نویسنده: مسیح کریمی
// جمعه, ۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۷

تبدیل شدن Shang-Chi به اولین فیلم با فروش بیش از ۲۰۰ میلیون دلار در دوران کرونا

فروش فیلم Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings در روز پنج‌شنبه از مرز ۲۰۰ میلیون دلار عبور کرد تا این فیلم به موفقیت دیگری دست پیدا کند.

در تازه‌ترین اخبار سینما و تلویزیون، فیلم Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings توانسته رکورد جدیدی را به‌نام خود ثبت کند. فروش فیلم Shang-Chi در گیشه آمریکای شمالی در روز پنج‌شنبه از مرز ۲۰۰ میلیون دلار عبور کرد تا جدیدترین فیلم دنیای سینمایی مارول به اولین فیلمی تبدیل شود که فروش آن در دوران حکمرانی ویروس کرونا از مرز ۲۰۰ میلیون دلار در منطقه آمریکای شمالی عبور کرده است.

فیلم Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings تا به امروز بیش از ۳۷۰ میلیون دلار در سراسر جهان فروش کرده که البته این فیلم هنوز در کشور چین اکران نشده است. همچنین این نکته لازم به ذکر است که برخلاف فیلم Black Widow که همزمان با اکران ازطریق Premier Access روی Disney Plus اکران شده بود، فیلم Shang-Chi اکرانی کاملا اختصاصی را تجربه کرده است. فیلم Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings در تاریخ ۱۲ نوامبر (۲۱ آبان) از دیزنی پلاس پخش خواهد شد.

سم لیو در نقش شانگ چی در حال مبارزه و آزمایش قابلیت‌های خود در فیلم Shang-Chi and The Legend of The Ten Rings

فیلم Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings اکرانش را از ماه گذشته با شکستن رکورد افتتاحیه هفته روز کارگر آغاز کرد. فیلم شانگ چی در ۳ روز اول اکران توانست ۷۵.۴ میلیون دلار و در چهار روز اول اکران موفق شد ۹۴.۷ میلیون دلار در گیشه فروش کند. فیلم Shang-Chi یکی از برترین افتتاحیه‌های ماه سپتامبر و همچنین دومین افتتاحیه برتر سال ۲۰۲۱ را نیز به خود اختصاص داده است.

بزرگ‌ترین افتتاحیه سال ۲۰۲۱ همچنان به فیلم Black Widow با افتتاحیه ۸۰.۳ میلیون دلار تعلق دارد که مدتی پیش لقب پر فروش‌ترین فیلم آمریکای شمالی در سال ۲۰۲۱ و پر فروش‌ترین فیلم دوران کرونا را به فیلم Shang-Chi واگذار کرد. فیلم بلک ویدو تا به امروز بیش از ۱۸۳.۴ میلیون دلار در سراسر جهان فروش کرده و فروش جهانی این فیلم که مانند شانگ چی در چین اکران نشده، به ۳۷۹ میلیون دلار افزایش پیدا کرده است.


منبع THR
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده