ اکران فیلم قهرمان اصغر فرهادی

خانه فیلم تاریخ اکران فیلم سینمایی قهرمان ساخته اصغر فرهادی را اعلام کرده است.

فیلم سینمایی قهرمان که مدتی پیش در جشنواره فیلم کن رونمایی شد، جدیدترین ساخته‌ی اصغر فرهادی به حساب می‌آید. از مدتی پیش اخباری درباره تاریخ اکران این فیلم به‌دست رسید و حالا مشخص شده که فیلم سینمایی قهرمان ساخته‌ی اصغر فرهادی از ۵ آبان ماه در سینماهای کشور اکران خواهد شد. قهرمان پس از رونمایی در جشنواره فیلم کن موفق به کسب «جایزه بزرگ» این جشنواره شد.

فیلم سینمایی قهرمان به نویسندگی و کارگردانی اصغر فرهادی ساخته شده است. اصغر فرهادی همچنین به‌همراه الکساندر ماله-گی تهیه‌کننده فیلم قهرمان محسوب می‌شود. شرکت تولید کننده قهرمان ممنتو فیلمز بوده و توزیع بین‌المللی این فیلم برعهده آمازون است، همچنین وظیفه پخش داخلی قهرمان برعهده خانه فیلم قرار دارد. پیش‌تولید قهرمان از خرداد ۱۳۹۹ آغاز شد و فیلم‌برداری آن در دی ماه به پایان رسید. تدوین این فیلم مانند بسیاری از آثار اصغر فرهادی برعهده هایده صفی یاری بوده است. فیلم سینمایی قهرمان با بازی امیر جدیدی، محسن تنابنده، فرشته صدرعرفایی، سارینا فرهادی و سحر گلدوست در شیراز ساخته شده است. قهرمان درباره مردی بدهکار و زنددانی است که طی مرخصی دو روزه‌ی خود درگیر ماجراهایی می‌شود.

اصغر فرهادی پیش از این فیلم‌هایی مانند درباره الی، جدایی نادر از سیمین، فروشنده، گذشته و همه می‌دانند، را ساخته و برای دو فیلم جدایی نادر از سیمین و فروشنده برنده جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان شده است. امیر جدیدی به‌عنوان یکی از بازیگران شناخته‌شده‌ی سینمای ایران در فیلم‌هایی نظیر آفریقا، سیزده، رخ دیوانه، خنده‌های آتوسا، هت‌تریک، تنگه ابوقریب و روز صفر بازی کرده است. محسن تنابنده، دیگر بازیگر فیلم قهرمان سابقه بازی را در سریال پایتخت و فیلم‌های هفت دقیقه تا پاییز، سنگ اول، گینس، ایران برگر، محمد رسول‌الله، سه کام حبس و عنکبوت دارد. محسن تنابنده و امیر جدیدی پیش از این با اصغر فرهادی همکاری نکرده بودند.

آیا فیلم قهرمان یکی از آثار موردانتظار شما کاربران زومجی محسوب می‌شود؟


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده